Jana Acsová
19.01.12,15:23
Daňové priznanie typu A a B pre FO, ktoré podávame za rok 2011 je pripravené tak, že na prvej strane daňovník vyznačí, či mal alebo nemal pridelené základné číslo správcom dane. Od tohto čísla sa odvíja platba každej dane, ktorú odlišujeme iba predčíslim. Základné číslo identifikuje daňovníka.

Podaním daňového priznania daňovník naznačí/zaškrtne, že číslo pridelené nemal (stáva sa, že čísla boli pridelené aktívnym daňovníkom, bez zohľadnenia napríklad ukončenej činnosti v priebehu roka 2011 a podobne). To je impulz pre správcu dane aby mu ho pridelil a doručil.

Zaplatenie dane a teda aj termín zaplatenia sa následne odvíja odo dňa doručenia oznámenia správcu dane o pridelení základného čísla daňovníkovi, ktorý je zároveň jeho identifikátorom. Lehota je 8 dňová.

Záver:
Daňovník, ktorému nebol pridelený identifikátor/základné číslo neplatí daň v termíne na podanie daňového priznania. Daňové priznanie síce podáva v termíne, ale daň zaplatí až po doručení čísla v lehote do 8-mich dní.
korduľa
19.01.12,14:51
ked som minuly rok prenajimala byt a v 10 mesiaci som ho predala, oznamila to na DU, vratila karticku s cislom a teraz chcem podat DP, ako zaplatim dan ked mi nepridelili zakladne cislo, neviem ci mi ho vobec posielali, ale myslim, ze by mali, neda sa tam dovolat, bude problem, ked zaplatim na stare cislo uctu a pouzijem stary VS?
Jana Acsová
19.01.12,15:30
ked som minuly rok prenajimala byt a v 10 mesiaci som ho predala, oznamila to na DU, vratila karticku s cislom a teraz chcem podat DP, ako zaplatim dan ked mi nepridelili zakladne cislo, neviem ci mi ho vobec posielali, ale myslim, ze by mali, neda sa tam dovolat, bude problem, ked zaplatim na stare cislo uctu a pouzijem stary VS?Tie čísla sa nemajú od 1. januára používať. Zmenil sa systém. Budete podávať DP a vyznačíte tam, že ste nemali pridelené základné číslo. Odpoviem protiotázkou. A je problém počkať si kým Vám oznámia číslo účtu keď zákon hovorí jasne, že daň sa platí do ôsmich dní od doručenia?
jacekova
19.01.12,16:36
Ale co s DP k DzMV? Tam sa nic take bezaskrtava.....

Klientka mala 1 mesiac nahlasene auto na DU a v tom istom roku zrusila zivnost. Nove cislo jej neposlali,tak kam to zaplatit?
Jana Acsová
20.01.12,12:39
V decembri 2011 uverejnilo DRSR materiál:

Zaplatenie dane za rok 2011
S účinnosťou od 1.1.2012 je daňový subjekt povinný platbu dane poukazovanú daňovému úradu označiť v zmysle Vyhlášky č. 378/2011 Z. z. o spôsobe označovania platby dane na nové číslo účtu. Každému daňovému subjektu je pridelené jeho vlastné číslo účtu – tzv. základné číslo účtu.
Číslo účtu pre úhradu dane z motorových vozidiel sa skladá z predčíslia označujúceho daň z motorových vozidiel a miestne príslušný daňový úrad, zo základného čísla účtu
2
označujúceho daňový subjekt a z identifikačného kódu Štátnej pokladnice. Na označenie platby sa použije variabilný symbol vytvorený podľa prílohy č. 1 k vyhláške. Pri úhrade dane z motorových vozidiel na základe daňového priznania za rok 2011 je variabilný symbol 1700992011.
Napríklad účet, na ktorý sa zaplatí daň z motorových vozidiel za rok 2011 Daňovému úradu Banská Bystrica bude mať predčíslie 500320 – potom nasleduje vlastné číslo účtu (číslo účtu označujúce daňový subjekt) a za lomítkom / identifikačný kód Štátnej pokladnice 8180. Variabilný symbol je 1700992011.
Jana Acsová
20.01.12,12:45
Z uvedeného vyplýva, že úhrada by mala byť výlučne na nové číslo a vyplýva to aj z platného Daňové poriadku a vyhlášky 378/2011 Z.z.. Na druhej strane nie je v zákone riešené, čo v prípade, že číslo nie je pridelené. Splatnosť dane sa pritom odvíja zásadne od lehoty na podanie daňového prizania. Do noviel sa nedostalo, čo v prípade, že daňový subjekt nemá pridelené číslo a predpokladá sa však, že úhrada bude prevedená zásadne po novom.
jacekova
20.01.12,13:29
Z uvedeného vyplýva, že úhrada by mala byť výlučne na nové číslo a vyplýva to aj z platného Daňové poriadku a vyhlášky 378/2011 Z.z.. Na druhej strane nie je v zákone riešené, čo v prípade, že číslo nie je pridelené. Splatnosť dane sa pritom odvíja zásadne od lehoty na podanie daňového prizania. Do noviel sa nedostalo, čo v prípade, že daňový subjekt nemá pridelené číslo a predpokladá sa však, že úhrada bude prevedená zásadne po novom.


