Janka2012
18.01.12,19:35
Dobrý večer,
prosím Vás o radu, som SZČO a mám dvoch zamestnancov-dohodárov, na dohode majú stanovený plat 1 Euro/hodina ktorú aj dostavaju na výplatu + za nich platim dovody do soc.poistovne (garančné a úrazové poistenie) AKO VYPOCITAM DAN ktoru musim odviest z ich platov a komu sa táto dan odvádza.
Budem to robit prvy krat tak sa vopred ospravedlnujem za mozno jednoduche a samozrejme otazky.
dakujem
Tweety
18.01.12,18:38
Dobrý večer,
prosím Vás o radu, som SZČO a mám dvoch zamestnancov-dohodárov, na dohode majú stanovený plat 1 Euro/hodina ktorú aj dostavaju na výplatu + za nich platim dovody do soc.poistovne (garančné a úrazové poistenie) AKO VYPOCITAM DAN ktoru musim odviest z ich platov a komu sa táto dan odvádza.
Budem to robit prvy krat tak sa vopred ospravedlnujem za mozno jednoduche a samozrejme otazky.
dakujem Podstatné je, či majú, alebo nemajú podpísané Vyhlásenie k zdaneniu, ak majú, od ich odmeny odpočítaš NČ, a ak ostane ZD, ten zdaníš, ak ho nemajú podpísané, zdaníš im celú odmenu. Daň odvádzaš DÚ do 5 dni od vyplatenia odmeny.
Janka2012
18.01.12,18:44
Nemajú podpisane ziadne vyhlásenie k zdaneniu.
Mam ich cely rok, kazdy mesiac majú vyplatu, to som mala platit dan teda kazdy mesiac 5 dni po ich vyplate?!
Napr. odrobili 300 hodin od začiatku roka, takze mali spolu plat 300 euro, ako sa to počita?
dakujem
Tweety
18.01.12,18:47
Nemajú podpisane ziadne vyhlásenie k zdaneniu.
Mam ich cely rok, kazdy mesiac majú vyplatu, to som mala platit dan teda kazdy mesiac 5 dni po ich vyplate?!
Napr. odrobili 300 hodin od začiatku roka, takze mali spolu plat 300 euro, ako sa to počita?
dakujem Áno, samozrejme, ak boli odmeňovaní mesačne, aj mesačne mala byť na DÚ odvedená daň, a zaslaný kvartálny prehľad.
tweedle
18.01.12,18:51
Áno, samozrejme, ak boli odmeňovaní mesačne, aj mesačne mala byť na DÚ odvedená daň, a zaslaný kvartálny prehľad. od nového roku sa robia mesačné prehľady
Tweety
18.01.12,18:51
od nového roku sa robia mesačné prehľady To áno, ale my sa bavíme o m.r.
tweedle
18.01.12,18:54
prepáč, až teraz som si to pozornejšie prečítala,,,
Tweety
18.01.12,18:55
Nič, len som to chcela upresniť.
ewita888
18.01.12,19:46
1/ mali aj iné zamestnanie, ako u vás?

2/ si ako szčo prihlásená na DÚ ako platca dane zo závislej činnosti? ak nie, čaká ťa pokuta, ako aj za nezaslanie štvrťročných prehľadov

3/ píšeš, že každý mesiac si im robila výplaty.. veď tam ti musela pri výpočete vyjsť daň, kedže nemali podpísané vyhlásenie k dani... prečo to riešiš teraz ?