Pikoška
19.01.12,15:25
V tomto dlhodobo hektickom čase pre Slovensko a Slovákov ste dokázali takmer nemožné. Zvýšiť môj dôchodok o 3,3 % a potešiť ma deviatimi Eurami. Dovoľte mi z celého môjho srdca Vám úprimne poďakovať. Na konci budúceho roka sa chystám na jachtu do Monaca:), a dúfam, že mi ešte niečo aj ostane. Potešila som sa Vašej zelenej. Na šál mi veľa nezostane, lebo budem šetriť, ale nádej v tej zelenej ma uisťuje, že o rok to už budú 3,4 % a možno sa dostanem aj do Dubaja.;) V mojom podvedomí už budete navždy. Na večné časy, a nikdy inak. Želám Vám neprekonateľný volebný úspech.
pepsikova
19.01.12,14:38
..pik, žiadne monaco ani dubaj!..seď pekne doma a sleduj, ako sa pán minister zaradí do bežného života ako radový občan...lebo tak to slubuje na facebuku..to znamená, že bude mať minimálnu mzdu a čarodejnú paličku..ako my fšetci..http://www.celysvet.cz/skin/smile/s9720.gif (http://www.celysvet.cz/smile-kod?c=9720)..

(sorry, paličkosmajlíka som nenašla...

..pik a ak nás odtiaľto vyšmaria obidve naraz, pôjdeme to zapiť!..
lujza.j
19.01.12,15:47
Stefan2005
19.01.12,16:03
...Zvýšiť môj dôchodok o 3,3 % a potešiť ma deviatimi Eurami...

v konečnom dôsledku máš aspoň 9€, moja polovička také šťastie nemala (t.j. ani tých 9€ sa jej neušlo) - že prečo ? no jednoducho preto, že dovolila si opatrovať (a pritom platiť z vlastného pár rokov dobrovoľné dôch. poistenie) postihnutú osobu... výsledok je ten, že má kvôli tým pár rokom ošetrovania (a platenia dôch. poistenia) nižší dôchodok ako opatrovaný....
Problém opatrovateľ-opatrovaný (ako i celú problematiku postihnutých) neriešil nielen tento, ale ani predchádzajúci, ba ani predpredchádzajúci, a veľmi dlho už žiadny pán minister...
Milan Benka
19.01.12,16:09
Neviem, či plačete na správnom mieste.
trisestri
19.01.12,16:13
a to este chcel zrusit socialne davky a minimalnu mzdu-jemu cloveku plnemu arogancie a bez svedomia nestaci 2500 eur a iny maju otrocit za 200 eur,co je totozne takmer zo sumou potrebnou na platby spojene z byvanim
Stefan2005
19.01.12,16:15
Neviem, či plačete na správnom mieste.

prečo ? však sme v kaviarni....
Vieš poradiť niečo lepšie ?
fem
19.01.12,16:16
lepšie tu, ako niekde v krčme... možno si to pán minister aj prečíta... zvolebnieva sa...:cool: a možno vydá ďalšiu užitočnú knižku, kde bude radiť chudákom, ako si prilepšiť o pár eur... jednu takú už od neho mám... potom si založím mini knižnicu....:D
Milan Benka
19.01.12,16:17
K dôchodkom bol návrh na zvyšovanie o rovnakú sumu ku všetkým starobným dôchodkom závislu od medziročnej inflácie a priemerneho starobného dôchodku. To by pomohlo hlavne tým s nízkymi dôchodkami. Nestretlo sa to však s pochopením politikov ale ani tých plačúcich nízkopríjmových dôchodcov.
Stefan2005
19.01.12,16:21
... Nestretlo sa to však s pochopením politikov ale ani tých plačúcich nízkopríjmových dôchodcov.

zvýraznené nechápem - pýtal si ich na to niekto? tej mojej určite nikto !
pepsikova
19.01.12,16:21
Neviem, či plačete na správnom mieste...

