erik.bilka
19.01.12,13:49
Dobrý deň,
prosím Vás, napíše mi sem niekto polopatysticky aký je rozdiel medzi Penazným denníkom a pokladničný denníkom? Vďaka
ivustek
19.01.12,12:55
Peňažný denník je hlavná kniha v jednoduchom účtovníctve, účtuje sa tam príjem a výdaj peňazí v pokladni, ale aj na účte s následným rozúčtovaním príjmov a výdajov.
V pokladničnej knihe sa eviduje len pohyb peňazí v pokladni.
szivics
19.01.12,12:58
Nadviažem k tejto téme a spýtam sa , či je nutné viesť aj pokladničnú knihu. Pracujem v programe MRP a samozrejme som najskôr spravila PD a keby chcem aj PK musím to znova nahadzovať..
ivustek
19.01.12,13:06
Ja si robím JÚ a pokladničnú knihu nevediem. Viedla by som ju vtedy, ak by som mala aspoň dve pokladne-pre každú pokladňu zvlášť.
Pri kontrole z DU mi pokladničnú knihu nepýtali.
Žabinka
19.01.12,13:23
Nadviažem k tejto téme a spýtam sa , či je nutné viesť aj pokladničnú knihu. Pracujem v programe MRP a samozrejme som najskôr spravila PD a keby chcem aj PK musím to znova nahadzovať..
Ak máš MRP vizuálny systém, nemusíš zvlášť nahadzovať pokladničnú knihu. Vo výstupoch máš kolonku pokladňa, účet, nastavíš sa na pokladňu a máš pokladničnú knihu.
szivics
19.01.12,13:39
Ak máš MRP vizuálny systém, nemusíš zvlášť nahadzovať pokladničnú knihu. Vo výstupoch máš kolonku pokladňa, účet, nastavíš sa na pokladňu a máš pokladničnú knihu.

Áno viem že mi vyhodí v podstate pokladňu ale problém je s inventarizáciou pokladne, ktorú som našla len v pokladničnej knihe, preto túto inventarizáciu robím v exceli :-/
erik.bilka
19.01.12,16:43
A je rozdiel medzi pokladničným denníkom a pokladničnou knihou? Lebo vyplnam Obsah priebežnej písomnej správy pre úrad práce a je tam kolonka že "Číslo položky v pokl. denníku", tak zisťujem, že čo vlastne odomňa chcú.
erik.bilka
20.01.12,14:35
No čo , neviete mi nikto poradiť prosim Vás s týmto: je rozdiel medzi pokladničným denníkom a pokladničnou knihou? Lebo vyplnam Obsah priebežnej písomnej správy pre úrad práce a je tam kolonka že "Číslo položky v pokl. denníku", tak zisťujem, že čo vlastne odomňa chcú.
Marína
20.01.12,15:17
Erik, čo myslíš, prečo nik neodpovedá?;) Lebo odpoveď na tvoju otázku už tu je, hneď v 2. príspevku.
_____________
Teraz som si všimla, že píšeš o pokladničnom denníku, nie je to preklep? Nemáš tam uvedené peňažný denník?
erik.bilka
20.01.12,15:34
ivustek
20.01.12,15:48
keď nevedieš pokladničnú knihu, tak tam napíš číslo riadku z peňažného denníka.
pavol54
20.01.12,15:48
A je rozdiel medzi pokladničným denníkom a pokladničnou knihou? Lebo vyplnam Obsah priebežnej písomnej správy pre úrad práce a je tam kolonka že "Číslo položky v pokl. denníku", tak zisťujem, že čo vlastne odomňa chcú.
tak sa ich spýtaj či nechcú peňažný denník, lebo číslo pokl. nemá pre nich vypovedaciu hodnotu.
pavol54
20.01.12,15:50
Marína
20.01.12,16:12
Súhlasím s Pavlom, veď ty si mohol uhrádzať aj z BU, nielen z pokladne, tým by výkaz nezobrazoval skutočný stav ak by sa to týkalo len pokladne.
Kto ten výkaz navrhol nemá ani páry o účtovníctve.
Zužu
20.01.12,16:18
[QUOTE=erik.bilka;1951270]Praveže nie, tu nižšie posielam link na to tlačivo, ktore je zavesené priamo na oficialnej stranke uradu prace a v tej tabulke ak si všimneš je Č. položky v pokl. denníku tak, som z toho zmetený čo chcú, ved prosim ťa pozri si to a skus dať nazor čo podla teba chcú.

uvádzam tam klientovi číslo výdavkového dokladu pod ktorým je to zaúčtované
evina
20.01.12,16:25
Uviedla by som číslo položky, pod ktorou je výdavok zaúčtovaný v peňažnom denníku. Ich zaujíma výdavok ako taký a či je evidovaný.....a samozrejme môže byť hradený i z účtu ....