Tunco
18.01.12,15:12
Zdravím Vás, má tu niekto skúsenosti s účtovaním finančných sprostredkovateľov? Študoval som danú problematiku, títo ľudia
majú si možnosť uplatniť si paušálne výdavky. S jednoduchým účtovníctvom mam minimálne skúsenosti. Paušálne výdavky
znamenajú, že FO- podnikateľ nemusí viesť pokladničnú knihu ani evidenciu banky?
Stačí ak zaevidujem (povedzme aj v Exceli) prehľad príjmov na základe výpisov a prehľad výdavkov na SP a ZP a evidenciu pohľadávok?
Alebo treba viesť aj pokladničnú knihu?

Ďakujem
Katka22
18.01.12,14:18
Odpoveď v texte :).

Zdravím Vás, má tu niekto skúsenosti s účtovaním finančných sprostredkovateľov? Študoval som danú problematiku, títo ľudia
majú si možnosť uplatniť si paušálne výdavky.áno S jednoduchým účtovníctvom mam minimálne skúsenosti. Paušálne výdavky
znamenajú, že FO- podnikateľ nemusí viesť pokladničnú knihu ani evidenciu banky? áno
Stačí ak zaevidujem (povedzme aj v Exceli) prehľad príjmov na základe výpisov a prehľad výdavkov na SP a ZP a evidenciu pohľadávok? áno stačí.
Alebo treba viesť aj pokladničnú knihu? nie netreba

Ďakujem
Mila123
18.01.12,14:40
Zdravím Vás, má tu niekto skúsenosti s účtovaním finančných sprostredkovateľov? Študoval som danú problematiku, títo ľudia
majú si možnosť uplatniť si paušálne výdavky. S jednoduchým účtovníctvom mam minimálne skúsenosti. Paušálne výdavky
znamenajú, že FO- podnikateľ nemusí viesť pokladničnú knihu ani evidenciu banky?

Stačí ak zaevidujem (povedzme aj v Exceli) prehľad príjmov na základe výpisov a prehľad výdavkov na SP a ZP a evidenciu pohľadávok?
Alebo treba viesť aj pokladničnú knihu?

Ďakujem


máte pridelené DIČ?
Tunco
18.01.12,15:37
Samozrejme, sprostredkovateľ má DIČ aj IČO.

Ďakujem za odpovede, príjemne ste ma potešili, je to veľa ušetrenej roboty vďaka paušálnym výdajom.