..prečo máš pocit, že plačeme?..naopak, sme spokojní,že sme sa dožili aspoň toho mála..však po 36 odpracovaných rokoch a rakovine fakt neny nad čím plakať..asi len, rozhodovať sa...či lieky, alebo chleba...ale to len tak, medzi rečou..
Milan Benka
19.01.12,16:22
a to este chcel zrusit socialne davky a minimalnu mzdu-jemu cloveku plnemu arogancie a bez svedomia nestaci 2500 eur a iny maju otrocit za 200 eur,co je totozne takmer zo sumou potrebnou na platby spojene z byvanim
Minimálna mzda je parameter, ktorý sa dá tak ľahko obísť, že je naozaj zbytočné sa zaoberať touto veličinou. Pri sociálnych dávkach je potrebné odstrániť zneužívanie. A najjednoduchšie sa to dá urobiť zrušením súčasných a vytvorením nových, ktoré by boli rezistentné voči zneužívaniu. No na Slovensku to je scifi.
marjankaj
19.01.12,16:24
K dôchodkom bol návrh na zvyšovanie o rovnakú sumu ku všetkým starobným dôchodkom závislu od medziročnej inflácie a priemerneho starobného dôchodku. To by pomohlo hlavne tým s nízkymi dôchodkami. Nestretlo sa to však s pochopením politikov ale ani tých plačúcich nízkopríjmových dôchodcov.
No asi tí plačúci nízkopríjmoví to veľmi neovplyvnili.:eek: A on na rozdávanie tiež veľmi nemá, keď musí previesť časť DSSkám. Veď aj tie musia z niečohop žiť. Veď na to ich aj zakladali.
Milan Benka
19.01.12,16:25
zvýraznené nechápem - pýtal si ich na to niekto? tej mojej určite nikto !

Myslím, že sa o tom dosť dlho hovorilo. Na akúkoľvek blbosť sa organizujú pripomienky a petície cez internet. Bránil niekto zorganizovaniu petície na podporu tej myšlienky? Zabezpečiť to nemuseli tí dôchodcovia, ale napr. ich deti alebo príbuzní.
Človek čo chce, hľadá spôsoby. A kto nechce, hľadá dôvody.
pepsikova
19.01.12,16:26
...ty nestraš s tým scifi!!!...ani potichu!!..lebo to sme tu ešte nemali!:D
..už tu je teater, komedia, fraška, balada, opice...ale scifi-nyjeee..
Stefan2005
19.01.12,16:26
....však po 36 odpracovaných rokoch a rakovine fakt neny nad čím plakať.....

pepsikova, toto som nechcel sem vôbe ťahať, to je už navyše - ale to nepochopí ten, kto v tom nie je zainteresovaný - a ak ti pritom tú rakovinu ohodnotia 20%.... takí už neplačú, ale ďakujú Bohu, že žijú...
Milan Benka
19.01.12,16:27
..

..prečo máš pocit, že plačeme?..naopak, sme spokojní,že sme sa dožili aspoň toho mála..však po 36 odpracovaných rokoch a rakovine fakt neny nad čím plakať..asi len, rozhodovať sa...či lieky, alebo chleba...ale to len tak, medzi rečou..

Ten osud Ti nezávidím. Aj preto bol zámer zmeniť systém zvyšovania. Súčasný systém len rok čo rok zvyšuje rozdiely medzi jednotlivými dôchodcami.
pepsikova
19.01.12,16:27
Myslím, že sa o tom dosť dlho hovorilo. Na akúkoľvek blbosť sa organizujú pripomienky a petície cez internet. Bránil niekto zorganizovaniu petície na podporu tej myšlienky? Zabezpečiť to nemuseli tí dôchodcovia, ale napr. ich deti alebo príbuzní.
Človek čo chce, hľadá spôsoby. A kto nechce, hľadá dôvody...

a kde si bol, mojko, ty?...
Milan Benka
19.01.12,16:32
No asi tí plačúci nízkopríjmoví to veľmi neovplyvnili.:eek: A on na rozdávanie tiež veľmi nemá, keď musí previesť časť DSSkám. Veď aj tie musia z niečohop žiť. Veď na to ich aj zakladali.

