podnikateľ 111
18.01.12,20:05
Hľadáme investora na rozbehnutie podnikateľského zámeru, potrebná investícia 100.000 eur, návratnosť 6-18 mesiacov. Nie je to žiadna kuleha, žiadny nový výrobok ani nič neoverené.
V skratke je to zakúpenie licencie - a nowhow spoločnosti pre územie SR, daná licencia bude ďalej predávaná v jednotlivých regiónoch SR, už sú predjednaní niekoľkí záujemci o kúpu, len to treba rozbehnúť čo najskôr. Následne samozrejme budú z daného obchodu plynúť pravidelné príjmy z predajov v podobe percent z obratu v celej SR.
Prepáčte že nenapíšem podrobnosti, pretože nechcem niekomu dať návod aby nás neobišiel, pre podrobnosti je potrebné osobné stretnutie - Ba a okolie, ozívajte sa prosím len seriózne.
prepinakos
19.01.12,07:34
Davaj číslo účtu hneď ti tam posielam 100k. Detaily dohodneme potom. Veď za také ako píšeš "nowhow" :D sa to oplatí.
podnikateľ 111
19.01.12,09:05
Ďakujem za príspevok, len neviem ako vážne mám brať ten návrh. Bol by som rád keby na túto tému nikto nepísal len svoje názory, tie ma nezaujímajú, zaujíma ma niekto kto má seriózny záujem o seriózny biznis. Zainvestovali by sme to aj sami, ale vložili sme väčšiu čiastku do jedného obchodu avšak kým sa nám vrátia tak tú licenciu niekto vyfúkne.
Ďakujem

PS: viem že som urobil gramatickú chybu ale tá asi nie je v tomto momente dôležitá
blavaciko
19.01.12,17:45
Vazeny pan "podnikatel" 111,
porada.sk je predovsetkym diskusne forum, preto musite pocitat s tym, ze sa najdu jedinci, ktori budu pisat len svoje nazory.
Obzvlast pri teme akou je ta vasa.

"Poslite mi 100k a ja vam ich za rok vratim. Urcite."

a mimochodom, myslis ze po "osobnom stretnuti" ta nikto neobide? Kto ma na to tie prachy, spravi si to aj bez teba. Preco by ta mal niekto dotovat len preto lebo ty vies kde zohnat nejaku strasne super fransizu?
tictac7
19.01.12,18:00
Ďakujem za príspevok, len neviem ako vážne mám brať ten návrh. Bol by som rád keby na túto tému nikto nepísal len svoje názory, tie ma nezaujímajú, zaujíma ma niekto kto má seriózny záujem o seriózny biznis. Zainvestovali by sme to aj sami, ale vložili sme väčšiu čiastku do jedného obchodu avšak kým sa nám vrátia tak tú licenciu niekto vyfúkne.
Ďakujem

PS: viem že som urobil gramatickú chybu ale tá asi nie je v tomto momente dôležitá

