NOKIA
19.01.12,13:19
Máte niekto tieto údaje spracované, tak ako bývalo na porade dobrým zvykom, čo musí zamestnávateľ a zamestnanec, termíny, veličiny... dajte link príp. materiál. určite ocenia viacerí :)))
Ivana 1511
19.01.12,12:50
Ak pomôžem, tak stručný prehľad:

Zamestnávateľ predloží daňovému úradu tlačivo:
"Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ... za IV.Q.2011 do 31.1.2012 a v roku 2012 do konca každého kalendárneho mesiaca

- do 31.1.2012 zamestnanec podpíše tlačivo " Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti
- 10.2.2012 zamestnávateľ vydá zamestnancovi potvrdenie, ktorý najneskôr do 5,2,2012 požiada o vystavenie tlačiva "Potvrdenie o príjmoch FO zo závis.činnosti o preddavkoch na daň, daňovom bonuse na deti za rok 2011
- 15.2.2012 zamestnavateľ príjme tlačivo Žiadosť o vykonanie RZ
- 10.3.2012 zamestnávateľ vydá tlačivo potvrdenie o príjmoch zamestnancom, ktorí nepožiadali o vykonanie ročného zúčtovania dane
- 31.3.2012 /nakoľko to je sobota tak do 2.4.2012/ zamestnávateľ vykoná RZ dane zamestnancom ktorí o to požiadali do 15.2.2012 a zároveň neboli povinní sami podať daňové priznanie, Vystaví tlačivo RZ preddavkov na daň z príjmov FO zo závis. činnosti, daňový bonus za rok 2011
-31.3.2012 /2.4.2012/ zamestnávateľ predloží daňovému úradu tlačivo " Hlásenie o vyúčtovaní dane ...."
- 30.4.2012 zamestnávateľ potvrdí zaplatenie dane zamestnancovi na tlačive "Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závis.činnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy výšky 2% zaplatenej dane za rok 2011
- potvrdenie o zaplatení dane zamestnávateľ vydá do 10 dní po vykonaní ročného zúčtovania dane
- Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov FO ktorej bolo vykonané RZ za rok 2011
- zamestnávateľ vydá kopiu RZ dane zamestnancom, ktorým vykonal RZ dane

ak som na niečo zabudla, prosím doplnte ma.
nnanii
13.02.12,06:26
Zdravím...môžem sa Vás spýtať či sa dáva hlásenie o vyúčtovaní dane...aj za dohodárov?či len za zamestancov s HPP...?:)
Tweety
13.02.12,06:27
Zdravím...môžem sa Vás spýtať či sa dáva hlásenie o vyúčtovaní dane...aj za dohodárov?či len za zamestancov s HPP...?:) Aj za dohodárov. Za všetkých, ktorým bol vyplatený príjem zo ZČ.
veronikasad
13.02.12,06:28
Zdravím...môžem sa Vás spýtať či sa dáva hlásenie o vyúčtovaní dane...aj za dohodárov?či len za zamestancov s HPP...?:)
Dohodári boli v roku 2011 zdaňovaní preddavkovou daňou - ano.
nnanii
13.02.12,06:28
Vďaka...
VERONIKA6
13.02.12,06:28
Za všetkých zamestnancov, aj dohodárov.
pekaleka
13.02.12,09:25
Dobrý deň. Malá otázka k ročnému zúčtovaniu a dohodám... Keďže sa dohody za rok 2011 zdaňovali preddavkom, je nutné zahrnúť všetky dohody do ročného zúčtovania ? Už neplatí môžeš ale nemusíš ?

ďakujem za odpoveď.
veronikasad
13.02.12,09:30
Dobrý deň. Malá otázka k ročnému zúčtovaniu a dohodám... Keďže sa dohody za rok 2011 zdaňovali preddavkom, je nutné zahrnúť všetky dohody do ročného zúčtovania ? Už neplatí môžeš ale nemusíš ?

ďakujem za odpoveď.
musíš ...
zuzu 76
05.03.12,11:29
Dobrý deň,
poprosím o radu... jedná sa mi o potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 %.... Môžem vystaviť uvedené potvrdenie aj v prípade , že zamestnávateľ namá uhadenú daň zo závislej činnosti?
bertik1
06.03.12,06:39
Prosím vás, ak vyšlo v RZD nedoplatok 0,03 € sťahujem, alebo až od určitej sumy. Ďakujem
Tweety
06.03.12,06:45
Prosím vás, ak vyšlo v RZD nedoplatok 0,03 € sťahujem, alebo až od určitej sumy. Ďakujem

Ak venuje 2% dane, alebo má DB, tak musí zaplatiť, inak nie.

§38 Zákon o DzP
(7) Daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania presahujúci sumu 3, 32 eura zráža zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa vykonalo ročné zúčtovanie. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie zrazený daňový nedoplatok alebo zrazenú časť daňového nedoplatku správcovi dane v najbližšom termíne na odvod preddavkov na daň. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume 3, 32 eura alebo nižšej ako 3, 32 eura. Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 3, 32 eura alebo nižšej ako 3, 32 eura najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.
latka
12.03.12,09:18
dobrý deň, prosím Vás ak zamestnancovi vyjde nárok na zamestnaneckú prémiu /príjem 2246,24 pracoval 7 mesiacov/ tak do riadku 04 ročného zúčtovania -nezdaniteľ. časti nepíšem nič a do riadku 07 základ dane na uplatnenie zamestnaneckej prémie píšem sumu 3294,36 alebo tých 2246,24 zníženú o odvody na poistné. Ďakujem pekne za odpoveď
sybila3
13.03.12,10:46
do kedy treba zamestnancovi vyplatiť zamestnaneckú prémiu a preplatok dane? viem, že urobiť RZD najneskôr do 31.3. a vyplatiť môžem 15.4. v marcovej výplate? dík
milanr
16.03.12,11:18
Re: 1. príspevok:
Zamestnávateľ predloží daňovému úradu tlačivo:
"Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ... za IV.Q.2011 do 31.1.2012 a v roku 2012 do konca každého kalendárneho mesiaca