Problém nie je v DSS-kách. Snáď len vo výške odmeny za správu fondov.
Pozrite si na stránke SP dĺžnikov, ich pôvodných vlastníkov, pretože takmer všetci poprevádzali firmy na biele kone. A hlavne tých spred 10-15 rokov. Nejeden z nich je vysmiatym milionárom. Potom pochopíte, kde je problém.
Milan Benka
19.01.12,16:33
..

a kde si bol, mojko, ty?...
Hľadal som spôsoby ako to presadiť.
trisestri
19.01.12,16:34
K dôchodkom bol návrh na zvyšovanie o rovnakú sumu ku všetkým starobným dôchodkom závislu od medziročnej inflácie a priemerneho starobného dôchodku. To by pomohlo hlavne tým s nízkymi dôchodkami. Nestretlo sa to však s pochopením politikov ale ani tých plačúcich nízkopríjmových dôchodcov.

to je sice pravda,az na podstatny detail ze kazdemu chcel zvysit dochodky o pevnu sumu 5-6 eur,takze bysi nedostal si ani tych 9 co teraz-plne podporujem filozofiu zvysovania dochodkov o pevnu sumu,ale to by malo byt minimalne 12-15 eur,skoda ze dochodcov zastupuje jediny clovek uz dlhe roky,tusim Vajnorsky,ked on ma vysoky dochodok,jasne ze bude bojovat za percentualnu valorizaciu,chyba tych dochodcov co ich maju nizke ze ho neodvolaju,alebo samy neaktivizuju
Stefan2005
19.01.12,16:35
Hľadal som spôsoby ako to presadiť.

... žiaľ výsledok (už po stáročia) je známy - páni sa zabávajú, chudoba to platí...
účtovník 007
19.01.12,16:37
Aj ja sa teším, zase mám pridané na rodinných prídavkoch!
Hold, treba sa o seba lepšie starať. :cool: Lebo s poctivosťou tak akurát do prdele zájdeš.
Stefan2005
19.01.12,16:40
Aj ja sa teším, zase mám pridané na rodinných prídavkoch! ...

... si to važ; a nie aby si to prehajdákala ! ;)
pavol54
19.01.12,16:43
Neviem, či plačete na správnom mieste.
Sa hovorí "plač na nesprávnom hrobe"
Milan Benka
19.01.12,16:43
to je sice pravda,az na podstatny detail ze kazdemu chcel zvysit dochodky o pevnu sumu 5-6 eur,takze bysi nedostal si ani tych 9 co teraz-plne podporujem filozofiu zvysovania dochodkov o pevnu sumu,ale to by malo byt minimalne 12-15 eur,skoda ze dochodcov zastupuje jediny clovek uz dlhe roky,tusim Vajnorsky,ked on ma vysoky dochodok,jasne ze bude bojovat za percentualnu valorizaciu,chyba tych dochodcov co ich maju nizke ze ho neodvolaju,alebo samy neaktivizuju

O súčin inflácie a priemerného dôchodku. 3,3 % z priemerného dôchodku je myslím viac ako z 300 eurového. Predsten priemerný zvykne byť trochu vyšší.
A máš pravdu, ak zastupovať dôchodcov bude poberateľ nadpriemerného dôchodku, nebude sa veľmi usilovať o zmenu.
Milan Benka
19.01.12,16:44
Sa hovorí "plač na nesprávnom hrobe"

Nechcel som v kaviarni písať o hroboch. :)
VieraPopluharova
19.01.12,16:45
..

..prečo máš pocit, že plačeme?..naopak, sme spokojní,že sme sa dožili aspoň toho mála..však po 36 odpracovaných rokoch a rakovine fakt neny nad čím plakať..asi len, rozhodovať sa...či lieky, alebo chleba...ale to len tak, medzi rečou..

Hej, súhlasím s pepsi, my sa tak tešíme, že nevieme čo skôr. Lieky? Načo sú nám na rakovinu, veď to zistili i už poisťovne a nemocnice, tie nám netreba a tak nám ušetrili dilemu, zaplatíme chlieb a potom sa predsa nemáme načo sťažovať, na ten bude... či????
Stefan2005
19.01.12,16:46
...A máš pravdu, ak zastupovať dôchodcov bude poberateľ nadpriemerného dôchodku, nebude sa veľmi usilovať o zmenu.

