ondro.i
19.01.12,09:09
Dobrý deň,
podal som elektronicky štvrťročný súhrnný výkaz dane z pridanej hodnoty (podľa 7a), odovzdal som osobne prvú stranu toho výkazu na daňový úrad ale teraz mi volali, že im mám priniesť "Vyhlasenie o podaní písomnosti elektronickou formou", nikde to však v etaxe nemozem nájsť, našiel som iba Spravu o akceptácii podania elektronickou podateľnou ale to, že nieje ono, že sa to musí presne volať "Vyhlasenie o podaní písomnosti elektronickou formou", môžte ma prosim niekto navigovať v etaxe ako sa po to dostanem, lebo som klikol snaď všade a nemožem to nájsť. Ďakujem
tictac7
19.01.12,08:15
...v tejto téme si to už riešil, a hneď v 2. príspevku máš odpoveď...

http://www.porada.sk/t183379-suhrnny-vykaz-vyhlasenie-ako-ma-vyzerat.html
ondro.i
19.01.12,08:20
No ale veď to sa volá "suhrnný výkaz daň z pridanej hodnoty" ale oni chcú aby som im priniesol "Vyhlasenie o podaní písomnosti elektronickou formou" presne takto sa to má volať, ten súhrnný výkaz som im uz odovzdal.
ondro.i
19.01.12,08:22
teraz som si všimol ze to ma dole druhu stranu. Ale ako sa po to v tom etaxe dostanem, lebo neviem či to system uz nezvlada ale žiadne moje dokumenty mi to nechce najst.
tictac7
19.01.12,08:37
...neviem, skúšala som, je to akési zaspaté.... vyplň si nový SV, taký istý, ako bol pôvodný a vytlač si len vyhlásenie a neodošli ho...
ondro.i
19.01.12,08:39
hm no skusim to, len či tam nebude dnešny dátum, lebo mi v telefone prizvukovala aby tam bol ten isty datum aky tam je pri podani elektronickou formou, ale tak ak to aj tebe blbne tak to skusim v noci, možno tam nebude taký nápor ľudí a bude to fungovať.
tictac7
19.01.12,08:39
...alebo v tej pôvodnej téme je v 3. príspevku tlačivo v PDF, tak si ho vytlač, vypíš a pošli. Nikde nie je napísané, že vyhlásenie... musí byť vyplnené na PC
srska
19.01.12,09:07
pomôže?:)skontrolujte či vám vyhovuje 2. strana (ja podávam so zep)
ondro.i
19.01.12,09:51
ano pomohlo dakujem :)
srska
19.01.12,09:52
ano pomohlo dakujem :)škoda, že sa tu nedajú prilepiť aj fdf súbory - mal by si to jednoduchšie:)
ondro.i
19.01.12,10:06
no to hej, len nechapem na čo je taky system ked mi neukazuje čo má, skušam to už hodinu a stale tam je ze tam nemam žiadny zaznam, pritom som to 16teho podaval...
Nella_2
19.01.12,10:13
a dostal si aj správu o akceptácii, keď si to podal?
Nella_2
19.01.12,10:18
Ináč ani mne sa nezobrazuje SV podaný teraz v januári (len staršie, z minulého roku)
ondro.i
19.01.12,10:26
Ano, správu o akceptácii som dostal, píše sa v nej ze Mnou zaslany dokument bol prijatý na spracovanie, ale tak ak je nás viac, tak bude problem v tom systéme...
ondro.i
19.01.12,10:30
To je umenie sa dovolať na informačnu linku, stale su všetci operatori obsadeny...
Nella_2
19.01.12,10:32
Ano, správu o akceptácii som dostal, píše sa v nej ze Mnou zaslany dokument bol prijatý na spracovanie, ale tak ak je nás viac, tak bude problem v tom systéme...
Tak jednoducho vyplň prázdne tlačivá... lebo za nedoručenie krycích listov do 5 dní od podania SV je pokuta
ondro.i
19.01.12,10:34
Tak jednoducho vyplň prázdne tlačivá... lebo za nedoručenie krycích listov do 5 dní od podania SV je pokuta no ved asi to spravim tak, tymi 5 dnami sa myslia pracovne dufam.
srska
19.01.12,10:36
Ano, správu o akceptácii som dostal, píše sa v nej ze Mnou zaslany dokument bol prijatý na spracovanie, ale tak ak je nás viac, tak bude problem v tom systéme...ak je toto posledná veta v správe - tak to máš ok
ondro.i
19.01.12,10:40
ak je toto posledná veta v správe - tak to máš ok
no ved hej ale ako píše nella za nedoručenie krycích listov a vyhlásenia do 5 dní je pokuta. A prave som sa dovolal na infolinku danoveho a povedala mi, ze to nemoze byt vypisane rukou, ze si to musim vytlačiť, tak teraz fakt neviem.
Nella_2
19.01.12,10:49
no ved hej ale ako píše nella za nedoručenie krycích listov a vyhlásenia do 5 dní je pokuta. A prave som sa dovolal na infolinku danoveho a povedala mi, ze to nemoze byt vypisane rukou, ze si to musim vytlačiť, tak teraz fakt neviem.
Tak ho podaj znovu
srska
19.01.12,10:51
no ved hej ale ako píše nella za nedoručenie krycích listov a vyhlásenia do 5 dní je pokuta. A prave som sa dovolal na infolinku danoveho a povedala mi, ze to nemoze byt vypisane rukou, ze si to musim vytlačiť, tak teraz fakt neviem.máš eDane?
ondro.i
19.01.12,10:56
neviem čo sú eDane, mám eTax. Prave som volal s mojou spravkinou dane a ze to moze byt vypisane aj rukou, čiže na infolinke mi povedali tak a ona inak, ale tak idem to vypisať rukou....
srska
19.01.12,11:11
keby si mal aj aplikáciu eDane v svojom pc, tak by si nemal takéto problémy. keď budeš mať voľnejšie, stiahni si ju tu http://edane.drsr.sk/install/ alebo priamo z www.drsr.sk: (http://www.drsr.sk:)
Katija
19.01.12,11:32
neviem čo sú eDane, mám eTax. Prave som volal s mojou spravkinou dane a ze to moze byt vypisane aj rukou, čiže na infolinke mi povedali tak a ona inak, ale tak idem to vypisať rukou....
Ja mám editovateľné PDF vyhlásenie.
:) Obyčajne vyhlásenie vyzerá krajšie ako vypísané rukou (môj prípad). Dá sa buď vypísať, alebo natiahnúť do neho údaje z FDFka.