nuccky
19.01.12,10:04
Chcel by som sa spytat viacero otazok ohladom s.r.o a je zalozenia

1. Som zamestnany na polovicny uvazok, som student VS a som spolocnikom vo firme XX, s.r.o.. Chcel by som prevadzkovat stranku so sluzbami iba ja.
Aby som sa vyhol zakladaniu novej s.r.o. (cca 350 eur) da sa urobit nejakou zmenou zakladatelskej listiny v existujucej firme XX,s.r.o kde som spolocnikom nieco take ze by som pod hlavickou tejto firmy prevadzkoval danu stranku, kde penazne toky, by isli cez iny ucet ako ostatne operacie firmy a kde by som nejako ostatnym spolocnikom obmedzil naroky na tuto stranku a na vyplacanie podielu zo zisku z nej? Mohol by som obmedzit pravo aj konatelovi existujucej s.r.o aby ohladom tejto stranky nemohol viest pravne ukony? musel by som sa aj ja stat konatelom v existujucej s.r.o. aby som mohol robit pravne ukony k tejto stranke? Bolo by to len docasne riesenie, podla toho, ci by sa biznis rozbehol alebo nie.

2. Ak som student a zamestnany a budem konatelom a spolocnikom v s.r.o a nebudem mat narok na staly ani nepravidelny prijem, teda budem si vyplacat iba podiely zo zisku znamena to, ze neplatim odvody do SP, nemusim sa tam prihlasovat.
3. Ak som student a zamestnany a budem konatelom a spolocnikom v s.r.o a nebudem mat narok na staly ani nepravidelny prijem, teda budem si vyplacat iba podiely zo zisku znamena to, ze sa nemusim prihlasovat do zdravotnej poistovne, nebudem platit ziadne zdravotne odvody a ani mesacne preddavky? Jedina moja povinnost je raz rocne spravit RZZP za predchadzajuci rok?

4. Od coho zavisi, ci sa musim prihlasit na DPH a na dan z prijmu?
5. Kedze dlhy cas nebude produkovat stranka ziadne velke prijmy a predpokladam, ze ani zisk su nejake hranice od ktorych sa priznava dan z prijmu alebo od ktorej sa vypocitava zuctovanie DPH?

Dakujem za odpovede