MonikaFi
18.01.12,19:58
Dobrý deň. Chcem sa opýtať do koľkých dní po prijatý tovaru na sklad je nutné urobiť účtovne príjem /príjemku/. Mám dodací list s dátumom prijatia tovaru. Mám cenu.Musím čakať na faktúru? Príklad: Mám DL z 2.1.2012 a Faktúra príde napr. 20.1.2012. A kolegyňa nechce príjimať /robiť príjemku/ a vyčkáva na faktúru. Mne sa to nezdá. Je nejaký predpis, že dátum príjmu je dátum DL? Ďakujem
tictac7
18.01.12,19:15
...dátum príjmu je keď má tovar....
...príjemka sa robí na základe DL, vie názov, množstvo, MJ, cenu za MJ - v čom je problém...
...a keď príde zákazník, tak mu to nepredáte, lebo ešte nemáte faktúru?
...a čo keď faktúra nepríde do dňa fyzickej inventúry skladu - to tam bude potom prebytok?
...inak toto všetko máte mať ošetrené v IS
MonikaFi
18.01.12,20:11
Ďakujem. Zmenila som firmu. Robím 5 mesiacov v inej firme a sama sa čudujem. Predtým som pracovala priamo v obchodnej firme. Tam do nás majiteľ-ekonomický riaditeľ "hučal", že dátum príjmu=dátum prijatia /DL/. Bol problém, keď našiel nejaký dodák, ktorý vyčkáva na faktúru.
V novej firme - dodávky kameniva=x dodákov a tovar sa prijemkuje v deň, keď prídu faktúry. Väčšinou je to 30. v mesiaci. V priebeho mesiaca si neviem pozrieť žiadnu štatistiku zásob, nič, lebo nemá prijatý tovar. Chcela som jej niečo predložiť, kde je o tom písané... Nie som účtovník, len sa od skončenia školy stále akosi "motkám" v skladovom hospodársrve.:eek: