Nalim18
17.01.12,16:52
Zdravím Vás všetkých

Potreboval by som poradiť zo zmenou sídla. Kupujem od jednej spoločnosti ktorá sa zaoberá predajom sro-čiek SRO ale dačo sa mi na tom pánovi čo mi to vysvetľoval nepozdáva.

V čom je problém:
Pri kúpe sro sa všetky údaje zmenia a meniť sa bude aj sídlo firmy a ten dotyční pán mi tvrdí že nepotrebujem žiaden papier od majiteľa domu na to že tam budem mať uňho napísanú firmu. Pred 4 či 5 rokmi viem keď som zakladal firmu som musel doniesť overený súhlas majiteľa / vlastníka nehnuteľnosti že tam budem mať sídlo firmy.
Takže by som potreboval vedieť či sa niečo na tom zmenilo. Prečítal som tu na porade zopár príspevkov len dosť neaktuálne(r.2007-r.2011) tak ak by mi vedel dakto poradiť bol by som veľmi vďačný.

- nebudem mať nájomnú zmluvu
- všetky papierovačky bude robiť ten pán
- ja mám dodať podklady a samozrejme chechtáky
- v prípade že budú chýbať niake papiere tak je to moja chyba
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.


Ešte jedna vec ak by to čítala účtovníčka tak zháňam účtovníčku :-). Pošlite email čo by asi stali vaše služby. Bude sa jednať o Trenčiansku firmu tak účtovníčky z Trenčína, Dubnica nad Váhom, N.Dubnice, Nemšovej či Ilavy sú vítané.
nalim1955(zavináč)gmail.com - tu mi možte poslať ponuku na učtovníctvo
Economic
17.01.12,16:20
Hlúposť.
Podľa obchodného zákonníka musí byť doložená buď nájomná zmluva na sídlo alebo písomný súhlas vlastníka + LV /nie že iba súhlasí s niečím, ale musí preukázať, že nehnuteľnosť je ozaj jeho/

To je nie veľmi seriózna firma podľa mňa. Zaoberám sa práve takýmito službami a preto viem, že nemá pravdu na 100 %

Moje doporučenie : treba si to dať urobiť u niekoho iného.
Nalim18
17.01.12,16:32
Presne toto som potreboval vedieť. Ja som si bol aj tým istý že to tak je že treba na to súhlas a LV. Ale keď presviedčal. ???
Aj by som to u vás spravil lenže budeme 4 spoločníci, a jeden zo spoločníkov dostal dobre referencie od známeho ktorý má známeho a on má známeho a povedal že firma xy z Trenčína bude na to úplne ako stvorená.
Ale ďakujem za radu.
Economic
17.01.12,16:44
V pohode.... Držím palce..
hornak.ebsr
19.01.12,13:36
Hlúposť.
Podľa obchodného zákonníka musí byť doložená buď nájomná zmluva na sídlo alebo písomný súhlas vlastníka + LV /nie že iba súhlasí s niečím, ale musí preukázať, že nehnuteľnosť je ozaj jeho/

To je nie veľmi seriózna firma podľa mňa. Zaoberám sa práve takýmito službami a preto viem, že nemá pravdu na 100 %

Moje doporučenie : treba si to dať urobiť u niekoho iného.

Economic zamietli ti niekedy zápis SRO bez LV, resp. iba so súhlasom ? Mne to nezamietli ani raz preto ho nezvyknem prikladať.
Economic
19.01.12,13:44
Economic zamietli ti niekedy zápis SRO bez LV, resp. iba so súhlasom ? Mne to nezamietli ani raz preto ho nezvyknem prikladať.

právnická osoba alebo fyzická osoba musí preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo, alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom


To by sa dalo zneužiť, keby sa LV nedokladalo. Má to svoju logiku. ja vždy dokladám LV k súhlasu. OR predsa musí mať preukázané že súhlas udeľuje skutočný vlastník nehnuteľnosti. Či ???
hornak.ebsr
19.01.12,13:53
právnická osoba alebo fyzická osoba musí preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo, alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom


To by sa dalo zneužiť, keby sa LV nedokladalo. Má to svoju logiku. ja vždy dokladám LV k súhlasu. OR predsa musí mať preukázané že súhlas udeľuje skutočný vlastník nehnuteľnosti. Či ???

Noooo tak OR KE mi to zatiaľ zapisoval aj bez neho. Aj keď som si stále z katasterpostalu stiahol a "overil", že ten kto súhlasí je aj vlastníkom nehnuteľnosti.
No môže to byť aj preto, že súhlas nemáme iba taký jednoduchý (Súhlasím aby firma XYZ sídlila na adrese....) ale taký komplexný je tam aj č. LV, správa katastra, katastrálne územie atď.
Len tak informatívne sa pýtam, keď mi nejaký OR náhodou niekedy odmietne tak doložím :)
Economic
19.01.12,14:00
Noooo tak OR KE mi to zatiaľ zapisoval aj bez neho. Aj keď som si stále z katasterpostalu stiahol a "overil", že ten kto súhlasí je aj vlastníkom nehnuteľnosti.
No môže to byť aj preto, že súhlas nemáme iba taký jednoduchý (Súhlasím aby firma XYZ sídlila na adrese....) ale taký komplexný je tam aj č. LV, správa katastra, katastrálne územie atď.
Len tak informatívne sa pýtam, keď mi nejaký OR náhodou niekedy odmietne tak doložím :)

Ja nepodávam podania, aby mi ich takouto náhodou odmietli, ale na istotu.... Mám vždy všetko doložené tak ako treba. Aj mnou vypracovaný súhlas toto všetko obsahuje /tiež je taký komplexný/. :)
ZEvina
26.01.12,07:29
Ja nepodávam podania, aby mi ich takouto náhodou odmietli, ale na istotu.... Mám vždy všetko doložené tak ako treba. Aj mnou vypracovaný súhlas toto všetko obsahuje /tiež je taký komplexný/. :)

Chcela by som sa spýtať: LV musí byť originál, alebo stačí fotokópia? Vďaka, Eva
sroservis
26.01.12,08:24
Stačí kópia alebo LV vytlačený z www.katasterportal.sk (http://www.katasterportal.sk).

Ale ako uvádzajú niektorí poradcovia vyššie, vôbec LV neprikladajú.
My to tiež štandardne prikladáme.

Pekný deň.
ZEvina
31.01.12,14:40
Srdečná vďaka vám za rady. Ešte by som vás chcela poprosiť, ak viete, aké kolkové známky budem potrebovať na zápis o zmene sídla s.r.o. do iného okresu?
Economic
31.01.12,14:58
Srdečná vďaka vám za rady. Ešte by som vás chcela poprosiť, ak viete, aké kolkové známky budem potrebovať na zápis o zmene sídla s.r.o. do iného okresu?