no veď toto je tá sranda, že absolútne nemáme kam uhradiť daň z MV do 31.1.2012....
srska
20.01.12,13:39
Z uvedeného vyplýva, že úhrada by mala byť výlučne na nové číslo a vyplýva to aj z platného Daňové poriadku a vyhlášky 378/2011 Z.z.. Na druhej strane nie je v zákone riešené, čo v prípade, že číslo nie je pridelené. Splatnosť dane sa pritom odvíja zásadne od lehoty na podanie daňového prizania. Do noviel sa nedostalo, čo v prípade, že daňový subjekt nemá pridelené číslo a predpokladá sa však, že úhrada bude prevedená zásadne po novom.daniari si poriešili jednoducho a pomerne rýchlo len uhrádzanie vybraných nedaňových príjmov:rolleyes: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/uhradzanie_nedanovych_prijmov.pdf
srska
20.01.12,13:49
no veď toto je tá sranda, že absolútne nemáme kam uhradiť daň z MV do 31.1.2012....ja by som uhradil na staré - ale by som sa pred úhradou informoval na dú či sa im náhodou list nevrátil ako nedoručený - lebo neprevzaté sa pokladá za doručené:D
Jana Acsová
20.01.12,14:28
no veď toto je tá sranda, že absolútne nemáme kam uhradiť daň z MV do 31.1.2012....
Je 20-teho. Platí nová vyhláška a Vy nemáte kde platiť. A viete o tom. Odporúčam v tejto veci konať.
srska
20.01.12,14:51
platí: ak nie je označená platba v zmysle vyhlášky 378/2011 a teda § 55 ods. 4 563/2009, v podstate sa nič nedeje.
správca dane použije platbu podľa § 55 ods. 6 a 7 zákona 563/2009 (ak označím platbu po starom).
tanta
20.01.12,14:56
včera som sa informovala na pobočke v NZ. Dostala som odpoveď, že staré účty sú aktívne
a daň mám zaplatiť na starý účet. Mám ukončenú živnosť v 11/2011.
Jana Acsová
20.01.12,15:27
včera som sa informovala na pobočke v NZ. Dostala som odpoveď, že staré účty sú aktívne
a daň mám zaplatiť na starý účet. Mám ukončenú živnosť v 11/2011.Neviem o čo presne sa jedná, ale v prípade dane z príjmu je tento postup podľa môjho názoru nesprávny. Zákon hovorí o povinnosti správcu dane oznámiť daňovému subjektu číslo a platba dane na to nadväzuje. V prípade dane z motorových vozidiel situácia riešená nie je.
tictac7
22.01.12,00:35
Neviem o čo presne sa jedná, ale v prípade dane z príjmu je tento postup podľa môjho názoru nesprávny. Zákon hovorí o povinnosti správcu dane oznámiť daňovému subjektu číslo a platba dane na to nadväzuje. V prípade dane z motorových vozidiel situácia riešená nie je.

...a čo takýto problém....zásielka s číslom účtu bola dodaná na adresu firmy....pošta zásielku nevydala - vrátila ju ako "adresát neznámy" alebo "neprebretá v odbernej lehote" - toto netuším. Proste, mám firmu, ktorá mala do 5.12. sídlo x, od 6.12. má sídlo Y, je to v rámci BA, ale podľa bývalého delenia to bol iný DÚ. Žltý lístok nemal kam prísť, ale na príslušnej pošte, podľa starého sídla som sa bola pýtať, aj s výpisom z OR, či tam ten list je. Bol. Nevydali mi ho, na výpise z OR bola iná adresa ako na obálke, povedali, že zásielku vrátia. Zásielku asi vrátili. Na DÚ je zásielok vrátených toľko, že nie sú potriedené. Nikto mi nevie povedať moje číselko. Mám daňovú povinnosť - DPH. Už naozaj nikam nemienim chodiť a nemienim čakať na pokutu, v stredu zaplatím podľa starého a nech ma potom skúsi niekto naháňať.... Inak, teraz premýšľam, ja vlastne nemám nič písomne, len správca, register a podateľňa na dvoch DÚ v BA sú zo mňa na nervy...asi si urobím nejaký liebesbrief a v pondelok ich znova všetkých obehnem, a dám im to podpísať....
srska
23.01.12,10:32
...a čo takýto problém....zásielka s číslom účtu bola dodaná na adresu firmy....pošta zásielku nevydala - vrátila ju ako "adresát neznámy" alebo "neprebretá v odbernej lehote" - toto netuším. Proste, mám firmu, ktorá mala do 5.12. sídlo x, od 6.12. má sídlo Y, je to v rámci BA, ale podľa bývalého delenia to bol iný DÚ. Žltý lístok nemal kam prísť, ale na príslušnej pošte, podľa starého sídla som sa bola pýtať, aj s výpisom z OR, či tam ten list je. Bol. Nevydali mi ho, na výpise z OR bola iná adresa ako na obálke, povedali, že zásielku vrátia. Zásielku asi vrátili. Na DÚ je zásielok vrátených toľko, že nie sú potriedené. Nikto mi nevie povedať moje číselko. Mám daňovú povinnosť - DPH. Už naozaj nikam nemienim chodiť a nemienim čakať na pokutu, v stredu zaplatím podľa starého a nech ma potom skúsi niekto naháňať.... Inak, teraz premýšľam, ja vlastne nemám nič písomne, len správca, register a podateľňa na dvoch DÚ v BA sú zo mňa na nervy...asi si urobím nejaký liebesbrief a v pondelok ich znova všetkých obehnem, a dám im to podpísať....platí § 31 ods. 3 a 4 (doručovanie do vlastných rúk) 563/2009:

(3) Písomnosti, ktoré sú určené do vlastných rúk právnickej osobe, je oprávnená prijímať osoba, ktorá je oprávnená konať v mene právnickej osoby, alebo osoba, ktorá je ňou poverená na prijímanie takýchto písomností. Ak nebola v mieste doručenia osoba oprávnená prijímať písomnosti zastihnutá, upovedomí ju doručovateľ vhodným spôsobom, že písomnosť príde doručiť znovu v určený deň a hodinu. Ak bude nový pokus o doručenie bezvýsledný, uloží doručovateľ písomnosť na pošte a právnickú osobu o tom vhodným spôsobom vyrozumie. Ak si nevyzdvihne právnická osoba písomnosť do 15 dní od jej uloženia, považuje sa posledný deň tejto lehoty za deň doručenia, i keď sa právnická osoba o uložení nedozvedela.

(4) Ak ide o také miesto doručenia, na ktoré nemožno doručiť písomnosť určenú do vlastných rúk, považuje sa písomnosť za doručenú v deň jej vrátenia správcovi dane, a to aj vtedy, ak sa adresát, ktorému mala byť písomnosť doručená, o tom nedozvie.
jacekova
23.01.12,10:39
platí: ak nie je označená platba v zmysle vyhlášky 378/2011 a teda § 55 ods. 4 563/2009, v podstate sa nič nedeje.
správca dane použije platbu podľa § 55 ods. 6 a 7 zákona 563/2009 (ak označím platbu po starom).

