zsuctaren
19.01.12,08:08
dobrý den. Chcem sa spytať, davam započtový list zamestnancovi, ktorý konči u nas PP. Počíta sa mu do toho aj vojenská služba???
Dakujem
Tweety
19.01.12,07:10
dobrý den. Chcem sa spytať, davam započtový list zamestnancovi, ktorý konči u nas PP. Počíta sa mu do toho aj vojenská služba???
Dakujem Do celkovej odpracovanej doby ju počítaš.
zsuctaren
19.01.12,07:14
takže v započtovom listu ju ma mať??
Tweety
19.01.12,07:14
takže v započtovom listu ju ma mať?? A bola počas trvania PP u vás? Je dosť podstatné, či robíš len za dobu odpracovanú u vás, alebo aj za ostatné odpracované doby.
zsuctaren
19.01.12,07:20
nie, netrvala počas PP u nas. No na Započ. liste je že napr. : v našej firme odpracoval 9 rokov a 150 dni. Celkovo sa mu započítava : 10 rokov 142 dni. Takže v podstate aj za ostatne odpracovane doby mu davaj a aj za nas. A tam ako je , že sa mu CELKOM ZAPOCITAVA, či tam ma byt ta vojenska služba.
Tweety
19.01.12,07:23
A prečo sa tým trápiš? Ak chceš dať celkovo do ZL tak nadviaž na predch. ZL( nemôžeš vedieť, či je správny) a predsa v ňom uvádzaš aj dobu u vás.
zsuctaren
19.01.12,07:32
ale on nema predchadzajuci ZL. Iba v programe to je tak zadane, ešte z minulosti. Takže ked mu ju nedam , tak to nebude vadiť? Ci ja uz neviem.
Tweety
19.01.12,07:37
ale on nema predchadzajuci ZL. Iba v programe to je tak zadane, ešte z minulosti. Takže ked mu ju nedam , tak to nebude vadiť? Ci ja uz neviem. Daj mu len za čas odpracovaný u vás.
zsuctaren
19.01.12,07:42
Dobre, dam mu tam. Dakujem :) A ešte jedna otazka: kebyže pracuje len u jedneho zamestnavatela, tak vtedy sa mu dava aj ta vojenska služba? Dakujem velmi pekne, ste mi pomohli :D
Mila123
19.01.12,07:46
zápočtový list dávam za obd. trvania pracovného pomeru.....(ak by bola v nej aj vojenská služba, či napr. MD i RD neselektujem obdobia)
katarinqua
19.01.12,07:46
Zápočtový list bude potrebný pri vybavovaní dôchodku?

Môže do ZL zamestnávateľ (bývalý zamestnávateľ) napísať iba dobu, pokiaľ bol zamestnanec zamestnaný u neho, alebo musí nasčítať celú dobu, odkedy pracoval? Čo ak ten zamestnenec nemá potvrdenie (zápočet) predchádzajúcich zamestnávateľov?
Mila123
19.01.12,07:48
Zápočtový list bude potrebný pri vybavovaní dôchodku?

Môže do ZL zamestnávateľ (bývalý zamestnávateľ) napísať iba dobu, pokiaľ bol zamestnanec zamestnaný u neho, alebo musí nasčítať celú dobu, odkedy pracoval? Čo ak ten zamestnenec nemá potvrdenie (zápočet) predchádzajúcich zamestnávateľov?
ak nemá je to jeho problém.......
nech si vyžiada kópiu, nech navštívi archív, popr. SP.....