Pri papierovom podaní 66.- Eur, pri elektronickom 33.- Eur.
ZEvina
31.01.12,15:16
A aký je postup pri elektronickom podaní? Mám ZEP, vyplním tlačivo, podpíšem, odošlem, ale čo s požadovanými prílohami - overené rozhodnutie jediného spoločníka....
Economic
31.01.12,15:20
Ak máš Q-Sign a registráciu na portál.gove môžeš podávať. Dokumenty (prílohy) podpíšeš svojim ZEP-om, ak nie si konateľ, tak PM. A priložíš k vyplnenému formuláru.
ZEvina
16.02.12,10:46
Ahojte, chcem sa ešte raz všetkým poďakovať za rady. Návhr na zmenu som podala, ale je to už 7 pracovných dní a ešte stále nemáme zapísanú zmenu do OR. Pri tom ma napadlo, že som spravila asi chybu. Návrh na zápis musí obsahovať všetkých tých tuším 17 strán, aj tie, ktoré absolutne nesúvisia so zmenou sídla spoločnosti? Ak chýba tam jedna strana, tak je to asi chyba?
Vďaka, Eva
Economic
16.02.12,11:17
Ahojte, chcem sa ešte raz všetkým poďakovať za rady. Návhr na zmenu som podala, ale je to už 7 pracovných dní a ešte stále nemáme zapísanú zmenu do OR. Pri tom ma napadlo, že som spravila asi chybu. Návrh na zápis musí obsahovať všetkých tých tuším 17 strán, aj tie, ktoré absolutne nesúvisia so zmenou sídla spoločnosti? Ak chýba tam jedna strana, tak je to asi chyba?
Vďaka, Eva

Ak je tá chýbajúca strana, ktorá by sa vyplňovala, tak by to mohol problém. Ak to bol len prázdna strana, tak nie. Skôr by som povedala iná chyba tam bude. Prebratie bolo osobne, či poštou ? Ak osobne, Odmietačku treba ísť prevziať na súd. Ak poštou, treba ju čakať...
ZEvina
16.02.12,12:00
Economic, ďakujem Ti za cenné rady.
Podávala som to osobne a prebratie som dala poštou. Pozerám každý deň na internete. Bola to strana, ktorá sa nemala vyplňovať, prílohy som dala všetky, ako ste uviedli, tak neviem. Pôjdem sa tam zajtra spýtať. Ešte ma napadlo, či si nedávajú načas z dôvodu, že zmenu sídla sme dali až od 1.3.2012?
Economic
16.02.12,12:41
Economic, ďakujem Ti za cenné rady.
Podávala som to osobne a prebratie som dala poštou. Pozerám každý deň na internete. Bola to strana, ktorá sa nemala vyplňovať, prílohy som dala všetky, ako ste uviedli, tak neviem. Pôjdem sa tam zajtra spýtať. Ešte ma napadlo, či si nedávajú načas z dôvodu, že zmenu sídla sme dali až od 1.3.2012?

Ak na strane 13 je ten dátum 1. 3. 2012, tak aj tu by mohol byť pes zakopaný. :) Už len taká drobná poznámočka, že doložené všetky prílohy ešte neznamená, že je všetko v tých prílohách je v poriadku. Môže sa aj chybička vlúdiť... Treba len dočkať... a vyzerať poštárku. Spýtať sa samozrejme môžeš ísť.
ZEvina
06.03.12,08:58
Ešte raz ďakujem za cenné rady. Zápis o zmene sídla spoločnosti prebehol v poriadku. To meškanie bolo tým, že sme si požiadali zmenu od 1.3.2012 a OR ani nepošle, ani neuvedie zmenu na internete pred týmto dátumom.
Chcela by som sa spýtať, či mi neviete poradiť aj s probémom ŠPZ vozidiel. My sme sa presťahovali do iného okresu, ale zostali sme na DÚ v Bratislave, lebo podľa nového zákona sa DÚ, SP, ZP nemenia v rámci kraja. Neviem sa však nikde dopátrať, či sa to vzťahuje aj na zmenu ŠPZ vozidiel, alebo tiež stačí len zmena údajov v technických peukazoch. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Srdečná vďaka. Eva
Economic
06.03.12,09:19
Ešte raz ďakujem za cenné rady. Zápis o zmene sídla spoločnosti prebehol v poriadku. To meškanie bolo tým, že sme si požiadali zmenu od 1.3.2012 a OR ani nepošle, ani neuvedie zmenu na internete pred týmto dátumom.
Chcela by som sa spýtať, či mi neviete poradiť aj s probémom ŠPZ vozidiel. My sme sa presťahovali do iného okresu, ale zostali sme na DÚ v Bratislave, lebo podľa nového zákona sa DÚ, SP, ZP nemenia v rámci kraja. Neviem sa však nikde dopátrať, či sa to vzťahuje aj na zmenu ŠPZ vozidiel, alebo tiež stačí len zmena údajov v technických peukazoch. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Srdečná vďaka. Eva


Na DI v pôvodnom okrese vozidlo odhlásiť a na novom DI prihlásiť. Je to len zmena z okresu do iného okresu.
ZEvina
16.03.12,12:13
Veľmi ste mi pomohli so svojimy radami, tak pridám moje skúsenosti so zmenou sídla SRO do iného okresu. Snáď to niekomu pomôže: DÚ, SP, ZP zostávajú nezmenené, ak sú v rámci kraja, treba im len zaslať tlačivo s oznámením zmeny sídla. Ak dáte žiadosť o vykonanie zmeny na OR, aj keď podáte žiadosť o dva týždne pred termínom zmeny, OR Vám výpis s novými zmenami ani nepošle, ani nevydá a ani neuverejní na portály. S Dopravným inšpektorátom je to horšie, ako sa uvádza hore, museli sme vymeniť ŠPZ na všetkých 16-tich vozidlách. Jedna zmena - 33,- € + 3,- € za doručenie osvedčenia č. II.
Teraz ešte musím vyzistiť, ako to bude na Daňovom úrade ohľadne oznámenie o zmene ŠPZ, či to stačí len na hlavičkový papier ako pôvodná ŠPZ - nová ŠPZ, alebo sa musia všetky autá odhlásiť a s novými ŠPZ prihlásiť? Ak máte niekto takúto skúsenoť, poradíte? Vďaka, Eva
Economic
16.03.12,12:23
Veľmi ste mi pomohli so svojimy radami, tak pridám moje skúsenosti so zmenou sídla SRO do iného okresu. Snáď to niekomu pomôže: DÚ, SP, ZP zostávajú nezmenené, ak sú v rámci kraja, treba im len zaslať tlačivo s oznámením zmeny sídla. Ak dáte žiadosť o vykonanie zmeny na OR, aj keď podáte žiadosť o dva týždne pred termínom zmeny, OR Vám výpis s novými zmenami ani nepošle, ani nevydá a ani neuverejní na portály. S Dopravným inšpektorátom je to horšie, ako sa uvádza hore, museli sme vymeniť ŠPZ na všetkých 16-tich vozidlách. Jedna zmena - 33,- € + 3,- € za doručenie osvedčenia č. II.
Teraz ešte musím vyzistiť, ako to bude na Daňovom úrade ohľadne oznámenie o zmene ŠPZ, či to stačí len na hlavičkový papier ako pôvodná ŠPZ - nová ŠPZ, alebo sa musia všetky autá odhlásiť a s novými ŠPZ prihlásiť? Ak máte niekto takúto skúsenoť, poradíte? Vďaka, Eva

Aj keď podáte žiadosť o dva týždne pred termínom zmeny, OR Vám výpis s novými zmenami ani nepošle, ani nevydá a ani neuverejní na portály. Toto nie je pravda. Ak v návrhu na zápis zmien uvediete osobné prevzatie, prevzmete si nový výpis z OR zo súdu. Ak je zaškrtnuté zaslanie poštou, OR Vám zašle dokumenty poštou. Robím tieto služby, viem ako to chodí. A zmeny sú zverejnené na stránke orsr.sk.
Čo sa týka DI a doručenia malého osvedčenia 3.- Eurá za každý sa nemusia platiť, prídete si ich jednoducho na DI vyzdvihnúť osobne. 3.- Eur sa platí len pri doručení kuriérom.