... a sme doma - vystihol si to veľmi správne; žiaľ nielen zástupcovia dôchodcov, ale ani politici - akonáhle sú zvolení a dostanú sa ku svojim korytám, zabúdajú na plebs, čo ich volil...
pavol54
19.01.12,16:50
Myslím, že sa o tom dosť dlho hovorilo. Na akúkoľvek blbosť sa organizujú pripomienky a petície cez internet. Bránil niekto zorganizovaniu petície na podporu tej myšlienky? Zabezpečiť to nemuseli tí dôchodcovia, ale napr. ich deti alebo príbuzní.
Človek čo chce, hľadá spôsoby. A kto nechce, hľadá dôvody.
väčšinou tí nízkopríjmoví robili celý život manuálne (metlou, kladivom, kelňou) takže sú plne spôsobilí na organizovanie petícií. A ite ich deti a príbuzní majú dosť čo robiť aby si obhájili mzdu ktorú majú v intervale min .m - priem. m.
Stefan2005
19.01.12,16:52
... ja len, že už máme 30 príspevkov a zadávateľ(ka) témy odvtedy neprispel(A)...
má niečo v talóne ?
Milan Benka
19.01.12,17:00
väčšinou tí nízkopríjmoví robili celý život manuálne (metlou, kladivom, kelňou) takže sú plne spôsobilí na organizovanie petícií. A ite ich deti a príbuzní majú dosť čo robiť aby si obhájili mzdu ktorú majú v intervale min .m - priem. m.
Tak potom kde sú odbory? Veď títo ľudia celý život platili odborárske príspevky (väčšina z nich). A keď sú na dôchodku tak na nich odbory kašlú? Cosi je schnilé v tomhle státe. Odbory sa skôr starajú o tých čo majú mzdy nad priemer.
Melnick
19.01.12,17:01
Asi sa zadávateľka išla vyvracať z tej špiny čo na Slovensku vládne a bude vládnuť a bude vládnuť a bude ......
pivko
19.01.12,17:02
Jožovi dajte pokoj , musí robiť to čo mu nadiriguje Miklóóóóš ako aj každému ministrovi a už ste zabudli koľkým ľuďom tu pomohol?
Milan Benka
19.01.12,17:03
Škoda, že doterajšie vlády to robili tak šikovne a čisto a čisto a čisto ..... :eek:
Stefan2005
19.01.12,17:08
Tak potom kde sú odbory? ....


... a sme doma - vystihol si to veľmi správne; žiaľ nielen zástupcovia dôchodcov, ale ani politici - akonáhle sú zvolení a dostanú sa ku svojim korytám, zabúdajú na plebs, čo ich volil...

.... doplním: žiaľ nielen zástupcovia dôchodcov, ale ani politici a odborárski bossovia....

súhlasím, v tomto štáte je čosi veľmi prehnilé; a nestačia antibiotiká, je nutná amputácia...
buchač
19.01.12,17:21
... ja len, že už máme 30 príspevkov a zadávateľ(ka) témy odvtedy neprispel(A)...
má niečo v talóne ?
...možno je ešte stále v pivnici ...predsa len v zimnom období je trochu vlhkejšie , takže možno sa oháňa vidlami a prehadzuje bankovky , aby jej náhodou pleseň nechytili ...

...respektíve je niekde v teple a vytiahla zo skrine nejakú tú štrimfľu ....a počíta a ráta ....

...holt , Monte Carlo je Monte Carlo .....a keď aj do kasína chce ísť ....

...no a keď sa zadarí , tak bude aj na ten Dubaj ......možno sa aj dočkáme , že o štyri roky si z tej kôpky volebnú kampaň zaplatí a nahradí niekoho ....
Stefan2005
19.01.12,17:22
Jožovi dajte pokoj , musí robiť to čo mu nadiriguje Miklóóóóš ako aj každému ministrovi a už ste zabudli koľkým ľuďom tu pomohol?

... no keby pán Miklóóóóš miesto toho, aby podpísal Mrkvosoftu kontrakt za 52 milionov EUR, dal urobiť jednodňovú rekvalifikáciu zamestnancov štátnej správy na open-source softvér, tak mohol túto sumu venovať rezortu zdravotníctva a sociálnych vecí... a voči tomu Jožko ako minister mohol namietať !
pepsikova
19.01.12,17:30
Jožovi dajte pokoj , musí robiť to čo mu nadiriguje Miklóóóóš ako aj každému ministrovi a už ste zabudli koľkým ľuďom tu pomohol?..