áno, je to tak. práve som volala na DÚ a povedali mi, že ak nemám č.účtu k dani z MV, kľudne môžeme zaplatiť po starom...
vraj aj tak majú okolo 10000 nedoručených zásielok, ktoré budu posielať teda ešte raz...
maja
24.01.12,08:03
Na DU KE1 mi povedali, že mám všetko zatiaľ uhrádzať podľa starého a koncom januára mám prísť na DU, kde mi bude dovolené nahliadnuť do spisu, aby som vedela aké mám číslu účtu. Znovu to vraj posielať nebudú. Staré čísla účtov budú platiť do konca roka.
Věra Deptová
24.01.12,11:15
V RA a PP mi v súv.s DzMV a klientmi, ktorí ukončili živnosť v priebehu roka 2011 a neobdržali číslo účtu, poskytli rovnaku odpoveď.
witch
25.01.12,10:22
Možná je to hlúpa otázka, ale môžem očakávať pridelenie čísla z DU, keď nie som živnostník, nemám DIČ, ale podávala som vlani DzP FO A, príjem z kapitálového majetku + zo závislej činnosti?
jacekova
25.01.12,10:25
Možná je to hlúpa otázka, ale môžem očakávať pridelenie čísla z DU, keď nie som živnostník, nemám DIČ, ale podávala som vlani DzP FO A, príjem z kapitálového majetku + zo závislej činnosti?

myslím,že v tomto štáte je možné všetko.... veď toto číslo poslali aj tím, čo majú živnosť zrušenú 10 rokov.
a potrebuješ ho?
witch
25.01.12,10:39
myslím,že v tomto štáte je možné všetko.... veď toto číslo poslali aj tím, čo majú živnosť zrušenú 10 rokov.
a potrebuješ ho?

No to práve neviem, ale keď mi vyjde platiť daň ako FO aj keď nemám živnosť, tak niekde to zaplatiť musím...
jacekova
25.01.12,10:42
No to práve neviem, ale keď mi vyjde platiť daň ako FO aj keď nemám živnosť, tak niekde to zaplatiť musím...

ak ti vyjde daň, tak na 1.strane vyznačíš, či ti bolo pridelené základné čislo učtu alebo nebolo. ak do podania DP nebolo, tak to vyznačíš a zaplatíš po starom...
witch
25.01.12,10:53
ak ti vyjde daň, tak na 1.strane vyznačíš, či ti bolo pridelené základné čislo učtu alebo nebolo. ak do podania DP nebolo, tak to vyznačíš a zaplatíš po starom...

Ďakujem, do vtedy snáď dôjde. Som z tých zmien mierne zmätená...
kataria
25.01.12,11:05
prosím vás o informáciu, chcem zaplatiť dph čku cez poštovú poukážku a nejako neviem koho dať ako adresáta? či môj daňový úrad, alebo koho? prosím poradte mi ak viete dakujem
jacekova
25.01.12,11:06
prosím vás o informáciu, chcem zaplatiť dph čku cez poštovú poukážku a nejako neviem koho dať ako adresáta? či môj daňový úrad, alebo koho? prosím poradte mi ak viete dakujem

áno, presne tak, daňový úrad podľa kraja
AnnaK
26.01.12,20:41
Tiež mám klientku, ktorej neprišlo nové číslo účtu alebo si ho neprevzala na pošte. V piatok mi bolo povedané na DÚ v Žiline, aby zaplatila DzMV na staré číslo účtu, lebo vraj ešte stále sú účty aktívne. A napísala som sprievodný list pre DÚ, v ktorom som im opísala, čo platila a komu.
Dnes na seminári školiteľky z finančnej správy z Banskej Bystrice informovali najskôr, že staré účty sú zrušené, ale po telefonáte kompetentným osobám je konečné stanovisko také, že staré účty sú stále funkčné a dá sa ešte teda platiť po starom v prípade, ak ste nedostali nové čísla účtov.
Mila123
26.01.12,20:48
Tiež mám klientku, ktorej neprišlo nové číslo účtu alebo si ho neprevzala na pošte. V piatok mi bolo povedané na DÚ v Žiline, aby zaplatila DzMV na staré číslo účtu, lebo vraj ešte stále sú účty aktívne. A napísala som sprievodný list pre DÚ, v ktorom som im opísala, čo platila a komu.
Dnes na seminári školiteľky z finančnej správy z Banskej Bystrice informovali najskôr, že staré účty sú zrušené, ale po telefonáte kompetentným osobám je konečné stanovisko také, že staré účty sú stále funkčné a dá sa ešte teda platiť po starom v prípade, ak ste nedostali nové čísla účtov.
ak si nestihla prebrať zásielku a DU mu vygeneroval číslo, stačí ak pošleš kompetentného na DU s 1.50 € kolkom, vydajú mu kópiu oznámenia.....
Rozalka
26.01.12,20:59
Ak ide o FO, tak si vie svoje číslo hravo zistiť na stránke DR SR - keď sa vypisuje Formulár na žiadosť o vydanie identifikátora.
Dokonca každý občan má pridelený svoj kód: zadáte rodné číslo a on vám vypíše presnú adresu a zároveň vygenerovaný IUD.
AnnaK
27.01.12,12:08
ak si nestihla prebrať zásielku a DU mu vygeneroval číslo, stačí ak pošleš kompetentného na DU s 1.50 € kolkom, vydajú mu kópiu oznámenia.....

Máš pravdu, aj takúto informáciu mi dali na DÚ v Žiline.

Ale keďže mi večer volala, že nevie, či ju nenechajú v nemocnici, dohodli sme sa s jej správkyňou dane na tej možnosti, že zaplatí na staré číslo účtu. Tak som bola včera rada, keď pracovníčky finančného riaditeľstva potvrdili, že platba by mala prísť aj na to staré číslo účtu.

S touto podnikateľkou mám zlé skúsenosti, už síce ukončila podnikanie, ale treba ešte dokončiť papiere tak, aby bolo všetko v poriadku. Ona nikam nepôjde, lebo nevie pracovať s papiermi, to sú jej slová.
Rozalka
27.01.12,14:42
Anka, pokiaľ tvoja podnikateľka je FO a vieš jej RČ (a ak jej robíš DP dávnejšie, tak iste vieš), tak si vieš jej číslo zistiť tu https://pki.drsr.sk/ziadost.jsp

J (https://pki.drsr.sk/ziadost.jsp)a som nikdy nepodnikala a ani som DP nikdy nepodávala, predsa majú moje OUD, po uvedení RČ sa dopíše aj adresa.
AnnaK
27.01.12,20:18
Rozalka ďakujem, ale vypísalo mi iba: Vami zadané osobné údaje sa nedalo overiť.... Skúsim sa na to pozrieť neskôr.
Rozalka
29.01.12,17:05
To napísalo aj mne, a potom som zistila, že mám chybu v RČ
Ivana Halajová
30.01.12,14:59
Ahojte aj ja mám podobný problém a osoba, ktorá bola poverením zastupovaním a prevzatím danej obálky, zatiaľ nič neprevzala a budem to musiet zaplatit na stare cislo uctu. Mozem sa prosim Vas spytat, treba na to upozornit aj dany danovy urad a zavolat tam, ze nebudem platit po novom, ale na stary ucet?
Da sa pridelene cislo poslat postou doporucene aj na zaklade nejakej ziadosti postou na adresu, ktoru si uvedieme? Na internete sa cislo neda zistit, aspon co sa pravnickej osoby tyka.