Na DÚ sa to oznámi jedným listom.
ZEvina
16.03.12,13:09
Economic - zle si ma pochopila zvýrazňujem pred termínom zmeny, OR Vám výpis s novými zmenami nevydá

Ak máte v žiadosti uvedé s termínom zmeny od 1.3.2012, 20.2.2012 Vám potvrdia, že žiadosť máte schválenu a vy si prídete pre výpis 28.2.2012, vo výpise máte stále staré údaje.
(ja som si myslela, že ak moju žiadosť schvália, uvedú to hneď vo výpise a mala by som viac času na informovanie všeeeeeeeeeeeeeetkých obchodných partnerov)
A ten poplatok za prepis som schválne písala 33,- + 3,- za doručenie a nie 36,- € :---

Ak v návrhu na zápis zmien uvediete osobné prevzatie, prevzmete si nový výpis z OR zo súdu. Ak je zaškrtnuté zaslanie poštou, OR Vám zašle dokumenty poštou. S týmto súhlasím - poštou mi to išlo 6 dní.
Eva
Economic
16.03.12,13:17
Economic - zle si ma pochopila zvýrazňujem pred termínom zmeny, OR Vám výpis s novými zmenami nevydá

Ak máte v žiadosti uvedé s termínom zmeny od 1.3.2012, 20.2.2012 Vám potvrdia, že žiadosť máte schválenu a vy si prídete pre výpis 28.2.2012, vo výpise máte stále staré údaje.
(ja som si myslela, že ak moju žiadosť schvália, uvedú to hneď vo výpise a mala by som viac času na informovanie všeeeeeeeeeeeeeetkých obchodných partnerov)
A ten poplatok za prepis som schválne písala 33,- + 3,- za doručenie a nie 36,- € :---

Ak v návrhu na zápis zmien uvediete osobné prevzatie, prevzmete si nový výpis z OR zo súdu. Ak je zaškrtnuté zaslanie poštou, OR Vám zašle dokumenty poštou. S týmto súhlasím - poštou mi to išlo 6 dní.
Eva


Aj to sa občas stáva, že niečo nie dobre pochopím. Beriem to.
K tomu OR. Skôr Ti to nemohli vydať s aktuálnymi údajmi, pretože zmenu vykonajú skôr v PC, ale právoplatná je až k tomu dátumu, ku ktorému si tie zmeny navrhla vykonať a aj to nasledujúci pracovný deň po tom rozhodujúcom dni.
mata82
15.06.12,07:20
Ahojte, dnes mi na živnostenskom povedali, že ako sro u nich zmenu sídla neoznamujem, že im to oznámia z obchodného registra. Je to tak?
mata82
15.06.12,09:21
Ahojte, dnes mi na živnostenskom povedali, že ako sro u nich zmenu sídla neoznamujem, že im to oznámia z obchodného registra. Je to tak?

posúvam
Economic
15.06.12,11:32
Ahojte, dnes mi na živnostenskom povedali, že ako sro u nich zmenu sídla neoznamujem, že im to oznámia z obchodného registra. Je to tak?


Áno je to tak, živnostenský neoznamuješ, ale DÚ oznamuješ (resp. SP, zdrav. poisťovňu a podobne)
mata82
19.06.12,09:38
ďakujem
Economic
20.06.12,16:28
ďakujem

Daj vedieť potom výsledok ako to dopadlo....
mata82
14.11.12,15:02
Daj vedieť potom výsledok ako to dopadlo....

tak na živnostenskom som nič neoznamovala a zmeny sú tam prepísané ... ale kedy to zapísali netuším, aj po mesiaci tam boli staré údaje ...
Economic
14.11.12,15:21
tak na živnostenskom som nič neoznamovala a zmeny sú tam prepísané ... ale kedy to zapísali netuším, aj po mesiaci tam boli staré údaje ...

Kedy si to urobili, to je jedno, dôležité je, že to tam je už O.K.
KatarinaNR
20.11.12,09:42
ak by som len mohla poprosiť o odobrenie, pri zmene sídla spoločnosti
- zasadnutie valného zhromaždenia a schválenie zmeny sídla, toto doručenie na ŽR + LV + súhlas vlastníkov so zriadením sídla
- na OR ide úradný záznam, LV, súhlas vlastníkov so zriadením sídla a úplne znenie - teda nové znenie spoločenskej zmluvy to znamená bude taká istá ako tá prvá spoločenská zmluva len so zmeneným sídlom, je to takto správne? toto všetko sa na ŽR definuje ako zmena

ako podanie kvázi nanovo pre ŽR sa definuje nový predmet podnikania ale zároveň aj zmena sídla? ak predmet podnikania bol na ŽR a valnou hromadou schválený v máji tohto roku a teraz sa to spolu so zmenou sídla podá na OR, môže byť?
ďakujem
Economic
20.11.12,10:28
ak by som len mohla poprosiť o odobrenie, pri zmene sídla spoločnosti
- zasadnutie valného zhromaždenia a schválenie zmeny sídla, toto doručenie na ŽR + LV + súhlas vlastníkov so zriadením sídla
- na OR ide úradný záznam, LV, súhlas vlastníkov so zriadením sídla a úplne znenie - teda nové znenie spoločenskej zmluvy to znamená bude taká istá ako tá prvá spoločenská zmluva len so zmeneným sídlom, je to takto správne? toto všetko sa na ŽR definuje ako zmena

ako podanie kvázi nanovo pre ŽR sa definuje nový predmet podnikania ale zároveň aj zmena sídla? ak predmet podnikania bol na ŽR a valnou hromadou schválený v máji tohto roku a teraz sa to spolu so zmenou sídla podá na OR, môže byť?
ďakujem


Na ŽR neoznamuješ zmenu sídla.
Na OR ti nie je treba úradný záznam.
Šetri klientom peniaze za poplatky na ŽÚ :---

Ak by si v rámci zmeny sídla rozširovala predmet podnikania, robíš to tak, že iba rozšíriš na živnostenskom (elektronicky bez poplatku) podáš všetko jedným vrzom do OR. ŽR si sám zmenu sídla opraví... a už nie sú tým pádom ani pokuty za neskoré ohlasovanie, toto bolo zrušené a je jedno z mála zmien, ktorá ma ozaj potešila.
KatarinaNR
20.11.12,10:41
čiže idem rovno na OR, dám zmenu, a priložím rozhodnutie valnej hromady, novú spoločenskú zmluvu, LV a súhlas vlastníkov?

a tam kde mám aj pribratie predmetu, to už úradný záznam mám, ale treba ešte aj zmenu sídla, tak to potom to isté ako riadok hore plus úradná záznam o rozšírení predmetov?
Ď
Economic
20.11.12,10:44
Do OR dokladáš : všetko tradičné + ak rozširuješ o nový predmet tak aj nové Osvedčenie ( ešte so starým sídlom) aj LV + Súhlas, všetko

Na nový predmet nemôžeš mať úradný záznam, ale nové Osvedčenie.
Ada9
20.11.12,10:47
a nie je to tak, že kupujete hotovú spoločnosť, ktorá má sídlo vo virtuálnej kancelárii
Economic
20.11.12,10:49
Postup je rovnaký aj v prípade kúpy inej spoločnosti, ak sa mení okrem iného aj sídlo spoločnosti.
KatarinaNR
20.11.12,10:49
áno, nové osvedčenie,
ešte Vieri, spoločenskú zmluvu, tú istú len s novým sídlom, a v OR vyberiem zmeny?
Ď
Economic
20.11.12,10:53
áno Katka.
miax
20.11.12,15:53
Zdravim! Moja zmena sro neni zapisana ani po 16tich pracovnych dnoch. Ale ani postou neprislo nic zamietave. Viete mi, prosim vas, niekto povedat, ci sa da zistit, co je vo veci? Vedia mi to povedat v BA v justicaku? Nechcem tam ist zbytocne, lebo je tam vela schodov a ja som s kocikom, ktory nemam kde nechat :( Zuzana
Economic
20.11.12,16:01
Zdravim! Moja zmena sro neni zapisana ani po 16tich pracovnych dnoch. Ale ani postou neprislo nic zamietave. Viete mi, prosim vas, niekto povedat, ci sa da zistit, co je vo veci? Vedia mi to povedat v BA v justicaku? Nechcem tam ist zbytocne, lebo je tam vela schodov a ja som s kocikom, ktory nemam kde nechat :( Zuzana

