bjuty smis
19.01.12,10:36
Ahojte, poprosím o radu.

Objednal som si u stolárskej fy výrobu schodov a kuchynskej linky. Rok a pol po termíne dodania mám schody nahodené, ale nie su ešte ukotvené a dokončené.Sú len zašprajcované doskou, zabradli sa kýva hore -dole,denne mi po nich behajú deti, hrozí úraz, malá už z nich spadla, bola aj v nemocnici na rontgéne...
Z kuchynskej linky mám len skrinky, z rozpadávajúcimi sa šuplíkmy a prac. dosku, ktoré nie je celá nahodená, dvierka doniesol po roku, iný odtien, nepasujú presne, vraj to namontuje za týždeň. pán majster nereaguje na telefony, sms, maily.Ked som mu poslal mail, že to zverejním na nete ( čo som už aj urobil) po pol roku sa mi ozval, poslal mail, že ked to zverejním, dá ma svojmu právnikovi a bude ma žalovať za poškodenie svojho dobrého mena !!!
Schody má vyplatené celé, linku asi 70 % s tým, že zvyšok mi odpustil za meškanie ( ústne, nemám o tom doklad)...to bolo pred tým rokom a pol.
Nemám s ním podpísanú zmluvu, ale má v emailovú komunikáciu, kde sme sa dohodli na cene.
Platby išli cez banku, ked v hotovosti, mám príjmový doklad. Najradšej by som bol, keby si spratal tie skrinky a vrátil peniaze.
Ako mám dalej postupovať ? trestné poznámenie ? soi pomôže ?

Dakujem..
bjuty smis
06.02.12,12:58
nikto nič ?
EXACTOR s.r.o.
07.02.12,09:26
Objednanie schodov a linky sa považuje za uzatvorenie zmluvy o dielo podľa § 631 a nasl. Občianskeho zákonníka (najmä potom § 644 a nasl. - zhotovenie veci na zákazku). Nedostatky, ktoré popisuješ možno charakterizovať ako vady diela, pri ktorých dávam do pozornosti nasledovné ustanovenia zákona:
Zhotoviteľ zodpovedá za vady, ktoré má vec zhotovená na zákazku pri prevzatí objednávateľom, ako aj za vady, ktoré sa vyskytnú po prevzatí veci v záručnej dobe. Rovnako zodpovedá za to, že vec má vlastnosti, ktoré si objednávateľ pri zákazke vymienil. (§ 645 ods. 1 OZ)
Záručná doba je 24 mesiacov. (§ 646 ods. 1)
Ak ide o vadu, ktorú možno odstrániť, je objednávateľ oprávnený požadovať bezplatné odstránenie vady. Zhotoviteľ je povinný odstrániť vadu bez zbytočného odkladu.
Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla podľa objednávky riadne užívať ako vec bez vady, má objednávateľ právo na zrušenie zmluvy. To isté právo mu prislúcha pri odstrániteľných vadách, ak pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád nemôže vec riadne užívať. Ak ide o neodstrániteľnú vadu, ktorá však nebráni riadnemu užívaniu veci podľa objednávky, má objednávateľ právo na primeranú zľavu. (§ 648 ods. 1 a 2 OZ)
Práva zo zodpovednosti za vady sa musia uplatniť u zhotoviteľa v záručnej dobe; inak práva zaniknú. Čas od uplatnenia práva zo záruky až do vykonania opravy sa do záručnej doby nepočíta. Zhotoviteľ je povinný vydať objednávateľovi potvrdenie o tom, kedy právo uplatnil, ako aj o vykonaní opravy a čase jej trvania. (§ 649 OZ).

Odporúčam komunikovať so zhotoviteľom výlučne v písomnej forme (odosielať doporučene) a odkladať si všetky písomnosti a doručenky. Osobne by som v prvom rade zhotoviteľa vyzval na odstránenie vád (resp. domáhal sa iného nároku v súlade s vyššie uvedenými ustanoveniami OZ - to už je na tvojom zvážení), potom sa pokúsil nájsť nejaký kompromis a ak by to nešlo, tak jedine súdnou cestou...Konkrétnejšiu radu, vzhľadom na to, že nemám k dispozícii bližšie informácie a podklady, poskytnúť žiaľ neviem.
bjuty smis
14.02.12,17:00
dakujem pekne,
svyzval som ho teda na odstránenie vád,
dám vedieť, či to vôbec prevezme....nebere tel. ani neodpovedá na e-maily
EXACTOR s.r.o.
14.02.12,18:27
Tak držím palce...
bjuty smis
07.03.12,14:11
no, prešli 3 týždne a a ko som sa obával, ani búúú, ani múúúú...
mám dať ešte nejakú výzvu, aleboi už len advokát ??
EXACTOR s.r.o.
09.03.12,10:33
Z uvedeného neviem či písomnosť prevzal, ak áno tak by som zhotoviteľa ešte informoval o tom, že sa táto vec bude riešiť súdnou cestou, ak to neprevzal tak by som si zistil, či spoločnosť nezmenila sídlo, prevádzku, poprípade či nezanikla. Ak pán odmieta komunikovať, tak potom jedine podanie žaloby.
misoft
09.03.12,16:08
no, prešli 3 týždne a a ko som sa obával, ani búúú, ani múúúú...
mám dať ešte nejakú výzvu, aleboi už len advokát ??
Ak si to podal ako doporučený list a nereaguje = podanie žaloby.
bjuty smis
15.03.12,07:49
áno, dnes mi poštárka vrátila list :

zásielka neprevzatá v odbernej lehote.....takže len žaloba ?
neviete aké su asi poplatky adokátovi, ak schodi stáli 1500.- a linka cca 2000.-?
momentálne som nezamestnaný a to je dosť problém...
ešte raz upozorňujem, že nemám písomnú zmluvu, len e - mailovú komunikáciu, ale ani v nej nemám presne a jasne uvedené,
dodaciu lehotu, presný popis linky...aj jeho prísluby o dalších termínoch dokončenia...
lebo ten chrapúň mi do telefonu povedal, že všetko poprie a povie, že sme s dohodli len na tom.....potvrdenia o platbách -výpisy z účtu a príjemky z popisom záloha -mám...ale nedal mi žiadnu fa k tomu
bjuty smis
11.04.12,13:07
a ešte podotázka...
môžem to dať prerobiť - alebo dokončiť inému majstrovi ?
ten vagabund vôbec nekomunikuje, ani nepreberá poštu,,,,,,

idem teda naň podať žalobu, ale nemusím čakať pár rokov na súd ?

dakujem
bjuty smis
02.05.12,07:11
posúvam...
calder
06.07.12,22:37
podľa toho čo čítam , aj v diskusii o fušeroch tak máme spoločného majstra z Rosiny ,pri Žiline.Oproti tebe ja som v komunikácii z majstrom ešte na začiatku.Ale podľa tvojej skúsenosti to bude mať asi podobný priebeh.Ak ešte nemáš tento problém vyriešený,navrhujem aby sme sa spojili a spolu riešili tento problém. Asi to skončí pred súdom,tak dvaja poškodený možno rozhodnutie súdu urýchlia. Čo ty na to ?