Dakujem pekne
Zita5
31.01.12,07:17
Na DU KE1 mi povedali, že mám všetko zatiaľ uhrádzať podľa starého a koncom januára mám prísť na DU, kde mi bude dovolené nahliadnuť do spisu, aby som vedela aké mám číslu účtu. Znovu to vraj posielať nebudú. Staré čísla účtov budú platiť do konca roka.

Pozastavujem sa nad dezinformáciami daňových pracovníkov smerom k daňovníkom . Na porade je uverejnených veľa príspevkov s rôznymi odpoveďami od daňových pracovníkov - nepridelené základné číslo pre daňovníka,či už podnikajúceho,alebo už nepodnikajúceho,ktorý zrušil v roku 2011 živnosť .
Ja si myslím, že stačila jedna A4- oznam na stránku daňového riaditeľstva pre daňovníkov , kde majú platiť daň z MV, ak nebolo pridelené základné číslo .Daň z príjmu riešená je .
V citovanom príspevku čítam , že staré číslo bude platiť rok , mne podala info včera klientka , že staré číslo bude platiť len pol roka .
Podala som žiadosť o oznámenie čísla, na ktoré má zaplatiť daň z MV .Bola to moja dobrovoľná iniciatíva.Nedostala do včerajšieho dňa písomnú odpoveď, ale správkyňa jej podala poštovú poukážku, že to má zaplatiť na staré číslo účtu .

Dobre, v poriadku...platba na staré číslo účtu k dani z MV ......ale prečo sa nezjednotia a z každého daňového úradu vychádza iná informácia .Už povedali aj, že sa nemôže platiť na staré číslo účtu .
Anja111
16.02.12,07:11
FS SR
PLATBA DANE - Interaktívna pomôcka pre daňové subjekty!!!
S účinnosťou od 1.1.2012 je daňový subjekt povinný platbu dane poukazovanú daňovému úradu označiť v zmysle Vyhlášky č. 378/2011 Z. z. o spôsobe označovania platby dane na nové číslo účtu.
Každému daňovému subjektu je pridelené jeho vlastné číslo účtu – tzv. základné číslo účtu.

Finančné riaditeľstvo SR sprístupnilo pre daňové subjekty interaktívnu aplikáciu, ktorá slúži daňovému subjektu na zistenie jedinečného individuálneho čísla účtu a variabilného symbolu pre úhradu príslušnej platby dane.

Interaktívna pomôcka pre daňové subjekty
V S T Ú P T E (https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp)
tictac7
16.02.12,07:24
...ja som bola včera na DÚ (BA4) majú tam v exceli spravenú tabuľku s nedoručenými číslami účtov. Číslo som dostala formou zápisnice na počkanie (cca 3 minútky som tam sedela). :)
eviana
17.02.12,14:49
Dobry den, danove priznanie som si zostavovala sama (FO typ A), kedze som mala prijmy od viacerych zamestnavatelov sucasne. Vysla mi dan na uhradu 0,05 eura (ako rozdiel medzi platenymi preddavkami a vypocitanou danovou povinnostou). Preddavky za mna platili zamestnavatelia (neviem na ake cisla uctov). Ako mam postupovat, ked chcem tych 5 centov uhradit? Mam si tiez vyziadat od DU osobne cislo uctu?
Vopred dakujem za odpoved.
jacekova
17.02.12,14:51
Dobry den, danove priznanie som si zostavovala sama (FO typ A), kedze som mala prijmy od viacerych zamestnavatelov sucasne. Vysla mi dan na uhradu 0,05 eura (ako rozdiel medzi platenymi preddavkami a vypocitanou danovou povinnostou). Preddavky za mna platili zamestnavatelia (neviem na ake cisla uctov). Ako mam postupovat, ked chcem tych 5 centov uhradit? Mam si tiez vyziadat od DU osobne cislo uctu?

Vopred dakujem za odpoved.

Ty si ale poriadny daňovník :-)
tých 5 centov netreba uhradiť... ak daň nepresiahne 3,32€, tak sa neplatí
eviana
17.02.12,15:01
no ved to ze ja som veru nie danovnik :) dakujem za upozornenie!
az teraz som si vsimla poznamku 17) och prepacte, teraz sa hanbim :)
michelle84
17.02.12,19:36
Na aké číslo účtu zaplatiť daň z daňového priznania typu B? V daňovom priznaní sú priznané príjmy aj zo závislej činnosti (bola priebežne počas roka platená preddavková daň) a aj príjmy z podnikania? Má sa zaplatiť na číslo účtu z príjmov z podnikania? Ďakujem.
Melnick
17.02.12,19:40
Áno, na pridelené číslo . :)
Maňuša
04.03.12,08:20
Nemôžem sa tam dostatť, stále mi píše, že serveru došlo k vnútornej chybe. Môj osobný asistent stratil!!! pridelené číslo a neviem mu poslať daň. Čo mám robiť ? Ďakujem.
KEJKA
04.03.12,08:34
Na aké číslo účtu zaplatiť daň z daňového priznania typu B? V daňovom priznaní sú priznané príjmy aj zo závislej činnosti (bola priebežne počas roka platená preddavková daň) a aj príjmy z podnikania? Má sa zaplatiť na číslo účtu z príjmov z podnikania? Ďakujem.
áno, na č. účtu z podnikania.
Maňuša
05.03.12,10:22
Už mi to dnes vyhodilo číslo účtu. ďakujem veľmi pekne za pomôcku, ktorú uvádzate vyšie. Pekný deň.
tamik
11.03.12,18:54
Dobrý večer