Ako si podávala Návrh do OR v papieri, alebo elektronicky ? Zrejme v papieri tipujem... Ak je to tak, v návrhu si mala ako vyznačené prevzatie : osobne, poštou ? V sídle spoločnosti máš zabezpečené preberanie pošty ? Čo ak sa zásielka vrátila ako nedoručená a ak nevidíš zápis na www.orsr.sk to čo si navrhovala zapísať, je možné že Odmietnutie sa vrátilo na súd späť...
KatarinaNR
20.11.12,16:16
a pri zmene treba aj súhlas DU?
Economic
20.11.12,16:18
Myslíš pri zmene sídla sídla spoločnosti ? NIE !!!! Neblázni....

Súhlas je treba len pri založení novej SRO, alebo prevodu väčšinového OP, alebo rozdeleniu väčšinového prevodu
miax
20.11.12,16:30
>Ako si podávala Návrh do OR v papieri, alebo elektronicky ? Zrejme v papieri tipujem... Ak je to tak, v >návrhu si mala ako vyznačené prevzatie : osobne, poštou ? V sídle spoločnosti máš zabezpečené >preberanie pošty ? Čo ak sa zásielka vrátila ako nedoručená a ak nevidíš zápis na www.orsr.sk to čo si >navrhovala zapísať, je možné že Odmietnutie sa vrátilo na súd späť... podavala som ho na papieri, prevzatie postou. menila som aj sidlo sro, tam je preberanie zabezpecene, aj u mna doma..
miax
20.11.12,16:31
pardon, to formatovanie mi nevyslo ;)
Economic
20.11.12,16:36
Tak skús tam volať, s kočíkom sa ti ozaj ťažko bude vybavovať... A nemohli to poslať nebodaj na staré sídlo ? Povedia ti.... musia pozrieť do spisu.... Je to o ochote ľudí.... Popros ich, vysvetli, že máš malé dieťa, aby ti to dohľadali... U nás v BB sú milé baby, nie je problém niečo vybaviť.
miax
20.11.12,16:42
Tu je tusim problem vsetko. Ked som isla podavat, tak mi nikde nevedeli povedat, co musi mat overene podpisy - ani na podatelni, ani na informaciach a ani u notara. A ne nete som to nenasla. Urcite to tam niekde je, ale proste som sa nedoklikala. Viete nejake cislo, kde sa mnou budu zaoberat? Uz popredu som si ista, ze kdekolvek ja zavolam, tak to nebude spravne cislo..
Economic
20.11.12,16:47
Treba si pýtať informačné oddelenie pre obchodný register BA 1. Číslo nájdeš na nete... Škoda že si sem nepísala ohľadom overovačiek, bola by som ti odpísala z fleku... Neboj, ak bude problém, napravíme to, hoci aj spoločne.
miax
20.11.12,16:52
jeej, dakujem! skusim zajtra zavolat...
KatarinaNR
20.11.12,16:55
kujem :-)
Economic
20.11.12,16:56
Cez spojovateľku budeš volať.... Daj potom vedieť čo a ako...
miax
22.11.12,09:50
Tak som sa dostala k tomu, co bolo zle. Je toho dokonca viac: 1.navrhovatel nedolozil: -listinu preukazujucu skoncenie funkcie konatela A, z ktorej musi den skoncenia funkcie vyplyvat; listinu preukazujucu vznik funkcie konatela B, z ktorej by vyplyvali vsetky udaje, ktore sa o konatelovi do registra zapisuju. -doklad preukazujuci, kedy bolo vzdanie sa funkcie dorucene spolocnosti -> dolozila som Vyhlasenie konatela A o odstupeni z funkcie z dovodu prevodu obch. podielu. vo vyhlaseni neni ziadna formulka typu 'od datumu', ale v tom odmietnuti je aj napisane, ze ak zakon/stanovy/sp.zmluva neurcuje inak, tak vzdanie sa funkcie je platne od prveho zasadnutia organu. dorucenie do spolocnosti neviem dokladovat, lebo adresa sro bola na domacej adrese toho odstupujuceho. ten mi to dal osobne. a konatel B bol vymenovany na valnom a je to v zapise. ale v zapise chybaju jeho osobne udaje, tie som dala len do zmenoveho formulara. dovolia mi vymenit v podani zapisnicu z valneho? 2.navrhovatel neprilozil suhlas spravcu dane so zapisom zmeny v osobe spolocnika do OR udeleny prevadzajucemu/nadobudatelovi podla osobineho predpisu.. V pripade, ze ide o prevod mensinoveho podielu (IDE) a v pripade ze prevadzajuci spolocnik a nadobudatel nemaju povinnost platit ziadne dane, prilozia cestne vyhlasenia s overenymi podpismi, ze nemaju povinnosti podla os.zakona. >toto nemam sajnu co je. ale chapem to spravne, ze staci to cestne vyhlasenie od oboch, ze nemaju ziadne danove podlznosti?
KatarinaNR
22.11.12,10:11
ešte mi nedá opýtať sa na jednu vec, keď vlastne pri zmen sídla treba novú spoločenskú zmluvu už s novým sídlom, teba ale túto spoločenskú zmluvu overiť, tak?
zalobaba
22.11.12,10:13
Tak som sa dostala k tomu, co bolo zle. Je toho dokonca viac: 1.navrhovatel nedolozil: -listinu preukazujucu skoncenie funkcie konatela A, z ktorej musi den skoncenia funkcie vyplyvat; listinu preukazujucu vznik funkcie konatela B, z ktorej by vyplyvali vsetky udaje, ktore sa o konatelovi do registra zapisuju. -doklad preukazujuci, kedy bolo vzdanie sa funkcie dorucene spolocnosti -> dolozila som Vyhlasenie konatela A o odstupeni z funkcie z dovodu prevodu obch. podielu. vo vyhlaseni neni ziadna formulka typu 'od datumu', ale v tom odmietnuti je aj napisane, ze ak zakon/stanovy/sp.zmluva neurcuje inak, tak vzdanie sa funkcie je platne od prveho zasadnutia organu. dorucenie do spolocnosti neviem dokladovat, lebo adresa sro bola na domacej adrese toho odstupujuceho. ten mi to dal osobne. a konatel B bol vymenovany na valnom a je to v zapise. ale v zapise chybaju jeho osobne udaje, tie som dala len do zmenoveho formulara. dovolia mi vymenit v podani zapisnicu z valneho? 2.navrhovatel neprilozil suhlas spravcu dane so zapisom zmeny v osobe spolocnika do OR udeleny prevadzajucemu/nadobudatelovi podla osobineho predpisu.. V pripade, ze ide o prevod mensinoveho podielu (IDE) a v pripade ze prevadzajuci spolocnik a nadobudatel nemaju povinnost platit ziadne dane, prilozia cestne vyhlasenia s overenymi podpismi, ze nemaju povinnosti podla os.zakona. >toto nemam sajnu co je. ale chapem to spravne, ze staci to cestne vyhlasenie od oboch, ze nemaju ziadne danove podlznosti?