..ale však toto my vieme..len prečo sa bojí mať vlastný názor?..a povedať ho nahlas?..ak robí to, čo mu druhý káže,a má iný názor, znamená to, že tam nemá čo robiť......alebo že sa bojí ho povedať...
..ja chápem, že náš systém je zhnitý,len- pár krát som sa už pýtala, ako je možné vodu kázať a víno piť a jožkoM mi neodpovedal priamo na priamu otázku...ale to mi neodpovie žiadny politik..robkoK sa iba zasmial..
pepsikova
19.01.12,17:32
...možno je ešte stále v pivnici ...predsa len v zimnom období je trochu vlhkejšie , takže možno sa oháňa vidlami a prehadzuje bankovky , aby jej náhodou pleseň nechytili ...

...respektíve je niekde v teple a vytiahla zo skrine nejakú tú štrimfľu ....a počíta a ráta ....

...holt , Monte Carlo je Monte Carlo .....a keď aj do kasína chce ísť ....

...no a keď sa zadarí , tak bude aj na ten Dubaj ......možno sa aj dočkáme , že o štyri roky si z tej kôpky volebnú kampaň zaplatí a nahradí niekoho ......

..nyjeee..sedíme spolu a pijeme víno:D..ktosi tu písal, myslím, že pivko, ževraj víno je zdravé na zdravie..tak fšak čo!..:D
( verím, že ju nevyšmarili..)
Pikoška
19.01.12,18:05
Neviem, či plačete na správnom mieste.A ty si si nevšimol, že na pána ministra sa pekne usmievam a aj som si dovolila žmurknúť?:) Ja sa teším, že pre mňa z toho rozkradnutého zostali aspoň omrvinky. Demografický vývoj Slovenska a politika týchto fušérov dnešným mladým nezaručí dôchodok žiaden. Teda pokiaľ nebudú všetci gorilami.
Pikoška
19.01.12,18:13
... ja len, že už máme 30 príspevkov a zadávateľ(ka) témy odvtedy neprispel(A)...
má niečo v talóne ?Števko, ja som pozerala TB pána Lipšica a správy, ako colníci, ďalšie gorily,rozkradli melóny na colných únikoch. Tak premýšľam, kedy prídu na rad daňovací v okrskoch, v ktorých sa tunelovalo.
P.S. Ja mám veľmi slušný dôchodok. Keby som chodila na školu športovú a nie ekonómiu, nemusela som ísť do predčasného. Ja blbec som myslela, že čestnosť je dôležitá a tak som v rokoch, kedy už fachčili gorily v konšpiráku, napísala jednému z tunelárov, ktorého riadil ďalší gorilák dosadený ako jeho garant, že ak neprestanú tunelovať, a budú okrádať cez ceny obyvateľov, podám trestné oznámenie na vrchnosť. No a pracovný postup som mala zaručený. Ale zadosťučinenia som sa dočkala, keď generálneho odvolali a má po vtákoch. Bubeníková zvolila iný postup. Čo myslíš, ktorej z nás sa lepšie teraz spáva? Veď chudoba na cti netratí.;)
srska
19.01.12,18:17
Števko, ja som pozerala TB pána Lipšica a správy, ako colníci, ďalšie gorily,rozkradli melóny na colných únikoch . Tak premýšľam, kedy prídu na rad daňovací v okrskoch, v ktorých sa tunelovalo.
P.S. Ja mám veľmi slušný dôchodok. Keby som chodila na školu športovú a nie ekonómiu, nemusela som ísť do predčasného. Ja blbec som myslela, že čestnosť je dôležitá a tak som v rokoch, kedy už fachčili gorily v konšpiráku, napísala jednému z tunelárov, ktorého riadil ďalší gorilák dosadený ako jeho garant, že ak neprestanú tunelovať, a budú okrádať cez ceny obyvateľov, podám trestné oznámenie na vrchnosť. No a pracovný postup som mala zaručený. Ale zadosťučinenia som sa dočkala, keď generálneho odvolali a má po vtákoch. Bubeníková zvolila iný postup. Čo myslíš, ktorej z nás sa lepšie teraz spáva? Veď chudoba na cti netratí.;)pikoška - aj mne sa lepšie už dlhodobo spáva. verím, že vždy dá niekto odpoveď na slovko s otáznikom: dokedy?
Eulalia
19.01.12,18:24
pikoška - aj mne sa lepšie už dlhodobo spáva. verím, že vždy dá niekto odpoveď na slovko s otáznikom: dokedy?