A kde zaplatiť daň z príjmu napr.jednorázový honorár podľa autorského zákona ? Čo s tým ? Ako zaplatiť daň ? Treba si asivybaviť na DU DIČ ?
tibor1000
12.03.12,14:38
Dobrý deň,platí to všetko prosím aj pre daňovníka,ktorý mal v r. 2011 iba príjmy z 2 zamestnaní,a podáva daň.priznanie typ A?
skušal som vyplniť jeho rodne čislo a priezvisko meno do tabulky,a program vyplnil čislo učtu-a vyberieme daň z prijmov fyzickych osob rezidentov?
no hádam to je dobre a nepošle to na cudzí účet??? uf....
Hanka28
12.03.12,15:49
Na staré číslo neplať. Pozri si tento príspevok 19.01.12 Nemám pridelené základné číslo - ako platim daň?
15:23
(podaj DP a zaškrtni, že si nedostal oznámenie o čísle účtu...všetko je v tomto príspevku)
marigy
13.03.12,10:40
tibor1000 - daň z príjmov FO nerezidentov je niečo iné t.j. pre SZČO - platba dane zo závislej činnosti má iné predčíslie 500259 a VS 1700992011
zaja
13.03.12,12:27
Dobrý deň, len taká faktická poznámka... ak budem čakať na to že mi pošlú číslo účtu (živnosť len 1 - 6/2011 potom ukončenie) a nestihnem to zaplatiť do konca marca tak ani podľa mňa nemôžem poukázať 2 % dane. Takže radšej patrať po účte, alebo uhradiť na starý len aby to bolo do termínu.
jacekova
13.03.12,12:34
Dobrý deň, len taká faktická poznámka... ak budem čakať na to že mi pošlú číslo účtu (živnosť len 1 - 6/2011 potom ukončenie) a nestihnem to zaplatiť do konca marca tak ani podľa mňa nemôžem poukázať 2 % dane. Takže radšej patrať po účte, alebo uhradiť na starý len aby to bolo do termínu.

ale veď si zadaj tu údaje a nemusíš čakať na č.účtu
https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp
Jana Acsová
13.03.12,15:07
Dobrý večer
A kde zaplatiť daň z príjmu napr.jednorázový honorár podľa autorského zákona ? Čo s tým ? Ako zaplatiť daň ? Treba si asivybaviť na DU DIČ ?A kto je ten, kto rieši zaplatenie dane z príjmu za honorár? Fyzická osoba, ktorá honorár obdržala? Je to honorár nezdanený zrážkovou daňou? Ak áno, je to príjem podľa autorského zákona. Tento je riešený v § 6/2/a. Tieto príjmy podliehajú registrácii bývalý § 31 zákona o správe daní, dnes § 49a ZoDP. Registrácia sa netýka iba poberania príjmov podľa § 5, § 7 a § 8. Netýkali by sa príjmov podľa § 6, u ktorých bola zrazená daň podľa § 43 ZoDP. U Vás je rozhodujúce, či predmetný jednorazový honorár je možné posúdiť ako ostatný príjem. Nakoľko však § 6/2/a hovorí o príjmoch podľa autorského zákona, mám za to, že predmetný príjem patrí tam.
Jana Acsová
13.03.12,15:09
Dobrý deň, len taká faktická poznámka... ak budem čakať na to že mi pošlú číslo účtu (živnosť len 1 - 6/2011 potom ukončenie) a nestihnem to zaplatiť do konca marca tak ani podľa mňa nemôžem poukázať 2 % dane. Takže radšej patrať po účte, alebo uhradiť na starý len aby to bolo do termínu.Termín by ste nezmeškali. Viaže sa k § 49/2 a tam je aj spomínaných 8 dní po doručení oznámenia osobného účtu daňovníka. Ale samozrejme, je to na Vás. Číslo je možné vygenerovať ... ale o tom zákon o dani z príjmov nehovorí.
Jana Acsová
13.03.12,15:14
Dobrý deň,platí to všetko prosím aj pre daňovníka,ktorý mal v r. 2011 iba príjmy z 2 zamestnaní,a podáva daň.priznanie typ A?Áno.



skušal som vyplniť jeho rodne čislo a priezvisko meno do tabulky,a program vyplnil čislo učtu-a vyberieme daň z prijmov fyzickych osob rezidentov?
no hádam to je dobre a nepošle to na cudzí účet??? uf....
Tomuto nerozumiem.
witch
15.03.12,11:44
....
...
skušal som vyplniť jeho rodne čislo a priezvisko meno do tabulky,a program vyplnil čislo učtu-a vyberieme daň z prijmov fyzickych osob rezidentov? áno, rezident FO a rok 2011, bude aj správny v.s.
no hádam to je dobre a nepošle to na cudzí účet??? uf....

- ja si takto vygenerované číslo vytlačím a zoberiem pri odovzdávaní DP FO na DÚ, a opýtam sa, či to môžem takto uhradiť bez čakania, kým mi pošlú do vlastných rúk
jacekova
15.03.12,11:46
- ja si takto vygenerované číslo vytlačím a zoberiem pri odovzdávaní DP FO na DÚ, a opýtam sa, či to môžem takto uhradiť bez čakania, kým mi pošlú do vlastných rúk

Podľa mňa je zbytočné ísť s tým na DÚ.... tie účty sedia keď si ich zadáš na ich stránke podľa pomôcky
witch
15.03.12,11:53
Podľa mňa je zbytočné ísť s tým na DÚ.... tie účty sedia keď si ich zadáš na ich stránke podľa pomôcky

asi hej, ja len zo zásady opatrnosti...:) ...ale pracovníčka mi asi aj tak k tomu viac nepovie
jacekova
15.03.12,11:54
asi hej, ja len zo zásady opatrnosti...:) ...ale pracovníčka mi asi aj tak k tomu viac nepovie

teraz si trafila kliniec po hlavičke..... nechcem pracovníčky hádzať do 1 vreca, ale VŽDY vedia menej než my....
overila som si to číslo na drsr u viacerých subjektov (hoci som doklad so základným číslom mala) a vždy sedelo
daduc
16.03.12,13:23
a aký konštantný symbol uviesť a názov adresáta
jacekova
16.03.12,13:23
a aký konštantný symbol uviesť a názov adresáta

špec.ani konš.symbol sa neuvádza
daduc
16.03.12,13:31
Ďakujem za rýchlu odpoveď, a názov adresáta ? /platím to šekom/
jacekova
16.03.12,13:32
Ďakujem za rýchlu odpoveď, a názov adresáta ? /platím to šekom/

ja by som dala miestnepríslušný daňový úrad (finančné riaditeľstvo)
vicktor
20.03.12,14:03
Interaktívna pomôcka pre daňové subjekty je fajn, ale mam nejasnost s predcislim.
Su tam 3 moznosti:
- dan z prijmov FO rezident - a dostal som 500208
- DPH
- dan z prijmov FO nerezident