mimotemy...keby jedna....jedna hrubka a jeden jazykový nezmysel, ale aspoň som nezaspala....
podnikateľ 111
20.01.12,09:41
Chápem že diskusia je fajn a toto je diskusné fórum, ale musí to byť k veci a nie typu výsmech. Po osobnom stretnutí ma určite tiež nikto neobíde, pretože ja nikomu nedám kontakt a meno spoločnosti od ktorej sa licencia bude kupovať. To by bolo jednoduché potom len zavolať, ale aj tak oni jednajú len s nimi vybranými spoločnosťami z danej podnikateľskej oblasti ktorej sa to týka. Na osobnom stretnutí vieme vysvetliť podrobne o čo ide, aké sú náklady, aké budú príjmy, kto a ako to bude riadiť, proste celý podnikateľský plán. A pokiaľ ide o to že si hocikto môže následne urobiť vlastný taký biznis tak to nejde, pretože je síce jednoduché okopírovať myšlienku ale vybudovať to meno trvá dlhé roky a stálo by to niekoľkonásobne viac ako kúpiť licenciu na meno. Navyše my v danej oblasti máme dlhoročné skúsenosti a máme firmu podnikajúcu v danej oblasti.
mattto
20.01.12,15:55
Chápem že diskusia je fajn a toto je diskusné fórum, ale musí to byť k veci a nie typu výsmech. Po osobnom stretnutí ma určite tiež nikto neobíde, pretože ja nikomu nedám kontakt a meno spoločnosti od ktorej sa licencia bude kupovať. To by bolo jednoduché potom len zavolať, ale aj tak oni jednajú len s nimi vybranými spoločnosťami z danej podnikateľskej oblasti ktorej sa to týka. Na osobnom stretnutí vieme vysvetliť podrobne o čo ide, aké sú náklady, aké budú príjmy, kto a ako to bude riadiť, proste celý podnikateľský plán. A pokiaľ ide o to že si hocikto môže následne urobiť vlastný taký biznis tak to nejde, pretože je síce jednoduché okopírovať myšlienku ale vybudovať to meno trvá dlhé roky a stálo by to niekoľkonásobne viac ako kúpiť licenciu na meno. Navyše my v danej oblasti máme dlhoročné skúsenosti a máme firmu podnikajúcu v danej oblasti.

v pohode, napísal si, že ti to nikto nemôže "ukradnúť" ani po osobnom pohovore. Rovno môžeš napísať aj tu, čo by si v skratke povedal tam... určite to bude zaujímavejšie pre potencionálneho investora
blavaciko
20.01.12,16:39
podnikatel111, myslis, ze ked "investorovi" neprezradis nazov franchisy, tak ti da na to peniaze? si sa zblaznil? tiez nejdes do predajne ze si prosim nejake aby malo 4 kolesa a cervene potahy a je mi jedno ci to bude vw alebo fiat...

uprimne, ak by som mal zaujem, mal peniaze tak ani nepotrebujem nazov firmy poskytujucej licenciu pretoze si to zrejme kazdy zvladne vygooglit.
A suhlasim s matttom, ak si si taky isty, ze oni budu aj tak komunikovat len s tebou pretoze mas dlhorocne skusenosti, tak to sem kludne rozpis.

A btw. ak si veris, vezmi si uver.
podnikateľ 111
23.01.12,11:39
No niečo málo tu napísať môžem. Jedná sa o zakúpenie licencie pre SR na sieť realitných kancelárií jednej zahraničnej nemenovanej RK. Táto licencia bude ďalej predávaná v jednotlivých regiónoch - už sú predjednaný záujemcovia, následne samozrejme plynú z každého obchodu nejaké peniaze. Viete že to nie je nový systém, takéto siete na Slovensku sú a darí sa mi. Spoločnosť ktorá sem chce expandovať ale ponúka oveľa lepšie podmienky jak pre majiteľov tak pre jednotlivých realitných poradcov ako majú existujúce siete a to nie len z finančného pohľadu. Ja som spolumajiteľom RK v Ba, ako sro fungujeme cez rok a vcelku sme za rok toho urobili veľa čo je dôvod prečo je aj z ich strany záujem s nami spolupracovať. Verte mi že existujúce franchisy poznám veľmi dôverne a viem porovnať výhodnosť alebo nevýhodnosť tejto novej siete s už existujúcimi.

