Ziwa
18.01.12,09:04
Zdravím vás!

Viem, že otázka : Ako si vybrať vhodný notebook, je otrepaná, ale ja-osoba, ktorá má smolu na výber PC/notebookov,
akútne potrebujem radu.

Za každú zmysluplnú radu ďakujem :)

Preferencie:
1.Notebook plánujem používať každý deň (word, adobe photoshop,pinaccle 15,internet)
2. Uvažovala som nad značkou Lenovo, ale nemám s ňou zatiaľ skúsenosti
3. Procesor Intel Core i5/i7
4. Notebook, ktorý neotravuje so slovom "nereaguje" pri jednoduchej operácii
5. Cena neobmedzená
kergulaan
18.01.12,08:17
Nutne potrebujes NB?
Fakt ho budes denne prenasat a pracovat na roznych miestach?
Ziwa
18.01.12,08:21
Som tu nová, poslala som odpoveď, ale nevidím ju, ty ju vidíš?
Fero11
18.01.12,08:38
Zdravím vás!

Viem, že otázka : Ako si vybrať vhodný notebook, je otrepaná, ale ja-osoba, ktorá má smolu na výber PC/notebookov,
akútne potrebujem radu.

Za každú zmysluplnú radu ďakujem :)

Preferencie:
1.Notebook plánujem používať každý deň (word, adobe photoshop,pinaccle 15,internet)
2. Uvažovala som nad značkou Lenovo, ale nemám s ňou zatiaľ skúsenosti
3. Procesor Intel Core i5/i7
4. Notebook, ktorý neotravuje so slovom "nereaguje" pri jednoduchej operácii
5. Cena neobmedzená
Preco si myslis, ze mas smolu ??
Problem vacsinou nebyva v HW casti, ale v SW casti
Zelezo je takmer vzdy to iste, vsetko sa robi v azii, len do plastu vytlacia, ze asus, acer, lenovo atd ....
Zaruku na Slovensku mas min. 2 roky (zakon)
Tvoje naroky (word, adobe photoshop,pinaccle 15,internet) niesu nejak extra velke, na to ti staci aj slabsie zelezo (trosku pinacle moze zatazit, ak sa bude jednat o narocny strih)
Volil by som nejaky priemer
Ziwa
18.01.12,08:44
Mám dosť negatívnych skúseností, nechcem, aby opäť som mala pc/NB každé dva týždne v servise.
sebera
18.01.12,09:13
http://www.primapc.sk/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=431557 výborná i5 so všetkým čo k dobrému notebooku patrí alebo i7 s top procesorom http://www.primapc.sk/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=420876
ivka70
18.01.12,09:33
Ak nechces mat NB v serbvise kazde 2 tyzdne, odporucam poobzerat sa po NB znacky DELL.
Dell ma celosvetovy 24 hodinovy servis, kedy v zarucnej dobe nahlasis problem a do 24 hodin v prac. dni ti pridu opravit NB na miesto, kde sa dohodnete.
Plati to cele 2 roky, pripadne sa da doplatit ta zareuka az na 3 roky.

Mne napr. vymienali po 20 mesiacoch pouzivania display.
Servisak prisiel, vybalil novy, odmontoval stary, namontoval novy, zbalil stary.
Info o chybe mali z mojho telefonatu.
Na mieste sa dokonca ani neprejavila, napriek tomu mi display vymenili.

Toto je ich obrovska prednost oproti inym znackam.
nalim07
18.01.12,09:36
ak je cena neobmedzena, tak si kup nejaky premiovy model od cca 1000e vyssie, procesor i5 alebo i7, 4GB ram a viac. Pri tych drahsich modeloch mas lepsie rozlisenie dislplaya, co sa ti hodi na ten photoshop, a hlavne nebude to konstrukcne plastak, ale poriadny kus "zeleza". Pripadne skusit znacku Apple. Najlepsie ist si ho niekde do predajne vyskusat, hlavne ergonomicky, vykonovo budu tie drahsie bezproblemov stacit.
Fero11
18.01.12,09:59
Takto by som to nerobil
Ja som dostal pred 3 rokmi doma ulohu, ze mam vybrat nejaku telku, ale dobru a kvalitnu (mam pocit ze kupoval som este slovenskych korunach).
Otec povedal, vyber nejaku dobru/kvalitnu a povedal ze moze byt az do 40000 Sk.
Ja som uvazoval tak, ze kupim nejaku slusnu a aj som kupil panasonic viera plazma 42. Vsetci sme boli velmi spokojny a este aj teraz sme, telka bezi bez poruchy, obraz je pekny. Ta telka stala ale 22000Sk (cize zvysilo sa mi 18000).
Teraz za 18000 kupim telku o 2 tiedy vyssie
A nedavno nam vypovedal aj philips CRT, cize mam dalsiu ulohu.