Viem, ze existuje aj 500259 pre dan z prijmov zo zavislej cinnosti - budem podavat "A".
Tak rozmyslam: zaskrtnem, ze DU mi cislo uctu neoznamil a do poznamok napisem ze som si ho poskladal z predcislia 500259 a zakladneho cisla. Tam zaplatim dan, pretoze keby som cakal na oznamenie cisla uctu z DU, nemozem poukazat 2% na dobru vec.
Okrem toho casto som mimo bydliska a dodrzat 8 dni na platbu zrejme nestihnem.
Co vy na to?
jacekova
20.03.12,14:15
Interaktívna pomôcka pre daňové subjekty je fajn, ale mam nejasnost s predcislim.
Su tam 3 moznosti:
- dan z prijmov FO rezident - a dostal som 500208
- DPH
- dan z prijmov FO nerezident

Viem, ze existuje aj 500259 pre dan z prijmov zo zavislej cinnosti - budem podavat "A".
Tak rozmyslam: zaskrtnem, ze DU mi cislo uctu neoznamil a do poznamok napisem ze som si ho poskladal z predcislia 500259 a zakladneho cisla. Tam zaplatim dan, pretoze keby som cakal na oznamenie cisla uctu z DU, nemozem poukazat 2% na dobru vec.
Okrem toho casto som mimo bydliska a dodrzat 8 dni na platbu zrejme nestihnem.
Co vy na to?

podľa mňa je to blbosť. ty nejdeš platiť daň zo závislej činnosti ale daň z príjmov FO (čiže rezident 500208)
vicktor
20.03.12,14:32
jacekova, prosim ta vysvetli mi jasnejsie preco je to "blbost" a pridaj aj nejake argumenty.
Drzim v ruke doklad od zamestnavatela, ktory sa vola "Potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti..."
veronikasad
20.03.12,14:39
jacekova, prosim ta vysvetli mi jasnejsie preco je to "blbost" a pridaj aj nejake argumenty.
Drzim v ruke doklad od zamestnavatela, ktory sa vola "Potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti..."
Z akého titulu ti vznikol nedoplatok ? Zadával si do pomôcky rodné číslo daňovníka ?
jacekova
20.03.12,14:40
jacekova, prosim ta vysvetli mi jasnejsie preco je to "blbost" a pridaj aj nejake argumenty.
Drzim v ruke doklad od zamestnavatela, ktory sa vola "Potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti..."

lebo tu sa teraz rieši daň. ty máš príjmy zo závislej činnosti.

veď si aj pozri DP A: " Daňové priznanie k dani z príjmov FO pre daňovníkov, ktorí majú príjmy len zo závislej činnosti podľa §5"
vicktor
20.03.12,15:08
lebo tu sa teraz rieši daň. ty máš príjmy zo závislej činnosti.
veď si aj pozri DP A: " Daňové priznanie k dani z príjmov FO pre daňovníkov, ktorí majú príjmy len zo závislej činnosti podľa §5"

"lebo tu sa teraz rieši daň" - nerozumiem co chces povedat, ved dan sa tu riesi vo vsetkych prispevkoch
"ty máš príjmy zo závislej činnosti" - ano, suhlasim, preto myslim, ze mam platit dan z prijmov zo zavislej cinnosti

Ja ta nechcem presviedcat, len sa pytam, a stale neviem preco.

Zda sa mi, ze prijmy zo zavislej cinnosti su podmnozina prijmov FO. Minuly rok som mal prijmy zo zavislej cinnosti aj prenajmu, vyplnil som "B" a problem s uctom nebol. Teraz by som tiez vyplnil "B" a pouzil 500208, ale uz neprenajimam a podavam "A".

Pre koho je teda urcene predcislie 500259 ak nie pre zavislakov?
veronikasad
20.03.12,15:10
"lebo tu sa teraz rieši daň" - nerozumiem co chces povedat, ved dan sa tu riesi vo vsetkych prispevkoch
"ty máš príjmy zo závislej činnosti" - ano, suhlasim, preto myslim, ze mam platit dan z prijmov zo zavislej cinnosti

Ja ta nechcem presviedcat, len sa pytam, a stale neviem preco.

Zda sa mi, ze prijmy zo zavislej cinnosti su podmnozina prijmov FO. Minuly rok som mal prijmy zo zavislej cinnosti aj prenajmu, vyplnil som "B" a problem s uctom nebol. Teraz by som tiez vyplnil "B" a pouzil 500208, ale uz neprenajimam a podavam "A".

Pre koho je teda urcene predcislie 500259 ak nie pre zavislakov?
pre zamestnávatelov, ktorí platia daň zo závislej činnosti za zamestnancov.

Znovu sa pýtam, z akého dôvodu ti vznikol nedoplatok na dani zo závislej činnosti a v akej výške.
vicktor
20.03.12,15:10
Z akého titulu ti vznikol nedoplatok ? Zadával si do pomôcky rodné číslo daňovníka ?

Ano, do pomocky som zadal r.c.
Nedoplatok mam preto, ze pocas roku mi mzdari zohladnovali nezdanitelnu ciastku, ale nemam na nu narok v plnej vyske.
veronikasad
20.03.12,15:13
Ano, do pomocky som zadal r.c.
Nedoplatok mam preto, ze pocas roku mi mzdari zohladnovali nezdanitelnu ciastku, ale nemam na nu narok v plnej vyske.
Nechceš sa dať presvedčiť, urob si po svojom ...Pri rodnom čísle žiadnu daň zo závislej činnosti nenájdeš.
vicktor
20.03.12,15:15
pre zamestnávatelov, ktorí platia daň zo závislej činnosti za zamestnancov.

Nepoznam ako to robia. Napadlo by ma, ze poslu (posielali) jednu sumu. Teraz za tisicku zamestnancov musia posielat tisicku platieb, kazdu na iny ucet? No dakujem pekne. Banky sa potesia, poplatky za operacie porastu.
veronikasad
20.03.12,15:19
Nepoznam ako to robia. Napadlo by ma, ze poslu (posielali) jednu sumu. Teraz za tisicku zamestnancov musia posielat tisicku platieb, kazdu na iny ucet? No dakujem pekne. Banky sa potesia, poplatky za operacie porastu.
Prečo ? Zamestnávatel má predsa svoje číslo účtu pre daň zo závislej činnosti, na ktorý posiela všetky platby za zamestnancov (bežné preddavky, aj nedoplatky z RZD).

Ty si si robil DP typu A - u teba to už nie je nedoplatok dane zo závislej činnosti ...
vicktor
20.03.12,15:53
Nechceš sa dať presvedčiť, urob si po svojom ...

