Schmidtova
19.01.12,14:15
Dobrý deň mám problém čo sa týka spotreby PHM a dane z MV. Môj klient /živnostník/ na svoju podnikateľskú činnosť využíval osobné motorové vozidlo, ktoré nemá v majetku firmy, nemá ho ani nahlásené na DU ani daň z MV neplatil. Trvá na tom aby som mu zúčtovala nákup PH vo výške 80% /nie je plátca DPH/. Za odpoveď vopred ďakujem Ria
Tweety
19.01.12,13:27
Dobrý deň mám problém čo sa týka spotreby PHM a dane z MV. Môj klient /živnostník/ na svoju podnikateľskú činnosť využíval osobné motorové vozidlo, ktoré nemá v majetku firmy, nemá ho ani nahlásené na DU ani daň z MV neplatil. Trvá na tom aby som mu zúčtovala nákup PH vo výške 80% /nie je plátca DPH/. Za odpoveď vopred ďakujem Ria Náklady na používanie MV-nákup PHM-resp. v tomto prípade účtovanie náhrad, kedže nie je v majetku SZČO, priamo nesúvisí s tým, či je, alebo nie je zaplatená daň z MV. Takže, ak bude mať kontrolu, nech sa teší na pokutu za nesplnenie oznamovacej povinnosti a nepodané DP a nezaplatenú daň z MV.
Evanka
19.01.12,13:30
Ak využíva vlastné MV na podnikanie, mal povinnosť nahlásiť ho na DÚ, ak tak neurobil, môže dodatočne, treba však rátať so sankciami.
Daň z MV je za tento automobil za rok 2011 povinný zaplatiť do 31.1.2012.
Výdavky na pracovné cesty, nakoľko nie je auto vložené do majetku, bude uplatňovať podľa §19 ods 2 písm e., nie podľa §19 ods 2, písm l, kde je možnosť uplatniť 80% z nakúpených PHM so zreteľom na stav tachometra....
Požaduj teda od neho dokladovanie pracovných ciest.
Schmidtova
22.01.12,14:52
Ďakujem Vám za odpovede EVANKE a TWEETY