Len som chcel napisat, ze zbytocne je investovat do takeho zariadenia ako je NB, (ktory sa vyvija, nie kazdy den, ale doslova kazdu hodinu) 1000€.
Max tych 600€ by som dal, ale aj to je vela, vzhladom na to, na co ho bude vyuzivat Ziwa
nalim07
18.01.12,10:31
Takto by som to nerobil
no ja uvediem svoj priklad, pred 2 rokmi som kupil plazmovy tv za 500. teraz by som si mohol kupit podobny za 350 az 400, lepsi za 500. Avsak ja som s tym tv spokojny, pred 2 rokmi som nesetril, takze mi ten tv v pohode vydrzi dalsie 3 -4 roky (ak sa nepokazi) Ak by som vtedy setril, kupil si nejaky s mensou uhloprieckou, alebo horsim obrazom, teraz by som uz chcel novy a zbytocne by som zase investoval.
Ale u toho notebooku, zalezi hlavne od Ziwy, ako dlho planuje ten notebook pouzivat. Ak si chce po dvoch rokoch kupit novy, tak sa neoplati kupovat drahy. Ja vsak predpokladam, ze si ho chce nechat dovtedy, kym bude spolahlivo sluzit. Alebo popripade moze kupit macbook, ten si udrzi cenu aj pouzivany ;)
Ziwa
18.01.12,10:34
Mala som aj mac od Apple, je pravda, že už je to pár rokov dozadu, ale aj s ním som mala problémy.
Ak my viete poslať odkazy na určité modely, tak to by ma potešilo :)
sebera
18.01.12,10:38
Notebook si treba vyberať podľa toho čo bude s ním robiť. Načo kupovať za 1000€, ked by je stačil aj za 500€ a ani by si nevšimla rozdiel. Načo kupovať do kancelárie herný počítač? Len za to že je lepší a nikdy sa nevyužije??
sebera
18.01.12,10:40
Napríklad s takým to už urobíš všetko http://www.primapc.sk/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=421702
Fero11
18.01.12,11:23
no ja uvediem svoj priklad, pred 2 rokmi som kupil plazmovy tv za 500. teraz by som si mohol kupit podobny za 350 az 400, lepsi za 500. Avsak ja som s tym tv spokojny, pred 2 rokmi som nesetril, takze mi ten tv v pohode vydrzi dalsie 3 -4 roky (ak sa nepokazi) Ak by som vtedy setril, kupil si nejaky s mensou uhloprieckou, alebo horsim obrazom, teraz by som uz chcel novy a zbytocne by som zase investoval.
Ale u toho notebooku, zalezi hlavne od Ziwy, ako dlho planuje ten notebook pouzivat. Ak si chce po dvoch rokoch kupit novy, tak sa neoplati kupovat drahy. Ja vsak predpokladam, ze si ho chce nechat dovtedy, kym bude spolahlivo sluzit. Alebo popripade moze kupit macbook, ten si udrzi cenu aj pouzivany ;)
Je rozdiel 2 roky a 3 roky a je rozdiel 15000 a 22000
Ak by som tu telku kupil pred 5 rokmi tak by stala 40000
Ak si kupis dnes nieco za 20€ tak o mesiac to bude stat 20,1, alebo 19,9€
Cim nizsia cena a kratsi cas, tym je mensi rozdiel
Ziwa
18.01.12,13:50
Fero, s ktorým nb máš dobré skúsenosti a vedel by si mi ho odporučiť?
KoxXxo
18.01.12,13:56
Fero11
18.01.12,13:59
sorry ja nemam notebook ani som nikdy nemal.
Ale ak by som kupoval, tak by som uvazoval takto:
1. Naco ho chcem pouzit (to si si uz stanovila)
2. Kolko chcem investovat (nemas strop (ale zbytocne by som ho nepreplacal (napr. na ukor nevyuziteho CPU, ci RAM)))
3. Co najdlhsia vydrz baterii (teda ak pracujes casto , kde nieje 230V)
4. V pripadae poruchy, rychla oprava resp. zapozicanie nahradneho zariadenia (ako uz bolo spomenute dell)
5. A hlavne feedback a skusenosti od inych uzivatelov
6. ja osobne ti konkretne neporadim, ale isiel by som napr. na zive.sk kde su ludia, ktory tym ziju
Ziwa
18.01.12,14:10
okey, ďakujem
noel.g
19.01.12,18:24
zdravim

tiez som nedavno menil PC, no rozhodol som sa nakoniec pre stolovy pocitac, ale predtym som mal na zozname aj toto LENOVO (https://www.saveonlaptops.co.uk/Lenovo_G770_1091022.html)
misoft
20.01.12,17:09
mimotemy Pokiaľ sa kúpi NB - sú malé možnosti pri jeho "upgrade" (vylepšovaní), ťažkosti pri opravách atď. Toto sú len jedny z nevýhod. Výhoda je väčšia mobilita.
Pokiaľ sa kúpi stolný počítač (tzv. desktop) - sú väčšie možnosti jeho "upgrade" (vylepšovania), ľahšie sa opravuje (lepší prístup ku komponentom - možnosť zámeny komponentov z iných PC podobných parametrov) - toto sú najväčšie výhody. Najväčšia nevýhoda - malá (alebo skoro žiadna mobilita).
kergulaan
21.01.12,05:30
Len tak mimochodom (MMCH) - kolko ludi realne potrebuje NB, ked vynechame studakov co su na intrakoch a doma a niekolko obchodnych cestujucich tak kto?
KoxXxo
21.01.12,09:20
Koľko ľudí reálne potrebuje stolový PC?
Fero11
21.01.12,11:46
minimalne kazda domacnost ma 1x desktop (napr. ja mam 3x desktop a 0x NB (sice mam 1x NB, ale to je z roku 2000, cize uz sa takmer nepouziva (sice obcas ho pouzijem na flashovanie boxov, kedze ma RS232)))
nunenko
21.01.12,12:08
kergulaan
21.01.12,14:54
Koľko ľudí reálne potrebuje stolový PC?

Podla mna prevazna vacsina, akurat ze podlahnu "tredu" a kupia si NB.