....inak medzi nami: ja nechápem, prečo sa niekto do takéhoto množstva pomerne dosť zložitých zmien púšťa sám bez akýchkoľvek skúseností...ja napr. s boľavým zubom chodím k zubárovi...
ak si súčasne s týmito zmenami menila aj sídlo, odmietnutie ti bude doručené na pôvodné sídlo....ak to tam niekto preberie a teba neupovedomí, beží ti 15 dňová lehota na podanie námietok.....ľahko môžeš prísť aj o tých 66,- €, ktoré si zaplatila za kolok...
hornak.ebsr
22.11.12,10:14
ešte mi nedá opýtať sa na jednu vec, keď vlastne pri zmen sídla treba novú spoločenskú zmluvu už s novým sídlom, teba ale túto spoločenskú zmluvu overiť, tak?

Podpisy netreba osvedčovať.
KatarinaNR
22.11.12,10:21
a ešte jedna vec, v súvislosti so zmeno sídla, fakt mám dať pôdovnú spoločenskú zmluvu, akurát na nej prepíšem sídlo na už nové, ale všetky tie veci o ZI a ostatné tam zostávajú? a samozrejme dátum prepíšem,
ďakujem hornak.ebsr za ochotu
pekný deň
miax
22.11.12,10:24
....inak medzi nami: ja nechápem, prečo sa niekto do takéhoto množstva pomerne dosť zložitých zmien púšťa sám bez akýchkoľvek skúseností...ja napr. s boľavým zubom chodím k zubárovi... ..lebo materska je 200eur. tak preto. pytala som sa za kolko to vybavi firma, co tu sro zalozila - za 200+20 za kazd u dalsiu zmenu ...je ich 5
hornak.ebsr
22.11.12,10:25
a ešte jedna vec, v súvislosti so zmeno sídla, fakt mám dať pôdovnú spoločenskú zmluvu, akurát na nej prepíšem sídlo na už nové, ale všetky tie veci o ZI a ostatné tam zostávajú? a samozrejme dátum prepíšem,
ďakujem hornak.ebsr za ochotu
pekný deň

Áno pokiaľ sa nemení nič iné iba sídlo zmení sa iba sídlo a samozrejme dátum. Spoločenskú zmluvu/Zakladateľskú listinu už nepodpisujú zakladatelia ale konatelia. K návrhu doporučujem uviesť ako názov prílohy Upravené úplne znenie SZ/ZL tak to následne vložia do zbierky listín a VSÚ zapíše do OR.

Za málo
Podobne pekný deň
hornak.ebsr
22.11.12,10:27
....inak medzi nami: ja nechápem, prečo sa niekto do takéhoto množstva pomerne dosť zložitých zmien púšťa sám bez akýchkoľvek skúseností...ja napr. s boľavým zubom chodím k zubárovi... ..lebo materska je 200eur. tak preto. pytala som sa za kolko to vybavi firma, co tu sro zalozila - za 200+20 za kazd u dalsiu zmenu ...je ich 5

Úprimne katastrofálna cena keď si vezmeme, že súdny poplatok je pritom iba 33 €.
Economic
22.11.12,14:52
....inak medzi nami: ja nechápem, prečo sa niekto do takéhoto množstva pomerne dosť zložitých zmien púšťa sám bez akýchkoľvek skúseností...ja napr. s boľavým zubom chodím k zubárovi... ..lebo materska je 200eur. tak preto. pytala som sa za kolko to vybavi firma, co tu sro zalozila - za 200+20 za kazd u dalsiu zmenu ...je ich 5


Tak 200.- Eur za zmenu + ďalšie poplatky je ozaj veľa... S tým súhlasím.... Tu na porade by sme boli poradili čo a ako urobiť...
Economic
22.11.12,14:56
Tak som sa dostala k tomu, co bolo zle. Je toho dokonca viac: 1.navrhovatel nedolozil: -listinu preukazujucu skoncenie funkcie konatela A, z ktorej musi den skoncenia funkcie vyplyvat; listinu preukazujucu vznik funkcie konatela B, z ktorej by vyplyvali vsetky udaje, ktore sa o konatelovi do registra zapisuju. -doklad preukazujuci, kedy bolo vzdanie sa funkcie dorucene spolocnosti -> dolozila som Vyhlasenie konatela A o odstupeni z funkcie z dovodu prevodu obch. podielu. vo vyhlaseni neni ziadna formulka typu 'od datumu', ale v tom odmietnuti je aj napisane, ze ak zakon/stanovy/sp.zmluva neurcuje inak, tak vzdanie sa funkcie je platne od prveho zasadnutia organu. dorucenie do spolocnosti neviem dokladovat, lebo adresa sro bola na domacej adrese toho odstupujuceho. ten mi to dal osobne. a konatel B bol vymenovany na valnom a je to v zapise. ale v zapise chybaju jeho osobne udaje, tie som dala len do zmenoveho formulara. dovolia mi vymenit v podani zapisnicu z valneho? 2.navrhovatel neprilozil suhlas spravcu dane so zapisom zmeny v osobe spolocnika do OR udeleny prevadzajucemu/nadobudatelovi podla osobineho predpisu.. V pripade, ze ide o prevod mensinoveho podielu (IDE) a v pripade ze prevadzajuci spolocnik a nadobudatel nemaju povinnost platit ziadne dane, prilozia cestne vyhlasenia s overenymi podpismi, ze nemaju povinnosti podla os.zakona. >toto nemam sajnu co je. ale chapem to spravne, ze staci to cestne vyhlasenie od oboch, ze nemaju ziadne danove podlznosti?

Ono je hlavne najväčší problém vo formulovaní zápisnice. Málo kto si uvedomí, že toto je veľmi dôležitý dokument a treba sa s ním skutočne vyhrať a ozaj tam zahrnúť všetko čo treba.
Podáš Námietku + doložíš opravenú ale už správnu zápisnicu.
Obaja potrebujú súhlas správcu dane aj nadobúdateľ aj prevádzajúci. Bez toho ti to neprejde.
Konkretizuj koľko sa prevádzalo a z akej výšky, možno ide o rozdelenie väčšinového podielu a tu treba ozaj Súhlasy.
zalobaba
22.11.12,16:46
....inak medzi nami: ja nechápem, prečo sa niekto do takéhoto množstva pomerne dosť zložitých zmien púšťa sám bez akýchkoľvek skúseností...ja napr. s boľavým zubom chodím k zubárovi... ..lebo materska je 200eur. tak preto. pytala som sa za kolko to vybavi firma, co tu sro zalozila - za 200+20 za kazd u dalsiu zmenu ...je ich 5

Tak si sa mala pýtať na viacerých miestach, a bola by si určite prekvapená, k akej slušnej cene za slušnú a 100%-ne odvedenú prácu by si sa dopracovala.
miax
22.11.12,17:20
Obaja potrebujú súhlas správcu dane aj nadobúdateľ aj prevádzajúci. Bez toho ti to neprejde. Konkretizuj koľko sa prevádzalo a z akej výšky, možno ide o rozdelenie väčšinového podielu a tu treba ozaj Súhlasy. Prevadzalo sa 20% spolocnosti = 1000eur
emge
22.11.12,17:31
Dobrý večer,
chcela ba som sa zapojiť do témy o zmene sídla SRO po prevode. Pri nahlásení na DÚ sa pracovníčka spýtala, či sme zmenu hlásili na ŠÚ. Ostali sme zaskočení. Neviete niekto o tom niečo? Mám také informácie, že ŠÚ preberá údaje z DÚ.
miax
22.11.12,20:19
Tak si sa mala pýtať na viacerých miestach, a bola by si určite prekvapená, k akej slušnej cene za slušnú a 100%-ne odvedenú prácu by si sa dopracovala. dakujem, to je presne ta rada v aku som tu dufala
Economic
22.11.12,20:26
Prevadzalo sa 20% spolocnosti = 1000eur

