Kaja.K
17.01.12,19:44
Ahojte, prosím vás nestretli ste sa niekto s tým, ak:
spoločník s.r.o. si vyplatí podiel na zisku vykázaný za rok 2003. Platí z tohto príjmu odvody do SP a ZP?
Vďaka vopred za každú radu ;-)
tictac7
19.01.12,19:38
nie, toto platí až pri vyplácaní podielov za rok 2011...
Kaja.K
19.01.12,19:41
ďakujem, už som si to zistila
SP - neplatí sa vôbec, príjem sa považuje za pasívny, nespĺńa ani základnú podmienku (príjem podľa §5 ZDP), keďže ide o príjem podľa § 3 ZDP
ZP - platí až za rozdelený HV vykázaný za obdobie začínajúce po účinnosti novely, t.j. po 1.1.2012

Príjem sa ale zdaňuje daňou z príjmu, na zákl. prech. ustanovenia tuším §56 ods. 24 ak si správne pamätám
tictac7
19.01.12,19:53
ďakujem, už som si to zistila
SP - neplatí sa vôbec, príjem sa považuje za pasívny, nespĺńa ani základnú podmienku (príjem podľa §5 ZDP), keďže ide o príjem podľa § 3 ZDP
ZP - platí až za rozdelený HV vykázaný za obdobie začínajúce po účinnosti novely, t.j. po 1.1.2012

Príjem sa ale zdaňuje daňou z príjmu, na zákl. prech. ustanovenia tuším §56 ods. 24 ak si správne pamätám

...ozaj sa mi nechce hľadať, treba pozrieť zákon v znení, za aké obdobie sa vypláca....chvíľu sa podiely zdaňovali, chvíľu nie...zákon sa mení 20-krát do roka, podiely sa vyplácajú, keď sú náhodou aj fyzické peniaze - raz za 20 rokov...
Michaela76
01.03.12,08:53
Ahojte. Ak je spoločníkom (iba spoločníkom, nie je konateľ ani zamestnanec) cudzí štátny príslušník, ako je to potom z odvodmi na ZP z vyplatené ho zisku? aj on je povinný podať RZZP? či?

dík