Peter.Dvorsky
18.01.12,22:16
Dobrý deň, prosím Vás chodil mi na účet mesačný príjem pre s.r.o 50 000€ za 3 mesiace ma kontaktovala banka, čí nemám záujem o úver povedal som, že áno. Zobral som si 250 000€ zaplatil som 2x splátku, ale aktuálne môj obchodný partner z Nemecka prerušil spoluprácu somnou. Nemám začo splatiť tento úver môžem sa dať do likvidácie,alebo konkurzu majetok firmy je akurát jedno osobné vozidlo Mercedes Benz ML v hodnote 36 000€, kancelárie som mal v prenájme.
tictac7
18.01.12,21:26
...ako sorry, ale v profile máš "finančný manažér"....
blavaciko
18.01.12,21:28
otazka znie kam zmizlo 250 000 €
Peter.Dvorsky
18.01.12,21:40
To som vypisal rychlo tuto ciastku som vybral v hotovosti. Prosim Vás nerieste sposob a detaily, ale obsah temy.Dakujem ulahcite si moj aj Vas cas.
pepoxx
18.01.12,22:15
Banka ti dala uver len tak bez zabezpecenia??? Bez bianco-zmenky na fyzicku osobu?
Beginner1
18.01.12,22:18
Myslím, že pôjdu len po majetku spoločnosti, ak žiaden nieje len to auto tak potom budeš musieť zaplatiť čiastku ktorou ručiš v s.r.o a ďalej by ma to tiež zaujímalo ako sa bude postupovať.
pepoxx
18.01.12,22:22
Tych 250 000 je ale uver pre firmu. Tie peniaze musia byt v uctovnictve. Navrh na konkurz dat mozes ak si predlzeny, ale musis to aj uctovne dokazat. Teda dokazat ako firma stratila 250 000 ked to velmi zjednodusim.
Peter.Dvorsky
18.01.12,22:24
No to je jasné.Tu asi nastava najväčší kameň úrazu. Ja som to v hotovosti vybral a peniaze boli použité ak to ja zjednoduším tak nie na firemné učely, ale na osobné... Preto má zaujíma,či pôjdu aj pomne ako po FO, alebo len po s.r.o
blavaciko
18.01.12,22:26
poloz otazku a budeme sa nou zaoberat. usetris tym aj nas aj tvoj cas.

co sa tyka toho odkial banka ziska svoje peniaze spat...
najprv spolocnost, potom rucenie
ewita888
18.01.12,22:29
píšeš, že nemáš žiadny majetok..mňa by zaujímalo, čím si ručil v banke..
pepoxx
18.01.12,22:35
Ja nie som odbornikom v konkurznom prave, ale logicky, peniaze z uveru dlzi s.r.o. banke. S.r.o. nie je schopna splacat pretoze peniaze poskytla spolocnikovi ako napriklad pozicku a ten ju nesplaca. To treba tiez zauctovat. V konkurze bude spravca tie peniaze samozrejme vymahat od teba ako vsetky ostatne pohladavky. Treba si dat pozor aj na pripadne podozrenie z podvodneho konania. Klasicke tunelovanie firmy.
Peter.Dvorsky
18.01.12,22:38
No ako som napísal, chodilo mi pravidelne na účet ZISK 50 000€ oslovila má banka, či nemám záujem o úver povedal som áno. Zobral som úver peniaze som vybral v hotovosti a minul ich na osobné účely (nadobudnutý majetok nemá nič spoločné s s.r.o pretože v s.r.o ručím základným kapitálom a majetkom spoločnosti ) Stihol som zaplatiť dve splátky potom nastali problémy teraz už nemám na zaplatenie. Otázka čo mám robiť ? Ísť do konkurzu alebo likvidácie? Pôjdu aj po mojom OSOBNOM majetku?
Peter.Dvorsky
18.01.12,22:39
No ako som napísal, chodilo mi pravidelne na účet ZISK 50 000€ oslovila má banka, či nemám záujem o úver povedal som áno. Zobral som úver peniaze som vybral v hotovosti a minul ich na osobné účely (nadobudnutý majetok nemá nič spoločné s s.r.o pretože v s.r.o ručím základným kapitálom a majetkom spoločnosti ) Stihol som zaplatiť dve splátky potom nastali problémy teraz už nemám na zaplatenie. Otázka čo mám robiť ? Ísť do konkurzu alebo likvidácie? Pôjdu aj po mojom OSOBNOM majetku? 
pepoxx
18.01.12,22:43
Ano pojdu. Tie peniaze su stale oficialne predsa v uctovnictve. Bud su v "pokladni" alebo ak si to zauctujes ako pozicku spolocnikovi tak su vo financnom majetku (poskytnute uvery). Ale firma ich ma v majetku. Takze pri konkurze ich bude spravca vymahat od dlznika, teda od teba.
ewita888
18.01.12,22:46
halooo, pýtala som sa, čím si ručil..
camozzi
18.01.12,22:47
Vybral si v hotovosti, cize akoby do pokladne. Minul si ich na osobnu spotrebu. Lenze uctovne sa to bude brat akoby si si z firmy pozical tie peniaze a v uctovnictve budu chybat, ak nezdokladujes ich pouzitie (na firemne ucely). Pozor, aby z toho nebol tunel.
pepoxx
18.01.12,22:49
tiez si myslim, ze minimalne bez bianco-zmenky banky taketo uvery nedavaju
Peter.Dvorsky
18.01.12,22:55
No nepodpisoval som nič, boli mi položené len otázky, či predpokladám, že takýto príjem bude počas celého roka atď. Ale neručil som ničim bianco-zmenku tiež od banky nemám.
camozzi
18.01.12,22:56
Nie si nahodou biely kon?
avalik
18.01.12,23:14
No nepodpisoval som nič, boli mi položené len otázky, či predpokladám, že takýto príjem bude počas celého roka atď. Ale neručil som ničim bianco-zmenku tiež od banky nemám.

bianko zmenku ako dlznik ani nemozes mat - zmenky maju v drzbe veritelia

prestuduj si poriadne zmluvu o uvere - tam je uvedeny sposob rucenia
Dáša_
19.01.12,05:38
Príde na to, ako je výber hotovosti v účtovníctve firmy zdokladovaný a zaúčtovaný.
v podstate sú dve možnosti - peniaze si vybral v hotovosti a sú akože v pokladni firmy. Keď by prišlo ku konkurzu firmy, zrejme by bolo podané trestné oznámenie
Druhá možnosť - vo firme je toto zdokladované ako pôžička pre teba. Tak to bude zapisane do podstaty a to sa zase bude v rámci konkurzu vymáhať po tebe ako fyzickej osobe.
prepinakos
19.01.12,07:38
Mal som mesačný príjem 50k a vzal som si pôžičku 250k. A splácal si ako? 5x50k + uroky? :D Nechapem ako mozu ludia tak uletiet.
uverovyanalytik
19.01.12,12:12
pozadujes odpovede ale nedavas ziadne dodatocne podstatne informacie.

z toho co pises mi to vychadza tzv. "rychly uver" overdraft, ktoreho poskytnutie sa hodnoti len na baze scoringu. Takze takmer urcite tam musi byt aj tvoja blankozmenka.

Inac, chcel by som vidiet tu banku ktora ti to poskytla (jeden odberatel, 2 mesiace vklady na ucet) a hned uver....