....na večné časy.
Také ľahké si nepamätáš?
pepsikova
19.01.12,18:25
Števko, ja som pozerala TB pána Lipšica a správy, ako colníci, ďalšie gorily,rozkradli melóny na colných únikoch. Tak premýšľam, kedy prídu na rad daňovací v okrskoch, v ktorých sa tunelovalo.
P.S. Ja mám veľmi slušný dôchodok. Keby som chodila na školu športovú a nie ekonómiu, nemusela som ísť do predčasného. Ja blbec som myslela, že čestnosť je dôležitá a tak som v rokoch, kedy už fachčili gorily v konšpiráku, napísala jednému z tunelárov, ktorého riadil ďalší gorilák dosadený ako jeho garant, že ak neprestanú tunelovať, a budú okrádať cez ceny obyvateľov, podám trestné oznámenie na vrchnosť. No a pracovný postup som mala zaručený. Ale zadosťučinenia som sa dočkala, keď generálneho odvolali a má po vtákoch. Bubeníková zvolila iný postup. Čo myslíš, ktorej z nás sa lepšie teraz spáva? Veď chudoba na cti netratí.;)..

..no nebude to nič moc, ak si sa zmestila do 3.3%...
kukučka
19.01.12,18:41
Jáj, Danilka moja zlatá, nemala si sa ty na Porade Fica zastávať, nebola by si ani v suteréne, ani s troma percentami!
Stačilo sa búchať do pŕs na pravej strane a mohla si byť štátnou tajomníčkou! Žiadne percentá by ťa netrápili. :D :D :D
Nikdy nie je neskoro, porozmýšľaj...;)

PS.
Krúžky máš isté :---
verkaz
19.01.12,18:44
Keď netečie - aspoň kvapká. Ja by som sa tiež chcela pánu ministrovi poďakovať za vianočný príspevok dôchodcom, ktorý už nechcel dávať.
Chcela by som týmto pripomenúť aj slová pána Lasicu " že načo je mu 50 €, veď to ani nepocíti, že niečo dostal. Tak teraz hovorím za tých, ktorým táto suma dobre padla.
A čo bude ďalej, keď energie idú hore.
Ja si už nesťažujem a Monte Carlo, Dubaj, Malorku, prípadne iné krásne letoviská sa pozriem v ponuke cestovných kancelárií.
Veľa krát však neviem pochopiť ako môže mladá rodina s deťmi vyžiť zo sumy len o niečo vyššej ako je môj dôchodok. Tým patrí môj obdiv.
Píšete tu aj o odboroch (sú také, aké sú) ale keď niečo organizujú, tak koľkí sa pridáme ? Najlepšie sa vieme sťažovať a nadávať v krčme alebo aj v tejto kaviarni.

Nechajme sa prekvapiť, ako skončí celá Gorila. Lipšic vypráva o vyšetrovaní a za chrbtom mu uzatvárajú pochybné tendre ( nové autá pre políciu) a keby to novinári nevyhrabali, tak o ničom nevieme a všetko je OK.
Stefan2005
19.01.12,18:45
....no nebude to nič moc, ak si sa zmestila do 3.3%...