Ak sa prevádza 1 000.- Eur z 5 000.- Eur platí tak ako som napísala. Treba súhlas správcu dane u oboch, nakoľko toto je rozdelenie obchodného podielu § 117.
miax
22.11.12,20:40
Ak sa prevádza 1 000.- Eur z 5 000.- Eur platí tak ako som napísala. Treba súhlas správcu dane u oboch, nakoľko toto je rozdelenie obchodného podielu § 117. takto: moj podiel je 80% (4000,-), odchadzajuci konatel a zaroven spolocnik mal 20% (1000,-), ktore previedol na mna a ja som tych 20% previedla na novoprisleho spolocnika, ktory bol zaroven menovany konatelom. podiel sa nerozdelil, len sa vymenil mensinovy spolocnik
Economic
22.11.12,20:59
takto: moj podiel je 80% (4000,-), odchadzajuci konatel a zaroven spolocnik mal 20% (1000,-), ktore previedol na mna a ja som tych 20% previedla na novoprisleho spolocnika, ktory bol zaroven menovany konatelom. podiel sa nerozdelil, len sa vymenil mensinovy spolocnik

Najlepšie by bolo pre mňa vidieť námietku a vidieť aktuálny stav zápisu v OR. Až potom by som to vedela rozobrať podľa mojich skúseností a praxe.
Som zvyknutá veci vidieť čierne na bielom. Pre lepšiu orientáciu....
miax
22.11.12,21:43
Najlepšie by bolo pre mňa vidieť námietku a vidieť aktuálny stav zápisu v OR. Až potom by som to vedela rozobrať podľa mojich skúseností a praxe. Som zvyknutá veci vidieť čierne na bielom. Pre lepšiu orientáciu.... no naskenovat to neni problem, ale kam s tym? bola by som stastna, keby mi niekto taky skuseny bol ochotny poradit :D
Economic
23.11.12,07:02
No na e-mail.... Nie je potrebné to zverejňovať...
rybka.rybka
22.01.13,13:03
Nechcem zakladať ďalšiu tému na rovnakú nôtu, takže skúsim tu :) Prosím Vás, poraďte- chcem zmeniť sídlo s.r.o. s jediným spoločníkom (zároveň aj zapísať zmenu jeho trvalého bydliska). Spomenula som to dnes účtovníčke a tá mi vraví, že ešte pred podaním návrhu na OR musím požiadať Daň.úrad o súhlas so zápisom zmeny. Na webe som však našla len žiadosti pri zmene spoločníka/prevode podielov s.r.o., nie pri zmene sídla či bydliska spoločníka. Ako je to teda? Musím pred podaním návrhu na zápis zmeny v OR (zmena sídla s.r.o. a zmena trvalého bydliska jediného spoločníka) požiadať DÚ o súhlas alebo nie?
Vďaka za pomoc!
Jarka 1
22.01.13,13:09
V tomto sa veľmi nevyznám, ale myslím si, že to bude blbosť. Predsa nebude DÚ rozhodovať o tom, či sa môžem presťahovať, alebo zmeniť sídlo firmy.
Economic
22.01.13,13:13
Nechcem zakladať ďalšiu tému na rovnakú nôtu, takže skúsim tu :) Prosím Vás, poraďte- chcem zmeniť sídlo s.r.o. s jediným spoločníkom (zároveň aj zapísať zmenu jeho trvalého bydliska). Spomenula som to dnes účtovníčke a tá mi vraví, že ešte pred podaním návrhu na OR musím požiadať Daň.úrad o súhlas so zápisom zmeny. Na webe som však našla len žiadosti pri zmene spoločníka/prevode podielov s.r.o., nie pri zmene sídla či bydliska spoločníka. Ako je to teda? Musím pred podaním návrhu na zápis zmeny v OR (zmena sídla s.r.o. a zmena trvalého bydliska jediného spoločníka) požiadať DÚ o súhlas alebo nie?
Vďaka za pomoc!

Nie. Súhlas správcu dane je treba iba pri prevode OP. Pri tvojich zmenách súhlas nie je treba.
K zmene sídla spoločnosti a trvalého pobytu konateľa a spoločníka treba : Rozhodnutie jediného spoločníka, vyhlásenie o zmene pobytu, úplné znenie, nájomná zmluva alebo Súhlas s umiestnením sídla + LV.
rybka.rybka
22.01.13,14:31
Ďakujem! Nezdalo sa mi to, poradili ste mi :)
Všetky ostatné veci už mám nachystané, aj návrh na zápis zmeny.
Keď vás tu mám, opýtam sa ešte na dve nejasnosti, čo mám:o
1. Čestné vyhlásenie o zmene TP má byť overené notárom/matrikou? Alebo mám doložiť overenú fotokópiu obč.preukazu?
2. Rozhodnutie jediného spoločníka je rozhodnutie o zmene sídla s.r.o. a s ňou súviace rozhodnutie o zmene zakladat. listiny alebo tam musí byť uvedený aj súhlas so zmenou trv.pobytu spoločníka/konateľa?
Vďaka za ochotu!
Economic
22.01.13,14:41
Ďakujem! Nezdalo sa mi to, poradili ste mi :)
Všetky ostatné veci už mám nachystané, aj návrh na zápis zmeny.
Keď vás tu mám, opýtam sa ešte na dve nejasnosti, čo mám:o
1. Čestné vyhlásenie o zmene TP má byť overené notárom/matrikou? Alebo mám doložiť overenú fotokópiu obč.preukazu?
2. Rozhodnutie jediného spoločníka je rozhodnutie o zmene sídla s.r.o. a s ňou súviace rozhodnutie o zmene zakladat. listiny alebo tam musí byť uvedený aj súhlas so zmenou trv.pobytu spoločníka/konateľa?
Vďaka za ochotu!

