Silviah1
17.01.12,17:56
Dobrý deň. Potrebujem poradiť. UŽ 5 rokov platím na dedine poplatky za vývoz smetí o čom mám aj potrvdenia. Ale mesto v ktorom mám trvalý pobyt chce aby som spätne zaplatila za 2 roky u nich v meste (Žilina). Majú na to nárok? je možné aby som platila za niečo 2x a využívala to len raz? Dík Silvia
draik
17.01.12,17:18
Povinné zníženie alebo odpustenie poplatku sa prakticky týka len osoby, ktorá je v zahraničí. Ostatné dôvody na zníženie resp. odpustenie poplatku sú fakultatívne a obec si ich určuje vo všeobecne záväznom nariadení (podľa toho žilinského je pomerne dosť výnimiek, ale iba pobyt v inej obci sa v ňom nespomína).
ivka70
17.01.12,17:31
Treba si pozriet zavazne nariadenie mesta Zilina, v ktorom sa urcite uvadza aj to ako a kedy je mozne a potrebne poziadat o znizenie pripadne odpustenie tohoto poplatku.
Zvycajne sa do konca januara o to ziada za aktualny rok.
Ak si si nepoziadala o ulavu ci odpustenie, mas smolu a zaplatit musis.

Daj si na to pozor, nastuduj si a poziadaj aspon tento rok - ak splnas podmienky.
Info najdes tu:

VŠEOBECNE ZÁVÄZNÉ NARIADENIE č. 24/2011
o miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na území mesta Zilina

Článok 5
Znízenie a odpustenie poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady
http://www.zilina.sk/dokumenty/Nariadenia_20111216172521.pdf
ivka70
17.01.12,17:32
A este dotaz, z akeho dovodu platis za vyvoz smeti na dedine? Vlastnis tam nehnutelnost ci?
arizona
17.01.12,17:36
Silviah1
18.01.12,17:22
No lebo terajší manžel tam má RD a bývame tam už 8rokov. Manžel a dcéra tam mali prechodný pobyt a ja som svoj byt prenajímala a kôli bývalej nemal prístup do bytu a tým pádom sme ani nevedeli, že také niečo treba do konca januára. V 2009 som to predklada v auguste a to mi uznali a potom mi to ani na um neprišlo že treba takto predkladať každý rok také niečo. Muž má rozsudok kde sa nemôže zdržovať na adresa t.p. a tým pádom tam smeti nenosí ani DÚ nepreberá chodí po dohode osobne pre zásielky ale mesto chce niečo na čo nemá nárok. A to že tam mám trvalý pobyt nie je jediná vec. Asi tak, ale ďakujem všetkým za radu:)