poplas
19.01.12,12:14
Mam so zamestnavatelom pracovnu zmluvu Len v zmysle zakonnika prace, bez dodatku. Avsak s tym, ze nemam v nej uvedenu mzdu na hodinu, ale len pausulnu mzdu s ktorou som suhlasil. Cize mam pausal mesacne 800 e v hrubom. Avsak ak ma mesiac 20 dni, iny 22 dni, ci je sviatok v pracovny den mam rovnaku vyplatu 800 e, neviem ci je to v poriadku, ak sa jedna i o sviatky, ktore som sice doma ale mam na paske 23 dni a rovnaka mzda. Asi to pri tom pausali bude rovnake, avsak ak mam za 21 dni pausal 800 v hrubom v cistom je to cca 617 eur z coho mi potom strhava napr stravne a podobne. No december vysiel so sviatkami napr 23 dni mam pausal taktiez 800 e v hrubom ale v cistom 597 eur /cize - 20 eur, neviem ci mi nestrhal za sviatky aj navyse odvody alebo co/ a az z tej sumy mi strhava stravne a pod. Cize ma vplyv na moju vyplatu pocet dni ak sa mi hruby prijem nemeni ale cisty prijem ano?

Nie je mi este jasne ako sa potom rata dovolenka, je vseobecne zname, ze je viac platena ako PN. Ale pri pausalnej mzde to je jedno vzdy budem mat rovnaku vyplatu?
Ja PN necerpam vobec a tak si myslim ze ak by som mal hodinovu sadzbu je pre mna vyhodnejsia ako pausalna mzda, ci nie?
veronikasad
19.01.12,11:20
Pozri do prac.zmluvy - nemáš paušálnu mzdu, ale mesačnú. Tá je rovnaká, ak odpracuješ celý mesiac - bez ohladu na počet pracovných dní a sviatkov.
Inú výšku mzdy môžeš mať v prípade čerpania dovolenky, PN alebo prekážok v práci.

Náhrada mzdy za dovolenku sa počíta z priemerného zárobku za predch.kal.štvrťrok a výška priemernej hodinovej mzdy nie je každý štvrťrok rovnaká - závisí od počtu odpracovaných hodín.

Ak je rôzny počet prac.dní v mesiaci, automaticky máš aj iné zrážky (príspevok zamestnanca) na stravné lístky. Preto čistá mzda v rôznych mesiacoch nie je rovnaká.

mimotemyzaložil si už tretiu tému, chýba mi v tvojich príspevkoch aspoň jedno "čarovné" slovíčko ...
poplas
19.01.12,13:19
ano dakujem,...

Ale Pisem este raz zrazky su mi odpocitane az z cistej mzdy, nemyslel som tym mzdu na ucet
- november mal 21 dni pausal 800 v hrubom bezohladom na to kolko ma mesiac dni - v cistom 617 eur /stiahnute len socialka+zdravotka/ a az potom mi stiahne sef ine zrazky ako stravne, atd. a na ucet mi pride dajme tomu 580 eur

- december mal napr 23 dni - pausal 800 v hrubom bezohladom na to kolko mal mesiac dni v cistom 597 eur /opat socialka+zdravotka/cize sa mi znizil plat o 20 eur. a az potom mi zas stiahne ostatne... ako stravne podla dni motu byt rozdiely a tak... a na ucet mi prislo cca 556 eur

Preto potrebujem vysvetlenie k pausalnej mzde, znamena to za ak mam pausal a bude viac pracovnych dni resp sviatkov u mna to znamena ze mam mat mensiu vyplatu? viac dni robim a mam len menej?

Neviem ako to je so stvrtrokmi ale u tohoto zamestnavatela robim treti mesiac podla mna by mi nemal upravovat za 2 mesiace vyplatu o - 20 eur ak som u neho robil len 11 a 12 mesiac v roku 2011
poplas
19.01.12,13:19
DAKUJEM za RADY ...DDD
veronikasad
19.01.12,13:25
Zatri si osobné údaje a prilož výplatnú pásku. (pre porovnanie - môžeš aj obidve)
poplas
19.01.12,14:18
Skontroloval som hodnoty zvysil mi preddavok dane o cca 10 eur a potom rozne, polozky v odvodoch ako nemocenske, zdravotne, invalidne, postenie v nezamestnanosti o 1 az 2 eur co spolu robi dalsich 10 e a tak, preto je ta vyplata nizsia o cca 20 eur, avsak mam rovnaky danovy zaklad pre vypocet dane ako v novembri i v decembri. Skor sa mi zda, ze ta uctovnicka to robi zle, je to dochodkyna kdesi z kysuc co to pocita doma a robi nam tak cele uctovnictvo.