Vyhlásenie overiť na matrike, je to lacnejšie.
Rozhodnutie jediného spoločníka overiť V ňom nemusíš písať o zmene bydliska, ale ak chceš môžeš
úplné znenie stačí podpísať, nemusí sa overovať.
Podpis na návrhu do OR konateľ overiť
rybka.rybka
22.01.13,15:55
Ďakujem ešte raz! :)
zalobaba
22.01.13,17:20
okamžite vymeniť účtovníčku - odborníčku....
maruskab
20.03.13,11:05
Dobrý deň, chcem vás poprosiť o pomoc. Aj my, ako písala prednedávnom rybka.rybka, potrebujeme zmeniť sídlo s.r.o. s jediným spoločníkom a tiež aj zapísať zmenu jeho trvalého bydliska. Potrebné papiere už máme podpísané, len v jednom si nevieme rady. Máme totiž len prvú verziu zakladateľskej listiny, kde je údaj o imaní ešte v korunách. Účtovníčka nám pri prevode na euro nedávala podpisovať žiadne papiere, aj to potvrdila, žiadny dodatočný dokument k zakl. listine nemáme. Sumu na orsr.sk máme vedenú ako 6 638,783775 eur (bývalých 200 tis. Sk). Zakladateľskú listinu som prepísala, doplnila nové údaje, len to číslo mi robí starosti. Je potrebné tú sumu mať uvedenú aj slovom? Veď tie desatiny, stotiny, tisíciny ani neviem napísať :o A ako prepočítať výdavky spojené so založením s.r.o.? Postačí výpočet xy * 30,1260 a zaokrúhliť na celé číslo nahor, keďže je tam jasne napísané, že ide o výdavky predpokladané?
Poprosím vás aj o kontrolu papierov. Máme pripravené toto:
- 1x overené rozhodnutie spoločníka o zmene sídla s.r.o., o akceptácii zmeny adresy TP spoločníka, o zmene zakladateľskej listiny súvisiacej s predchádzajúcimi rozhodnutiami
- 1x súhlas vlastníkov nehnuteľnosti so zriadením a zapísaním sídla s.r.o.
- 1x LV z katasterportálu
- 1x overené čestné vyhlásenie spoločníka o zmene TP (treba aj tú kópiu občianky? Niekde sa píše, že treba, niekde, že netreba...)
- 2x upravené úplné znenie zaklad. listiny (teda až na tie čísla)
- 1x overený návrh na zápis zmeny údajov
Chýba nám niečo? Máme niečo zmeniť?
Veľmi pekne vám ďakujem za pomoc! Cením si to o to viac, že z vlastných skúseností viem, že dobrovoľníctvo niekedy nie je jednoduché ;)
Economic
20.03.13,12:56
Dobrý deň, chcem vás poprosiť o pomoc. Aj my, ako písala prednedávnom rybka.rybka, potrebujeme zmeniť sídlo s.r.o. s jediným spoločníkom a tiež aj zapísať zmenu jeho trvalého bydliska. Potrebné papiere už máme podpísané, len v jednom si nevieme rady. Máme totiž len prvú verziu zakladateľskej listiny, kde je údaj o imaní ešte v korunách. Účtovníčka nám pri prevode na euro nedávala podpisovať žiadne papiere, aj to potvrdila, žiadny dodatočný dokument k zakl. listine nemáme. Sumu na orsr.sk máme vedenú ako 6 638,783775 eur (bývalých 200 tis. Sk). Zakladateľskú listinu som prepísala, doplnila nové údaje, len to číslo mi robí starosti. Je potrebné tú sumu mať uvedenú aj slovom? Veď tie desatiny, stotiny, tisíciny ani neviem napísať :o A ako prepočítať výdavky spojené so založením s.r.o.? Postačí výpočet xy * 30,1260 a zaokrúhliť na celé číslo nahor, keďže je tam jasne napísané, že ide o výdavky predpokladané?
Poprosím vás aj o kontrolu papierov. Máme pripravené toto:
- 1x overené rozhodnutie spoločníka o zmene sídla s.r.o., o akceptácii zmeny adresy TP spoločníka, o zmene zakladateľskej listiny súvisiacej s predchádzajúcimi rozhodnutiami
- 1x súhlas vlastníkov nehnuteľnosti so zriadením a zapísaním sídla s.r.o.
- 1x LV z katasterportálu
- 1x overené čestné vyhlásenie spoločníka o zmene TP (treba aj tú kópiu občianky? Niekde sa píše, že treba, niekde, že netreba...)
- 2x upravené úplné znenie zaklad. listiny (teda až na tie čísla)
- 1x overený návrh na zápis zmeny údajov
Chýba nám niečo? Máme niečo zmeniť?
Veľmi pekne vám ďakujem za pomoc! Cením si to o to viac, že z vlastných skúseností viem, že dobrovoľníctvo niekedy nie je jednoduché ;)

V ZL slovom nemusí byť. Škoda, že to máte všetko hotové, mohli ste ZI zvýšiť a zaokrúhliť na celé Euro.
Kópia OP netreba
Predpokladané náklady sa môžu zaokrúhliť na celé koruny.
Inak je to všetko.
maruskab
20.03.13,13:22
navrh sme vypisovali rukou, doplnit kolonku zakladne imanie asi mozme, ci nie? ;)
ale nebude ani problem vytlacit ho znovu a dat overit, az taka polozka to nie je a ak to ma byt tak lepsie a hlavne na poriadku, aj my budeme kludnejsi, ak by sa v tom niekto na OR chcel vrtat :rolleyes:
navysit imanie sa teda asi musi v rozhodnuti spolocnika, ze? je postacujuce pridat odsek: "spolocnik odsuhlasuje navysenie zakladneho imania zo sumy 6638,783775 eur na sumu 6639 eur"
a doplnit, ze zakladatelsku listinu meni aj v tejto v suvislosti?
+ zmenit vysku zakladneho imania v ZL
a co vlastne potom s tym, hoci malickym, financnym rozdielom? treba to nahlasit uctovnicke?
joooj, uz aby sme to mali z krku :cool:
prosim, a ostatne je v poriadku? nic tam netreba 2 alebo viackrat?
Economic
20.03.13,13:28
navrh sme vypisovali rukou, doplnit kolonku zakladne imanie asi mozme, ci nie? ;)
ale nebude ani problem vytlacit ho znovu a dat overit, az taka polozka to nie je a ak to ma byt tak lepsie a hlavne na poriadku, aj my budeme kludnejsi, ak by sa v tom niekto na OR chcel vrtat :rolleyes:
navysit imanie sa teda asi musi v rozhodnuti spolocnika, ze? je postacujuce pridat odsek: "spolocnik odsuhlasuje navysenie zakladneho imania zo sumy 6638,783775 eur na sumu 6639 eur"
a doplnit, ze zakladatelsku listinu meni aj v tejto v suvislosti?
+ zmenit vysku zakladneho imania v ZL
a co vlastne potom s tym, hoci malickym, financnym rozdielom? treba to nahlasit uctovnicke?
joooj, uz aby sme to mali z krku :cool:
prosim, a ostatne je v poriadku? nic tam netreba 2 alebo viackrat?

Ak ste sa rozhodli zvýšiť ZI, treba ešte vyhlásenie spoločníka o prevzatí záväzku na nový vklad.
Ak sa dáva v papierovej forme do OR rozhodnutie a úplné znenie 2x do OR. Do návrhu sa môže ZI dopísať samozrejme.
V tom prípade nezabudnúť aj na kolonku spoločník a vklad spoločníka, aj tam bude zmena, nielen v ZI.
maruskab
20.03.13,13:57
Hihi, našla a upravila som čosi takéto... tá miničiastka je teda srandovná (inak to asi nejde :rolleyes: ) a formulácia, že spoločník zložil v hotovosti túto čiastku správcovi vkladu, mi príde zvláštna, keďže ide o jednu a tú istú osobu. Máme to naformulovať inak? Treba aj toto vyhlásenie overiť? Ide o čestné vyhlásenie?
Joooj, veru neviem, či tam nenecháme tú pôvodnú dlhú sumu 6638,783775 eur, aby sme si to zbytočne nekomplikovali.
Má veľkú radosť, že tu na porade ste takí ústretoví, vážim si to :)



Vyhlásenie o prevzatí záväzku na nový vklad

Podpísaný
meno, rodné číslo, adresa
týmto ako jediný spoločník spoločnosti XY, s.r.o. so sídlom .................., zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu XXX v odd. Sro, vo vl.č. 11111/X
vyhlasujem,