Ja nechcem, aby ma niekto presviedcal. Ja som sa opytal, aby mi to niekto vysvetlil. Odpovede boli strohe a nerozumel som. (Odpoved "je to blbost" nema ziaden uzitok.)
S danovym tlacivom robim raz rocne. V terminoch "dan z prijmu FO" a "dan z prijmu FO zo zavislej cinnosti" je minimalny rozdiel. Ten rozdiel je v tom, co sa za nimi skryva.
Postupne sa k tomu snad prekopem.Tlacivo DP ma text "K DANI Z PRÍJMOV FYZICKEJ OSOBY" dvakrat vacsi nez nasledujuca "zavisla cinnost" - tomuto musim venovat pozornost!

Dakujem za snahu a pochopenie.
popoka34
28.03.12,10:33
Ahojte,
aký je rozdiel medzi DPH a DPH z elektronických služieb? Za 1.Q. budem dávať predčíslie 500240 alebo 500398? Všetky výkazy posielame cez EZU. Ďakujem:)
bea
16.04.12,09:16
Keď som odovzdávala DP B za jedného môjho známeho, označila som krížikom, že nedostal oznámenie o čísle účtu. Jeho číslo sa nedalo vygenerovať ani v pomôcke na drsr. Pani na DU mi povedala, že musí požiadať písomne o číslo účtu. Ja si síce myslím, že nemala pravdu, ale pre istotu môj známy napísal a odovzdal žiadosť. Do dnešného dňa však nedostal žiadne číslo účtu a vygenerovať sa tiež nedá. Aké máte skúsenosti? Dostali ste svoje číslo účtu, keď ste vyznačili krížik? Alebo ?
srska
26.06.12,05:32
:eek: - oznámili mi, že mám pridelené základné číslo účtu
Aljok
05.10.12,08:57
FR SR :

Informácia o zrušení účtov štátnych príjmov zriadených pred 1.1.2012

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/platenie_dani/data/zrusene_ucty.pdf
Ivenka
18.02.13,13:01
Ahojte, chcem Vás poprosiť tento link nie je funkčný. Nájdem ešte niekde číslo na daňovej stránke alebo musím volať na DU ?
Ďakujem
Mila123
18.02.13,13:03
Ahojte, chcem Vás poprosiť tento link nie je funkčný. Nájdem ešte niekde číslo na daňovej stránke alebo musím volať na DU ?
Ďakujem
iba osobne ísť na DÚ, po telefóne ti nemusia vyhovieť......
alenka11
18.03.13,07:01
Anik
18.03.13,07:12
minulý týždeň sme podávali 1 DP typ A na DP som označila, že nemá pridelené číslo účtu a myslím, že do 2 dní už prišla obálka aj s číslom účtu má zaplatiť tak reagovali urýchlene.
Dopyt na drsr od 26.2.12 - odpoveď žiadna ani po urgencii okolo 6.3.12
asi je toho veľmi veľa
naadja
22.03.13,08:42
Dobry den, snad mi niekto poradite prosim:
podavam si danove priznanie FO typ B nakolko som mala prijmy zo zavislej cinnosti (zamestnanie aj dohoda par. 5) aj autorsky honorar (par. 6). Vysiel mi preplatok na dani tj. ze mi este dan vratia. Ako mam prosim vypisat prvu stranu DP - kod SK NACE - mam ho vobec vypisovat? a identifikacne cislo som z danoveho nedostala, ani som on neziadala. Mozem zaskrtnut, ze mi nebolo pridelene? Mozem pocitat s tym, ze mi ho potom automaticky pridelia, alebo musim on poziadat na DÚ? je nutne si ho vybavit, ak mam tieto honorare len prilezitostne popri riadnom zamestnani? dakujem vopred! :)
ivka70
22.03.13,08:59
Dobry den, snad mi niekto poradite prosim:
podavam si danove priznanie FO typ B nakolko som mala prijmy zo zavislej cinnosti (zamestnanie aj dohoda par. 5) aj autorsky honorar (par. 6). Vysiel mi preplatok na dani tj. ze mi este dan vratia. Ako mam prosim vypisat prvu stranu DP - kod SK NACE - mam ho vobec vypisovat? a identifikacne cislo som z danoveho nedostala, ani som on neziadala. Mozem zaskrtnut, ze mi nebolo pridelene? Mozem pocitat s tym, ze mi ho potom automaticky pridelia, alebo musim on poziadat na DÚ? je nutne si ho vybavit, ak mam tieto honorare len prilezitostne popri riadnom zamestnani? dakujem vopred! :)

Treba zaskrtnut, ze ti nebolo pridelene. Pri odovzdani DP si v systeme zaskrtnu tvoju poziadavku o pridelenie cisla.
Tak ci tak ti ho pridelia, prideluju ho aj tym, ktorym dan vracaju aj pri podanom DP typu A.
naadja
22.03.13,09:32
velka vdaka! :)
veronikasad
22.03.13,09:36
Treba zaskrtnut, ze ti nebolo pridelene. Pri odovzdani DP si v systeme zaskrtnu tvoju poziadavku o pridelenie cisla.
Tak ci tak ti ho pridelia, prideluju ho aj tym, ktorym dan vracaju aj pri podanom DP typu A.
Ivka, to daňové číslo zamestnancom, ktorí majú preplatok na dani aj písomne posielajú ? Alebo zostáva len vygenerované v systéme ? Zatial mi nikto zo zamestnancov nepovedal, že by mu bolo niečo prišlo (nepýtala som sa), do DP pri preplatkom uvádzam, že účet nemajú ...
ivka70
23.03.13,13:54
Ivka, to daňové číslo zamestnancom, ktorí majú preplatok na dani aj písomne posielajú ? Alebo zostáva len vygenerované v systéme ? Zatial mi nikto zo zamestnancov nepovedal, že by mu bolo niečo prišlo (nepýtala som sa), do DP pri preplatkom uvádzam, že účet nemajú ...