fakt to nič moc nie je, ale tí, čo sa musia uspokojiť s mesačným nárastom 9€, rozhodne nemajú nič spoločné s gorilami...
Zitulda
19.01.12,18:45
Mne sa ušlo až o 3.-€ viac na mesiac ako Pikoške a tak sa tiež poďakovať patrí a aj chcem. Nerobila som síce s lopatou a kelňou, a po 40 rokoch podľa politikov, je to celkom slušné. Neverím, že Tí nízkopríjmoví dôchodcovia, čo majú niečo cez 200-250.-€ by mali dosť síl na to, aby sa proti postavili proti. Veď ak zaplatia poplatky na bývanie, už na jedlo im neostáva. A ich deti?... nooo mnohí mladí ľudia, ktorým rodičia žili poctivo a aj svoje deti učili k poctivej práci - nekradnúť nepodvádzať a neprevraciať kabát a nemali možnosť si založiť živnosť sú radi ak dostanú niečo viac ako minimálnu mzdu. A mnoho mladých je ešte odkázaných na finančnú pomoc od rodičov-dôchodcov, aby prežili.
Páni ministri, Miklóš aj Jožko Miháľ, áno hľadali peniaze kde vziať?! Nenašli, lebo nechceli! či nevedeli kde -odkkiaľ, či komu vziať. Páni otvorte oči, dám Vám Typ-pozrite sa kde unikajú peniaze-koľko ľudí, čo majú prachy, má mnoho bytov iba na zárobok! A majú z prenájmu obrovské prijmy, no daň z prenájmu neodvádzajú. A nehovorte, že nie, alebo je ich pár...mýlite sa. Nevidíte?, že koľko mladých rodín je s nízkymi príjmami a nemá vlastný byť, lebo si nemôže dovoliť hypotéku a kúpiť ho. To nevidíte?, alebo nebodaj aj medzi Vami poslancami a mnistrami je pár takých vlastníkkov nie jedného bytu, či domu, ale máte ich viac a tak pozrieť sa na odvádzanie daní...to radšej budete ticho a tváriť sa ako mŕtvy chrobáci.
pepsikova
19.01.12,19:07
..ibaže, ak by aj chcel dôchodca v našom štáte niečo zmeniť, nemá tie správne páky..a správnych ľudí za chrbtom..a nedostane sa nikde, ani na kandidátku...a vykrikovať pred palácom, nadávať a hrešiť na biedu a žobrácke dôchodky-no sorry, s prázdnou rukou?..kto by sa ma bál?..zbrane sú predsa u nás zakázané..dozaista vieme prečo..a aj keby nás bolo pol miliona, kam dokričíme?..štát je zadĺžený tak, že ho nie je vidno (iba roma village) a pomaly už ani počuť..neprodukuje, lebo je kríza..a prečo je kríza?..no preto, lebo už nie je z čoho...ale máme ešte nejaký papier na nové bankovky, síce menejhodnotné, ale -papier ešte máme..aj toaleťák..zatiaľ...
..zachránili sme bezodnú jamu grécku, oni nás majú v piniekde,a čo my?..budú na nás myslieť,ak padneme na hubu?..nebudú..a kde je ten štrnkot kľúčikov?..nič nám nebolo treba, len demokraciu...a keď je čertovi dobre, ide na ľad...aaj my pôjdeme..nuž tak ja na noc..
Zitulda
19.01.12,19:10
...možno je ešte stále v pivnici ...predsa len v zimnom období je trochu vlhkejšie , takže možno sa oháňa vidlami a prehadzuje bankovky , aby jej náhodou pleseň nechytili ...
... Buchy-kámoško to nemyslíš zadávateľku? Ona určite nie, vždy písala a píše to, čo ju trápi a píše aj teraz pravdu. Ale ak hľadá niečo v pivnici tak by som jej šla pomôcť hľadať tie vydli a cepy aby sme vylátali našich ,imistrov, politikov aj poslancov, viéééš...

...respektíve je niekde v teple a vytiahla zo skrine nejakú tú štrimfľu ....a počíta a ráta ....
...to nevieš? že našla štrimfle aj kamene do nich, ibaže ich nie je dosť pre všetkých?...

...holt , Monte Carlo je Monte Carlo .....a keď aj do kasína chce ísť ....
... tak by jej mali páni od válova sebe ubrať a jej, či mne, či Tebe a iným pridať...nemyslíš?... Vari Ty nejdeš s nami:)

