nuccky
19.01.12,10:13
Chcel by som sa opytat, ak som spolocnik v s.r.o, nemam s nou ziadne pracovne zmluvy a budem si nechavat vyplacat len podiely na zisku (ktore asi nebudu v najblizsej dobe) a vyhodia ma z prace, mam narok na podporu v nezamestnanosti?

Dakujem
tictac7
19.01.12,09:17
nie

a poprosím, nezakladaj témy s rovnakými otázkami, ktoré si už položil inde. ...a skôr než sa opýtaš, skús sa tu trocha pozrieť...všetko, čo chceš vedieť tu bolo riešené tisíckrát a v poslednom mesiaci aspoň stokrát...
nuccky
19.01.12,09:43
Ospravedlnujem sa.


nie

a poprosím, nezakladaj témy s rovnakými otázkami, ktoré si už položil inde. ...a skôr než sa opýtaš, skús sa tu trocha pozrieť...všetko, čo chceš vedieť tu bolo riešené tisíckrát a v poslednom mesiaci aspoň stokrát...
veronikasad
19.01.12,09:47
Chcel by som sa opytat, ak som spolocnik v s.r.o, nemam s nou ziadne pracovne zmluvy a budem si nechavat vyplacat len podiely na zisku (ktore asi nebudu v najblizsej dobe) a vyhodia ma z prace, mam narok na podporu v nezamestnanosti?

Dakujem
nemáš nárok z dvoch dôvodov.
- Ak nie si zamestnanec, nemáš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti
- Spoločník sa považuje pre účely zákona o službách zamestnanosti za SZČO, nezaevidujú ťa (bez ohladu na výšku príjmu) ako uchádzača o zamestnanie.
suschi
05.02.12,13:41
viete mi povedať podla akého zákona a § nemá zamestnanec a zároven spoločník nárok na podporu? napr. ked spoločník nie je vyplácaný vôbec finannčými prostriedkami a zamestnancom je už 10 rokov? dík
veronikasad
05.02.12,13:43
viete mi povedať podla akého zákona a § nemá zamestnanec a zároven spoločník nárok na podporu? napr. ked spoločník nie je vyplácaný vôbec finannčými prostriedkami a zamestnancom je už 10 rokov? dík
Podľa zákona o službách zamestnanosti - spoločník sa považuje za SZČO, bez ohladu na výšku príjmu.
Mila123
05.02.12,13:43
viete mi povedať podla akého zákona a § nemá zamestnanec a zároven spoločník nárok na podporu? napr. ked spoločník nie je vyplácaný vôbec finannčými prostriedkami a zamestnancom je už 10 rokov? díkZákon č.5/2004 Z.z. zákon o službách zamestnanosti
Mila123
05.02.12,13:49
§ 5 pís. d hore uvedeného zákona znie.....

d) fyzická osoba, ktorá je spoločníkom verejnej obchodnej spoločnosti, komanditnej spoločnosti alebo spoločnosti s ručením obmedzeným podľa osobitného predpisu,13) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-5#f6152827)
suschi
06.02.12,17:49
diiky, a čo takto § 6 ods.2 písm b... ja som si cely život platila poistenie v nezamestnanosti ako zamestnanec +zamestnavateľ za mna odvadzal. ako SZČO som nikdy nebola prihlasena tympadom ani odhlasena z poistenia v nezamestnanosti...hmm??
veronikasad
06.02.12,17:55
diiky, a čo takto § 6 ods.2 písm b... ja som si cely život platila poistenie v nezamestnanosti ako zamestnanec +zamestnavateľ za mna odvadzal. ako SZČO som nikdy nebola prihlasena tympadom ani odhlasena z poistenia v nezamestnanosti...hmm??
to čo píšeš je síce pekné, ale uchádzačom o zamestnanie, nemôže byť SZČO a na dávku v nezamestnanosti má nárok len uchádzač o zamestnanie.

A spoločník je považovaný v zmysle zákona o službách zamestnanosti za SZČO. §§-y máš priložené v predch.príspevkoch.
Katy a R
06.02.12,18:02
viete mi povedať podla akého zákona a § nemá zamestnanec a zároven spoločník nárok na podporu? napr. ked spoločník nie je vyplácaný vôbec finannčými prostriedkami a zamestnancom je už 10 rokov? dík
v § 104 zák o SP nájdeš - kto nárok na dávku v nezamestnanosti má ;)