alenka11
31.01.06,05:49
Prosím Vás, poradí mi niekto? Podnikateľ účtuje v JÚ, štyri mesiace pracoval v ČR. Uplatňuje si paušálne výdavky 25% + odvody. V mesiacoch máj až december 2005 mu platby za faktúry nabehli na účet (nie podnikateľský). Dovtedy mu faktúry uhrádzali len v hotovosti. Na tomto svojom účte má rôzne pohyby (súkromné). Ako mu mám zaúčtovať prijaté peniaze za faktúry, ktoré mu na tento účet nabehli? Musím účtovať všetky položky v bank.výpisoch? Alebo sa to dá urobiť nejakým interným dokladom, že súkromné pohyby na účte sa dajú pod jednu položku a prijaté úhrady za faktúry mu rozpíšem? Ďakujem.
renča1
31.01.06,05:00
neúčtuj všetky položky na bank.výpisoch, úhrady naúčtuj cez ID a ak sú k týmto úhradam odpísané z účtu poplatky máš na ne nárok ( ak si uplatňuješ výdavky % tak si poplatky neuplatníš )a účtovala by som to ako PR. Prefoť si bank.výpis a dokladuj ID. Predpokladám, že úhrady ktoré prišli na súkr.účet si aj vybrala. Cez ID naúčtuj príjem na bú, druh.členenie tovar,mat.atd....Ak si peniaze z účtu vybrala tak urobíš výdaj z BÚ a príjem v hotovosti cez prieb.položky. Prefoť si výpisy a dokladuj ich k ID.
alenka11
31.01.06,05:35
Nie všetky úhrady, ktoré prišli na účet, boli z neho aj vybraté. Ďakujem za radu.