gate7
18.01.12,10:31
Strucny zoznam chyb v zakone a chybnych, nedoriesenych, alebo neriesenych prevadzkovych postupoch.
Doplnajte, ja to budem presuvat do top.

*********
- denna uzavierka je denna, uzavrie sa den uz sa nesmie blokovat
- hotovost v pokladni musi byt rovnaka ako nauctovana, neriesi sa internetovy predaj, alebo prevadzka restauracie, kde aj traja casnici obsluhuju 1 pokladnu a kazdy ma peniaze v bugse
-
calimero1
18.01.12,12:33
Ja vacsinu tovaru predavam na fakturu, a len sporadicky v hotovosti (max. 1 zakaznik denne). Takze nemam ziadnu specialnu zasuvku na hotovost, zinkasovane peniaze rovno strcim do penazenky, v ktorej mam firemne peniaze (uctovna pokladna). Cize keby mi prisla kontrola, ukazem im prazdny suflik :D

Ja vidim najvacsie nedostatky:
1. Vysoka cena ERP - aj najlacnejsia pokladnica stoji tolko, za co by sa dali kupit daleko sofistikovanejsie zariadenia, napr. notebook. Pritom ERP je len kusok lacneho plastu s pametou a jednym procesorom. Dovolim si tvrdit, ze je to zariadenie na urovni kalkulacky za cenu pocitaca.
2. Nutnost menit fiskalnu pamat v pokladnici pri akejkolvek zmene (napr. zmena adresy prevadzky) - dost vysoka polozka.
3. Nutnost absolvovat pravidelne servisne prehliadky - aj ked zakon hovori o max. 4 rocnom cykle, vyrobcovia/predajcovia tento cyklus nastavujú na 1, vynimocne 2 roky. Napr. u nas v meste som nenasiel predajcu, ktory by nastavoval dlhsi ako rocny interval.
4. Nutnost archivovat vsetky potvrdenky (napr. o vklade) - ved vsetko sa uklada do fiskalnej pamate, nie?