Ja by som potreboval vediet ak su ceknem vysku mzdy cez net na: http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/kalkulator-cistej-mzdy-2011.php?mzda=800&deti=0&polrok=2012-06

j (http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/kalkulator-cistej-mzdy-2011.php?mzda=800&deti=0&polrok=2012-06)e to smerodajne? Za november mi presne vysledna cista mzda sedela avzak sa december mi chyba tych 20 e :-(

ja neviem ako k tomu ta pani dochodkyna nasa dosla... alebo december sa ako koniec roka inak pocita? resp na dni? Dakujem.
Dáša_
19.01.12,14:23
a nemal si v decembri aj nejaku dovolenku?
vieraaaa
19.01.12,14:25
Nemôže to byť v náhrade za sviatok? V novembri boli 2 dni sviatky a v decembri 1 sviatok. Odpoviem si sama, nemôže, lebo keď máš mesačnú mzdu, sviatok sa neplatí náhradou. Čiže sviatok NIE.
veronikasad
19.01.12,15:03
poplas, prilož tú svoju výplatnú pásku, nech to skontrolujeme - lebo zbytočne tu mlátime prázdnu slamu ...
Zrážka za stravenky sa odpočítava z čistej mzdy vo výške 45 % z ceny obeda x počet odobratých obedov v mesiaci.
poplas
19.01.12,15:48
Nemal ale mal som sluzobku 5 dni... je to mozne tym?
KEJKA
19.01.12,15:58
nie,, aj služobka sa počíta za odpracovaný čas.
poplas
30.01.12,11:48
No a co sluzobka? nemohli sa navysit odvody tym ze sluzobky v zahranici sa odvadza dan vyssia? resp inak a ako z celeho prijmu aj diet?
poplas
30.01.12,14:51
nemal praveze, vreckove nie, len diety. teda ak som mal diety, 45e /nemecko/ x 5 dni a z toho mi sa mi zvacsil prijem tak to mi navyse zdanila uctovnicka. Len teraz je pre mna novinka ze aj z diet sa odvadza dan. Uctovnicka mi povedala ze som mal plat 600e v cistom v /cca800hrubom/ plus diety 225e dokopy bol moj prijem 1025 e v hrubom i ked diety mi dali pred sluzobkou a vyplatu na dalsi mesiac strhli mi dane a odvody z celej sumy 1025 e. Avsak mi to spravilo to, ze mi isli vyssie aj odvody a si myslim ja osobne, ze s diet sa mi nemaju navysovat odvody, ako socialka, poistenie v nezamestanosti a pod. Ale nechcem sa hadat s nasou ekonomkou tak to necham radsej tak. Lebo zamestnanec vraj nikdy nema pravdu.
poplas
30.01.12,14:55
Samozrejme dakujem za rady a pomoc. takze este raz DAKUJEM.

Ale ak by mal niekto cas. vedeli by ste sa mi pozriet aj na temu:
Potreboval by som poradit ohladne jednej ziadosti. Potrebujem do jednoho tlaciva uviest prijem avsak ten nemoze byt vyssi ako 3 nasobok zivotneho minima, avsak neviem co je zakonom myslene zivotne minimum, je to v hrubom ci v cistom? k tomuto musim dolozit doklad o danovom priznani za predosli rok, no tam je len riadok 36, riadok 36 su hrube celkove prijmy za rok, alebo uz ciste?

Ide o to ze je to podklad k ziadosti o byt, kde dam potvrdenie od zamestnavatela, no nesmie byt vyssi prijem ako 3 nasobok zivotneho minima. mam 550 eur v hruboim mesiac a neviem ci to splnam.
potvrdenie o danovom priznani kde je len riadok 36, a tam mi v pise danovnik sumu co som uviedol ked som DP za predosli rok podaval.
Ak nesplnam hranicu z 550e v cistom do 3 nasboku minima, chcem zistit kedy moj prijem, kedze je kriza je mnej praci a penazi bude vyhovovat.

Aby som splnal hranicu do max. 3 nasobku zivotneho minima aky by som mal mat optimalny mesacny prijem v cistom a v hrubom.
a ak sumu by som mal teda mat cca vriadku 36 danoveho priznania.

Velmi dakujem za odpoved. Som v tomto laik a kedze cast pracujem v zahranici a cast roka v SR viem si upravit odpracovany cas v zahranici aby som splnal limity. preto sa pytam .

Vdaka za vsetky prispevky.
poplas
30.01.12,14:56
Da sa upravit ak si viem upravit pracovny cas. trebars na dalsi rok ak chcem splnat limity, teda ziadost o byt si dam dalsi rok a DP z toho roku ked skonci.
Neviem tak ci sme sa spravne pochopili. Dik
poplas
31.01.12,13:39
Veronikasad - ty mi ani radit - nemusis, bo to nepovazujem za radu... zrejme sedis niekde v office a nemas co na praci. Som myslel, ze tu najdem ekonoma a nie cloveka co sa na neho hra.
veronikasad
31.01.12,13:44
poplas, neboj - už na žiadny tvoj príspevok reagovať nebudem.