Veronika netusim, mna to tiez prekvapilo, kedze mam preplatok, ze napriek tomu mi cislo pridelia.
Dam vediet, ci nieco pride, kedze som podavala v rodine viac DP, a bolo aj s nedoplatkom, kde urcite cislo musi prist. :)
Mahavishnu
02.04.13,21:01
Na tak mne sa práve stalo, že som omylom poslal daň na účet pridelený manželke. :eek: Vie niekto, čo sa s tým dá robiť? Dá sa to preúčtovať? Alebo zaplatím a manželke tú sumu vrátia? Alebo tie peniaze už nikdy neuvidíme? Vďaka.
kukučka
02.04.13,21:07
Zaplať aby si nemal penále a manželka musí požiadať o vrátenie, poprípade preúčtovanie na inú daň.
Dá sa aj preúčtovať, len neviem s akým dátumom. Tie peniaze sú teraz "manželkine". Ty na ne nemáš dosah.
Mahavishnu
02.04.13,22:04
OK, ďakujem za informáciu.
gallina
04.04.13,12:34
Mama si podávala DP sama a včera jej došlo aj pridelené číslo, kam má peniaze poslať ale nevie sa z toho vysomáriť, pretože jej nenapísali ani sumu, neposlali ani šek. Preto by som chcela vedieť, či sa dá daň zaplatiť aj osobne na DU. Ďakujem....
veronikasad
04.04.13,13:13
Mama si podávala DP sama a včera jej došlo aj pridelené číslo, kam má peniaze poslať ale nevie sa z toho vysomáriť, pretože jej nenapísali ani sumu, neposlali ani šek. Preto by som chcela vedieť, či sa dá daň zaplatiť aj osobne na DU. Ďakujem....
DU neposiela šeky. Nedoplatok je najlepšie uhradiť prevodom z účtu. Osobne na DU sa platiť nedá. Ak účet nemá, treba si vyžiadať na Pošte zloženku a PORIADNE ju vyplniť. Pozor na predčíslie a kod banky.

Variabilný symbol jej uviedli v rozhodnutí ?
gallina
04.04.13,13:23
neviem, čo jej tam presne písali, nevidela som to, iba mi povedala, že jej to prišlo a neviem, čo má ďalej robiť. Myslela som, že sa to dá uhradiť aj osobne. Účet v banke má, tak ju pošlem nech ide do banky zadať prevod.príkaz.
veronikasad
04.04.13,13:27
neviem, čo jej tam presne písali, nevidela som to, iba mi povedala, že jej to prišlo a neviem, čo má ďalej robiť. Myslela som, že sa to dá uhradiť aj osobne. Účet v banke má, tak ju pošlem nech ide do banky zadať prevod.príkaz.
V banke to bude najistejšie - ak má kopiu DP, sumu vie.
Pozor na variabilný symbol - má byť 1700992012.
Nedoplatok treba uhradiť do 8 kal.dní od prebratia zásielky z DU.
gallina
04.04.13,15:44
prečo si treba dať pozor na VS? čo znamená 1700992012? to majú všetci rovný?
Mila123
04.04.13,16:13
VS je správne napísaný.....
chceš ho podrobne vysvetliť?
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/platenie_dani/data/vs_priklady.pdf
gallina
04.04.13,17:17
VS je správne napísaný.....
chceš ho podrobne vysvetliť?
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/platenie_dani/data/vs_priklady.pdf


Ďakujem veľmi pekne, za rady...Dúfam, že to zaplatí správne. Robí to prvýkrát, aj to len preto, že vyhrala chladničku....Doteraz jej DP robil zamestnávateľ.
TomasBugiy
22.05.13,06:32
Kedy posiela danovy urad cislo uctu, na ktory treba poslat dan? Som zamestnancom, ale mal som aj nejake ine prijmy z §8 a tak som podaval DP typu B. Na prvej strane som aj vyznacil, ze mi cislo nebolo doteraz pridelene, ale od podania DP presli uz dva mesiace a zatial mi nic z DU neprislo. Nieze by som im tie peniaze tlacil silou mocou, ale nerad by som potom figuroval v nejakych zoznamoch ako neplatic.
tictac7
22.05.13,07:17
Kedy posiela danovy urad cislo uctu, na ktory treba poslat dan? Som zamestnancom, ale mal som aj nejake ine prijmy z §8 a tak som podaval DP typu B. Na prvej strane som aj vyznacil, ze mi cislo nebolo doteraz pridelene, ale od podania DP presli uz dva mesiace a zatial mi nic z DU neprislo. Nieze by som im tie peniaze tlacil silou mocou, ale nerad by som potom figuroval v nejakych zoznamoch ako neplatic.

sem si daj svoje rodné číslo a získaš číslo účtu... http://oud.drsr.sk/
bea
22.05.13,07:21
Minulý rok som robila DP, kde tiež daňovník nemal číslo účtu. Prišlo po viac ako 2 mesiacoch a to som už telefonovala jeho správkyni.... Človek sa bojí, aby niečo neprešvihol :)
Ale tento rok som mala presne taký istý prípad a číslo prišlo včera....
Takže asi u Teba je to ešte tiež "v norme" :)
TomasBugiy
22.05.13,07:38
sem si daj svoje rodné číslo a získaš číslo účtu... http://oud.drsr.sk/

To som aj urobil, ale ako to už zvykne bývať pri štátnych inštitúciach ten register je neaktuálny. Poslendé zmeny sú 28.3.2013
TomasBugiy
22.05.13,07:40
Minulý rok som robila DP, kde tiež daňovník nemal číslo účtu. Prišlo po viac ako 2 mesiacoch a to som už telefonovala jeho správkyni.... Človek sa bojí, aby niečo neprešvihol :)
Ale tento rok som mala presne taký istý prípad a číslo prišlo včera....
Takže asi u Teba je to ešte tiež "v norme" :)

Ďakujem, tak môžem byť v pohode. Som len bol v tom, že vždy najskôr zinkasujú a až potom posielajú preplatky a keď mi teraz brat hovoril, že jemu prišiel preplatok už dávno, akosi mi to začalo byť čudné.
Anik
22.05.13,07:50
Ja osobne sa prikláňam k názoru, že treba čím skôr nabehnúť na DÚ a zistiť či už nebolo číslo účtu pridelené, ale neprevzaté. Moja čerstvá skúsenosť. V pondelok som sa bola pýtať ohľadne 1 klientky, či je v poriadku, že ešte nemá pridelené číslo účtu. Najprv mi to nechceli povedať, ale nakoniec sa pozreli do PC a povedali mi, že jej pri registrácii v roku 2012 bolo číslo zaslané, ale je nepreprevzaté-pre oni to považujú za doručené. A preto sa ani nedá dopátrať k číslu prostredníctvom pomôcky. Oni to číslo majú, ale dajú ho len jej. Poprípade je potrebné vypísať a požiadať DÚ o kópiu čísla účtu spolu s 1,5 eur kolkom
TomasBugiy
18.06.13,17:27
Nakoniec mi to číslo prišlo 6. júna.