Už som písal na začiatku že sme investovali väčší balík peňazí do istých vecí a nie je reálne aby sme ich mali späť skôr ako za pár mesiacov a to je neskoro. Ak niekto pozná podmienky našich bánk tak by mi ani neradil vziať si úver, ja s bankami robím cez 13 rokov a viem veľmi dobre že v súčastnosti na takéto projekty banka nedá peniaze a len vyskúšať také niečo vybaviť by stálo kopec peňazí a času, kým sa nám vyjadria že úver aj tak nedostaneme tak už bude licencia predaná niekomu inému, nie sme jediný záujemcovia o tento obchod.
mattto
23.01.12,14:55
No niečo málo tu napísať môžem. Jedná sa o zakúpenie licencie pre SR na sieť realitných kancelárií jednej zahraničnej nemenovanej RK. Táto licencia bude ďalej predávaná v jednotlivých regiónoch - už sú predjednaný záujemcovia, následne samozrejme plynú z každého obchodu nejaké peniaze. Viete že to nie je nový systém, takéto siete na Slovensku sú a darí sa mi. Spoločnosť ktorá sem chce expandovať ale ponúka oveľa lepšie podmienky jak pre majiteľov tak pre jednotlivých realitných poradcov ako majú existujúce siete a to nie len z finančného pohľadu. Ja som spolumajiteľom RK v Ba, ako sro fungujeme cez rok a vcelku sme za rok toho urobili veľa čo je dôvod prečo je aj z ich strany záujem s nami spolupracovať. Verte mi že existujúce franchisy poznám veľmi dôverne a viem porovnať výhodnosť alebo nevýhodnosť tejto novej siete s už existujúcimi.

Už som písal na začiatku že sme investovali väčší balík peňazí do istých vecí a nie je reálne aby sme ich mali späť skôr ako za pár mesiacov a to je neskoro. Ak niekto pozná podmienky našich bánk tak by mi ani neradil vziať si úver, ja s bankami robím cez 13 rokov a viem veľmi dobre že v súčastnosti na takéto projekty banka nedá peniaze a len vyskúšať také niečo vybaviť by stálo kopec peňazí a času, kým sa nám vyjadria že úver aj tak nedostaneme tak už bude licencia predaná niekomu inému, nie sme jediný záujemcovia o tento obchod.

vďaka za info, vidíš, mohol si ich napísať hneď, teraz už ľudia vedia, o čo ide :)
blavaciko
23.01.12,21:01
podnikatel 111,
az teraz si mohol oslovit potencionalnych zaujemcov. Urobil si vybornu vec, pretoze si ludom povedal co vlastne potrebujes.
Zelam vela stastia.
podnikateľ 111
24.01.12,10:44
Díky za príspevky, viem že takto to vyzerá lepšie ale som opatrný, po všetkých skúsenostiach viem že je neskutočne veľa ľudí ktorí sa radi priživujú na nápadoch druhých. Poznám podnikateľov ktorí si myslia že majú peniaze a sú vrcholom potravinového reťazca, ale keď ide o nápady na podnikanie tak ledva zo seba dajú jednu vetu a aj to je nezmysel.
V každom prípade ak by niekto mal záujem tak sa ozvite, teraz sme s plánovaním tak ďaleko že by dokonca investícia stačila aj menej - cca 80.000 eur, zrealizovať a riadiť to nemáme problém, sme od fachu, do celej problematiky vidíme naozaj dosť hlboko a takéto niečo sme aj sami chceli realizovať po rokoch, teraz ale prišla príležitosť ktorá by dobu realizácie takého niečoho skrátila o 10 rokov.
prepinakos
27.01.12,10:24
Ste super, ste od fachu vidite do hlbky. Mate dlhorocnu tradiciu s nicim nemate problem. Akurat ste za tie roky nedokazali zarobit tych 80.000 € resp. nie ste ani na tolko bonitny klient aby Vám banka požičala.
podnikateľ 111
27.01.12,15:13
Nepoznať a súdiť vie každý, ako sro Realitná kancelária fungujeme 1 rok, predtým sme od roku 2000 fungovali ako živnostníci a kto je trocha v obraze tak vie že do banky ísť bez 2 daňových priznaní nemá význam, s bankami som robil práve úvery 13 rokov. A okrem toho sme nasporili 140.000 eur a tie sme minulý rok vložili do rozšírenia podnikania, vtedy sme nemohli tušiť že nám príde takáto príležitosť.