- do 31.1.2012 zamestnanec podpíše tlačivo " Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti
- 10.2.2012 zamestnávateľ vydá zamestnancovi potvrdenie, ktorý najneskôr do 5,2,2012 požiada o vystavenie tlačiva "Potvrdenie o príjmoch FO zo závis.činnosti o preddavkoch na daň, daňovom bonuse na deti za rok 2011
- 15.2.2012 zamestnavateľ príjme tlačivo Žiadosť o vykonanie RZ
- 10.3.2012 zamestnávateľ vydá tlačivo potvrdenie o príjmoch zamestnancom, ktorí nepožiadali o vykonanie ročného zúčtovania dane
- 31.3.2012 /nakoľko to je sobota tak do 2.4.2012/ zamestnávateľ vykoná RZ dane zamestnancom ktorí o to požiadali do 15.2.2012 a zároveň neboli povinní sami podať daňové priznanie, Vystaví tlačivo RZ preddavkov na daň z príjmov FO zo závis. činnosti, daňový bonus za rok 2011
-31.3.2012 /2.4.2012/ zamestnávateľ predloží daňovému úradu tlačivo " Hlásenie o vyúčtovaní dane ...."
- 30.4.2012 zamestnávateľ potvrdí zaplatenie dane zamestnancovi na tlačive "Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závis.činnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy výšky 2% zaplatenej dane za rok 2011
- potvrdenie o zaplatení dane zamestnávateľ vydá do 10 dní po vykonaní ročného zúčtovania dane - prosím v ktorom § to je uvedené ? Nie je myslený § 39 ods. 6 ZoDzP, do 10 dní od žiadosti zamestnanca sa vystavuje doplnený doklad vykonanom RZD zamestnancovi, ktorý je povinný podať DP.
- potvrdenie o zaplatení dane zamestnávateľ vydá na žiadosť zamestnanca § 38 ods. 7 ZoDzP. Neviem, či môžem toto Potvrdenie vystaviť skôr ako fyzicky zrazím zamestnancovi a odvediem nedoplatok z RZD. Napr. RZD vykonám 28.02.2012, nedoplatok zrazím a odvediem 12.04.2012, tak Potvdenie vystavím až po zrazení nedoplatku a to nebude do 10 dní ? Chápem to správne, ak nie opravte ma, prosím !
- Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov FO ktorej bolo vykonané RZ za rok 2011
- zamestnávateľ vydá kopiu RZ dane zamestnancom, ktorým vykonal RZ dane - nie je potrebné vydať zamestnancom Potvrdenie o príjmoch, však v RZD môžu byť aj údaje od iných zamestnávateľov - § 39 ods. 5 písm b).
Fogino
21.03.12,11:41
Dobrý .

9 mesiacov som bol živnostník a posledné 3 mesiace zamestnanec, nepodal som žiadosť u svojho zamestnávateľa o vykonanie Ročného zúčtovania dane z príjmov za 2011 Teraz si to musím urobiť sám, ale nikde neviem nájsť tlačivo! Je ? : Ročné zúčtovanie dane z príjmov za 2011 to iste ako Ročné zúčtovanie preddavkov na daň za 2011. Nestačí len podať DP typ B ?
norma.d
21.03.12,12:22
DP tipu B - jednoznačne - neni čo riešiť. Tlačivko je na www.drsr.sk v hornej lište "tlačivá" :-) RZ robi iba zamestnávateľ.
Fogino
21.03.12,12:38
DP tipu B - jednoznačne - neni čo riešiť. Tlačivko je na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) v hornej lište "tlačivá" :-) RZ robi iba zamestnávateľ.
Tak je to to tlačivo na Ročné zúčtovanie preddavkov na daň !!!! Doňho nepíšem príjem zo živnosti ? Kam do ktorej kolónky ? Má to robiť zamestnávateľ OK ale čo kedˇsom ho o to nepožiadal ??? Čo teraz ??? Mám si to spravit sám, ale tlačivo je len pre zamestnávateľa ... Kam som sa to zamotal ako s toho von ?:eek:
lucinko
21.03.12,13:46
Aka pokuta ma caka?

zdravim, chcem vediet, ako to je s pokutou. Podpisala som zamestnavatelovi (TPP od juna 2011 )tlacivo na RZD a dala vsetky dokumenty, ake chcel.
Mala som vsak este pred nastupom (no stale rok 2011) medzi inymi brigadami i jednu tyzdnovu brigadu u nemeckej firmy, pricom sprostredkovatel bol bulhar. V tej dohode mam uvedene, ze je na dohodarovi individualne, ci si to zdani. Po kontaktovani tej nemeckej firmy (k papieru pre RZD) - mi poslali opat vsetky dokumenty, ktore mam vratane dohody, avsak ten konkretny papier opat nie. Teraz uz nekomunikuju vobec.
Moze mi teda sucasny zamestnavatel vystavit RZD ? Aka pokuta ma caka, kedze nemam potrebny papier z tej dohody? Pretoze podanie samostatneho danoveho priznania mi uz sucasny zamestnavatel neumoznil (vraj v danovom priznani staci konkretna dohoda), zrejme ma caka pokuta.. Dakujem za skoru odpoved,ktora mi pomoze.
lucinko
21.03.12,14:03
prosíííím