winnie333
17.01.12,14:34
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať :
Mám dlh a prišiel mi list od vymáhačom, že ak bezodkladne nezaplatím dlh, bude u mňa vykonaná návšteva inkasným kontrolórom aby zistil moje majetkové pomery. Môže na mňa poslať konrolóra ak môj trvalý pobyt je u starých rodičov, na mojom mene nie je nič, lebo nič ani nevlastním, som dlhšie nezamestnaná a dokonca tehotná? Ďakujem
misoft
17.01.12,13:45
Pošli ho kade ľahšie - nejaký "inkasný kontrolór" nemá čo u teba zisťovať majetkové pomery. Do bytu ho nepustíš, ak by sa dobíjal nasilu - 158 je č.t. - hlásiť násilné vniknutie do tvojho bytu. Potom už(ak by vystupoval v mene tej "firmy") podať tr. oznámenie pre vydieranie, neoprávnený vstup do bytu (môže len polícia na súdny príkaz, alebo pri ohrození života, alebo odvrátení nebezpečenstva),obmedzovanie osobnej slobody. A u starých rodičov - ešte sa pridá násilie voči skupine obyvateľstva.

Kua - keď sa to zráta - inkasný kontrolór by schytal pekných pár rokov (a firma tiež by si zlízla) - v base by mali novú sexuálnu hračku!
avalik
17.01.12,13:52
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať :
Mám dlh a prišiel mi list od vymáhačom, že ak bezodkladne nezaplatím dlh, bude u mňa vykonaná návšteva inkasným kontrolórom aby zistil moje majetkové pomery. Môže na mňa poslať konrolóra ak môj trvalý pobyt je u starých rodičov, na mojom mene nie je nič, lebo nič ani nevlastním, som dlhšie nezamestnaná a dokonca tehotná? Ďakujem

zavolaj si do tej firmy ci je mozne poziadat o splatkovy kalendar, ak ano, poziadaj ich pisomne - a samozrejme ho dodrziavaj

ja som riesila podobne za dceru ... raz som poslala 15 eur, potom este 3 mesiace rozne sumy az do splatenia ... pohladavka je vyrovnana, bez sankcnych poplatkov a exekutora ... potvrdenie doslo aj od firmy kde dcera dlhovala

takze zaver - komunikovat a splacat, lebo uroky a sudne trovy dlznu sumu velmi navysia
winnie333
17.01.12,15:09
Ďakujem veľmi pekne za rady :-)