že som dnešného dňa prevzal záväzok na nový vklad vo výške 1,216225 Eur a túto čiastku som aj dnešného dňa zložil v hotovosti do rúk správcovi vkladu spoločnosti ......................, čím si plním svoj záväzok.
Týmto novým vkladom sa zvýšilo základné imanie spoločnosti XY, s.r.o. z 6 638,783775 Eur na 6640 Eur a celková výška môjho vkladu sa zvýšila z 6 638,783775 Eur na 6640 Eur.
Economic
20.03.13,14:27
Hihi, našla a upravila som čosi takéto... tá miničiastka je teda srandovná (inak to asi nejde :rolleyes: ) a formulácia, že spoločník zložil v hotovosti túto čiastku správcovi vkladu, mi príde zvláštna, keďže ide o jednu a tú istú osobu. Máme to naformulovať inak? Treba aj toto vyhlásenie overiť? Ide o čestné vyhlásenie?
Joooj, veru neviem, či tam nenecháme tú pôvodnú dlhú sumu 6638,783775 eur, aby sme si to zbytočne nekomplikovali.
Má veľkú radosť, že tu na porade ste takí ústretoví, vážim si to :)



Vyhlásenie o prevzatí záväzku na nový vklad

Podpísaný
meno, rodné číslo, adresa
týmto ako jediný spoločník spoločnosti XY, s.r.o. so sídlom .................., zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu XXX v odd. Sro, vo vl.č. 11111/X
vyhlasujem,

že som dnešného dňa prevzal záväzok na nový vklad vo výške 1,216225 Eur a túto čiastku som aj dnešného dňa zložil v hotovosti do rúk správcovi vkladu spoločnosti ......................, čím si plním svoj záväzok.
Týmto novým vkladom sa zvýšilo základné imanie spoločnosti XY, s.r.o. z 6 638,783775 Eur na 6640 Eur a celková výška môjho vkladu sa zvýšila z 6 638,783775 Eur na 6640 Eur.

výborne... vyhlásenie overiť....
Gabina111
06.04.13,14:46
Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu. Ide o zmenu sídla s.r.o.. čo musí byť časovo skôr? Valné zhromaždenie alebo dátum na nájomnej zmluve? Ďakujem.
blavaciko
06.04.13,15:23
najprv zmluva, potom valne zhromazdenie...
najomna zmluva moze byt uzatvorena aj bez suhlasu valneho zhromazdenia, ako kazda ina zmluva (ak to nevylucuje spolocenska zmluva)
Economic
06.04.13,15:26
Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu. Ide o zmenu sídla s.r.o.. čo musí byť časovo skôr? Valné zhromaždenie alebo dátum na nájomnej zmluve? Ďakujem.


Najprv valné zhromaždenie, pretože rozhoduje, že sa bude meniť sídlo a môžu si stanoviť aj presný dátum, od kedy sa mení. NZ môže byť podpísaná aj po konaní valného zhromaždenia k schválenému dátumu.
blavaciko
06.04.13,20:52
Najprv valné zhromaždenie, pretože rozhoduje, že sa bude meniť sídlo a môžu si stanoviť aj presný dátum, od kedy sa mení. NZ môže byť podpísaná aj po konaní valného zhromaždenia k schválenému dátumu.
podla mna je to uplne irelevantne, ktora z tych dvoch skutocnosti nastane skor.
no najomna zmluva moze byt predsa podpisana aj bez suhlasu VZ (jedna sa o obycajny prenajom priestorov).
Co ale ak VZ schvali zmenu sidla a najomna zmluva sa v buducnosti nepodpise? bude sa zvolavat dalsie VZ?

pikoška: V ČR som na Obchodný register poslal "Prohlášení jednatele o změne sídla" a súhlas majiteľa priestorov. Ziadne VZ nebolo treba ;)
Economic
07.04.13,08:18
Ale jasné že v podstate je to úplne jedno čo je skôr. K zápisu do OR povinná príloha je Schválenie VZ a či už Súhlas s umiestnením sídla + LV alebo nájomná zmluva. V tomto prípade dátumy nie sú až tak dôležité. V predchádzajúcom príspevku som napísala, že si dátum môžu stanoviť, nie že musia.
Ja ešte dodám, že zmena sídla je zmena spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny, preto by zmenu sídla VZ schváliť malo.
Gabina111
07.04.13,08:58
Ďakujem pekne za pomoc.
Jana2002
09.04.13,05:58
Ahojte poraďáci,
aj ja potrebujem zmeniť sídlo spoločnosti a to z iného okresu a zároveň zmenu priezviska jedného z konatelov. Tak by som si rada overila informácie, ktoré som sa dočítala a mám ešte pár otázok.

- na ŽR nie je potrebné zahlasovať nič
- na OR sú potrebné tieto podklady súhlas s umiestnením sídla (list vlastnictva nie je potrebný),
valné zhromaždenie a spoločenská zmluva s novým sídlom spoločnosti.

Je potrebný niektorý z týchto podkladov, aby bol overený notárom?
Je potrebný ešte nejaký iný doklad k tomuto priložiť?
Žiadosť aj s podkladmi zasielam na okresný súd, pod ktorý patrí už nové sídlo,ano? Zahlasujem aj niečo na starý OS, alebo oni si to už navzájom prehodia?
Pri zmene toho priezviska postačuje ak to bude zahrnuté vo valnom zhromaždení spolu so zmenou sídla spoločnosti, alebo musí to byť samostatne?
Kedže to je zmena mimo okresu, tak je potrebné dané zmeny zahlasiť na úrady
(DU, SP, ZP, aj inšpektorát práce?........vynechala som niečo? Predpokladám, že postačuje urobiť dané zmeny iba na úradoch v okrese nového sídla spoločnosti.)
Nemáte niekto vzor na ten súhlas s umiestnením sídla?

Ďakujem všetkým velmi pekne za odpoveď.
Marina@
10.04.14,11:37
Dobrý deň,

Ja by som sa tiež chcela opýtať, či je pri zmene sídla SRO (LM -> BA) nevyhnutná zmena našich ŠPZ-tiek, i v prípade, že naša prevádzka ostáva, mení sa iba sídlo.
Ďakujem!
Moja SRO
10.04.14,12:16
Ahojte poraďáci,
aj ja potrebujem zmeniť sídlo spoločnosti a to z iného okresu a zároveň zmenu priezviska jedného z konatelov. Tak by som si rada overila informácie, ktoré som sa dočítala a mám ešte pár otázok.

- na ŽR nie je potrebné zahlasovať nič
- na OR sú potrebné tieto podklady súhlas s umiestnením sídla (list vlastnictva nie je potrebný),
valné zhromaždenie a spoločenská zmluva s novým sídlom spoločnosti.

Je potrebný niektorý z týchto podkladov, aby bol overený notárom?
Je potrebný ešte nejaký iný doklad k tomuto priložiť?
Žiadosť aj s podkladmi zasielam na okresný súd, pod ktorý patrí už nové sídlo,ano? Zahlasujem aj niečo na starý OS, alebo oni si to už navzájom prehodia?
Pri zmene toho priezviska postačuje ak to bude zahrnuté vo valnom zhromaždení spolu so zmenou sídla spoločnosti, alebo musí to byť samostatne?
Kedže to je zmena mimo okresu, tak je potrebné dané zmeny zahlasiť na úrady
(DU, SP, ZP, aj inšpektorát práce?........vynechala som niečo? Predpokladám, že postačuje urobiť dané zmeny iba na úradoch v okrese nového sídla spoločnosti.)
Nemáte niekto vzor na ten súhlas s umiestnením sídla?

Ďakujem všetkým velmi pekne za odpoveď.

Návrh do OR s povinnými prílohami podávaš na OR OS, kde je spoločnosť v súčasnosti evidovaná. Vypracovanie dokladov k zmene odporúčam radšej ponechať na niekoho, kto je v tejto problematike "doma".