much
17.01.12,20:59
Dobrý večer, potreboval by som radu (som SZČO a robím elektroinštalácie):
- ak nakúpim materiál na zákazku (káble, šróby, klince, lišty, ...), ktorý hneď používam pre urobenie zákazky, tak ako to účtujem v JU?
- dal som si to hneď do prevádzkovej réžie s členením
Robím to dobre?
prosím, dajte vedieť. Ďakujem
Mila123
17.01.12,20:00
ja osobne by som ich dávala do materiálu....
much
17.01.12,20:57
aj keď to v ten deň nakúpim a hneď to použijem?
sú to veľmi malé položky
szivics
18.01.12,06:42
Nakúpené klince, káble,... sa účtujú v peňažnom denníku ako Nákup materiálu a nie ako Prevádzková réžia.
Okrem toho by sa to malo evidovať v skladovej evidencii, najlepšie je stanoviť si v internej smernici, že materiál do XY € ide priamo do spotreby.
Teda to je môj názor, mala som tiež rovnaké problémy - riešené na porade tiež :-)
Tweety
18.01.12,06:44
Dobrý večer, potreboval by som radu (som SZČO a robím elektroinštalácie):
- ak nakúpim materiál na zákazku (káble, šróby, klince, lišty, ...), ktorý hneď používam pre urobenie zákazky, tak ako to účtujem v JU?
- dal som si to hneď do prevádzkovej réžie s členením
Robím to dobre? Nie, nerobíš, takýto nákup je nákup materiálu.
prosím, dajte vedieť. Ďakujem
V texte.
much
18.01.12,09:51
Ďakujem za poradenie
much
18.01.12,10:00
Nakúpené klince, káble,... sa účtujú v peňažnom denníku ako Nákup materiálu a nie ako Prevádzková réžia.
Okrem toho by sa to malo evidovať v skladovej evidencii, najlepšie je stanoviť si v internej smernici, že materiál do XY € ide priamo do spotreby.
Teda to je môj názor, mala som tiež rovnaké problémy - riešené na porade tiež :-)
Ďakujem za ujasnenie
a ak som viackrát tento materiál zaplatil banko. kartou (z osobného účtu ), tak to ako zaúčtujem?
Teraz to dávam, ako keby som to platil v hotovosti - výdavok z pokladne - materiál
szivics
18.01.12,10:19
Ďakujem za ujasnenie
a ak som viackrát tento materiál zaplatil banko. kartou (z osobného účtu ), tak to ako zaúčtujem?
Teraz to dávam, ako keby som to platil v hotovosti - výdavok z pokladne - materiál

Hmm osobne som sa s tým nestretla, ale tu na porade si vyhľadaj podobné témy. Čo som bajočkom videla, tak v tom prípade to robia ľudia tak že to zaúčtujú cez pokladňu alebo ID a priložia bankový výpis.
Radšej si zriadiť podnikateľský účet a nahlásiť na DÚ.
much
18.01.12,12:29
Hmm osobne som sa s tým nestretla, ale tu na porade si vyhľadaj podobné témy. Čo som bajočkom videla, tak v tom prípade to robia ľudia tak že to zaúčtujú cez pokladňu alebo ID a priložia bankový výpis.
Radšej si zriadiť podnikateľský účet a nahlásiť na DÚ.

práveže podnikateľský účet mám, ale zopár krát som nakupoval na kartu k súkromnému účtu - a čo teraz s tým?
ak to dám cez interné doklady, tak postupujem riadne ako keby som platil z pokladne?
szivics
18.01.12,17:53
práveže podnikateľský účet mám, ale zopár krát som nakupoval na kartu k súkromnému účtu - a čo teraz s tým?
ak to dám cez interné doklady, tak postupujem riadne ako keby som platil z pokladne?

Ako hovorím nestretla som sa s tým osobne, názory tu na porade sa líšia...buď ID alebo peňažná operácia...nech poradia skúsenejší...