marcellita
19.01.12,13:51
Chcem vás poprosiť, či by mi vedel niekto poradiť ako ukončiť podnikanie. Dočítala som sa, že na Daňový Úrad treba dať oznámenie o ukončení podnikania do 15 dní. Zaujíma ma, ak je SZČO na dlhodobej PN a má zámer ukončiť podnikanie ako postupovať, či môže ukončiť podnikanie a prevádzku aj počas dlhodobej Pn-ky. Ďakujem
hornak.ebsr
19.01.12,13:09
Stačí ísť na živnostenský úrad pani vypíše formulár na zrušenie živnosti, oni za Vás oznámia DÚ, že končíte. Vy už len odnesiete DIČ resp. IČ DPH kartičku vrátiť.
s.r.o.
26.01.12,08:40
dobry den prajem chcem sa spytat ci niekto nahodou nevie ak som bral dotaciu s upsvar ake papiere je potrebne im dokladovat ak chcem predcasne ukoncit szco a zaroven im vratit alikvotnu cast ?
Economic
26.01.12,18:24
dobry den prajem chcem sa spytat ci niekto nahodou nevie ak som bral dotaciu s upsvar ake papiere je potrebne im dokladovat ak chcem predcasne ukoncit szco a zaroven im vratit alikvotnu cast ?

Nejakou účtovnou a hlavne prehľadnou závierkou. Aby si vedeli odkontrolovať na čo bola použitá a koľko treba vrátiť.
ewita888
26.01.12,18:34
myslím, že dotácia sa vracia časťou pomerne k času, po ktorý sa nevykonávala živnosť..
Economic
27.01.12,05:39
myslím, že dotácia sa vracia časťou pomerne k času, po ktorý sa nevykonávala živnosť..


Fakt presne netuším. Môže aj tak byť ako si uviedla. Nemám s vrátením žiadnu skúsenosť. Ale čiste teoreticky zoberme si takýto príklad, že človek zobral cca 4 200.- Eur, mal otvorenú živnosť 20 mesiacov, nepreukáže žiadne výdavky, na ktoré bol príspevok určený, /minul ich na luxusnú dovolenku/ tak bude vracať len alikvótnu časť 700.- Eur v tomto prípade ako som uviedla z tých 4 200.- ? Fakt ? Opäť hovorím môže byť. Hoci na slovensku všetko možné. A možno aj z takýchto dôvodov stopli vyplácanie príspevkov. Ak to bolo tak nastavené, ako ty hovoríš, tak sa fakt nečudujem, že sa to zneužívalo.