...no a keď sa zadarí , tak bude aj na ten Dubaj ......možno sa aj dočkáme , že o štyri roky si z tej kôpky volebnú kampaň zaplatí a nahradí niekoho ....
... kto? ...
duves
19.01.12,19:11
V tomto dlhodobo hektickom čase pre Slovensko a Slovákov ste dokázali takmer nemožné. Zvýšiť môj dôchodok o 3,3 % a potešiť ma deviatimi Eurami. Dovoľte mi z celého môjho srdca Vám úprimne poďakovať. Na konci budúceho roka sa chystám na jachtu do Monaca:), a dúfam, že mi ešte niečo aj ostane. Potešila som sa Vašej zelenej. Na šál mi veľa nezostane, lebo budem šetriť, ale nádej v tej zelenej ma uisťuje, že o rok to už budú 3,4 % a možno sa dostanem aj do Dubaja.;) V mojom podvedomí už budete navždy. Na večné časy, a nikdy inak. Želám Vám neprekonateľný volebný úspech.
A jej, náš oblubenec tu ma temu. O ňom.
Minule v telke niečo trepal, že treba mať radosť z prace a tak. Ozaj, na čom fičí taký minister?
day
19.01.12,19:19
A jej, náš oblubenec tu ma temu. O ňom.
Minule v telke niečo trepal, že treba mať radosť z prace a tak. Ozaj, na čom fičí taký minister?

na slave
Zitulda
19.01.12,19:20
..

..ale však toto my vieme..len prečo sa bojí mať vlastný názor?..a povedať ho nahlas?..ak robí to, čo mu druhý káže,a má iný názor, znamená to, že tam nemá čo robiť......alebo že sa bojí ho povedať...
..ja chápem, že náš systém je zhnitý,len- pár krát som sa už pýtala, ako je možné vodu kázať a víno piť a jožkoM mi neodpovedal priamo na priamu otázku...ale to mi neodpovie žiadny politik..robkoK sa iba zasmial..
...Nooo dievča, veľa chceš, priamej odpovedi sa od nich nám nikomu nedostane...veď oni aj sami medzi sebou iba klamúúú, dokonca aj sami seba, sebe-si!...
Pivko, mne sa nechce veriť, že Jožko skáče ako Miklóš píska... nie je marionetka iba svoj názor asi nechce vysloviť...lebo vieš čo sa vravíííí - proti vetru sa nedá čúúúrať, lebo budeš očúraný...
pepsikova
19.01.12,19:31
...Zituldík, podľa mňa je vždy lepšie byť očúraný, ako mať nas*até vo vlastnej hube...
pepsikova
19.01.12,19:35
A jej, náš oblubenec tu ma temu. O ňom.
Minule v telke niečo trepal, že treba mať radosť z prace a tak. Ozaj, na čom fičí taký minister?..

..duv, to nie je iba o ňom..aj keď on dal asi najviac sklamania, a tí ostatní ešte viac...ale skalní si to nikdy nepriznajú, ponížene poďakujú aj za to, že im bešteluje stoličku ,aby sedeli pekne pri sebe na školeniach...(len mrkni, kolkí si tu s nami píšu...ani jeden..no, možno dvaja)
Zitulda
19.01.12,19:43
Pepsinka nooo máš pravdu, ale to oni nevedia... nie, nechcú vedieť a niečo urobiť...prečo by aj?...veď potom, sú nich vysoké platy a posty ta-tam a budú takí ako my a to nikdy nepripustia, tak radšej " čušia a držia hubu a krok".
No a my?!...vieme, že čuranica sa dá umyť a radšej hovoríme a píšeme tak, ako nám srdce káže a pusy máme čisté a veľkééé...no nie?
day
19.01.12,19:45
.... a to sme este nepisali o zruseni vypovednej lehote + odstupnom, riesenie ktore je mozne urobit v krajinach s 95% zamestnanostou
Pikoška
20.01.12,07:18
fakt to nič moc nie je, ale tí, čo sa musia uspokojiť s mesačným nárastom 9€, rozhodne nemajú nič spoločné s gorilami...He, he, to by si sa čudoval.;) Tie sú také neodbytné, že sú všade a oblábať Ťa asi budú tiež na večné časy a nikdy inak, ak si nerozkúšeš jazyk a nestaneš sa nemým, či nemou.
Pikoška
20.01.12,07:32
Problém nie je v DSS-kách. Snáď len vo výške odmeny za správu fondov.
Pozrite si na stránke SP dĺžnikov, ich pôvodných vlastníkov, pretože takmer všetci poprevádzali firmy na biele kone. A hlavne tých spred 10-15 rokov. Nejeden z nich je vysmiatym milionárom. Potom pochopíte, kde je problém.Ak si si nevšimol, my chápeme kde je problém. Ale že si môžu kriminálnici previesť firmy na biele kone, by nemalo byť problémom odkryť tým, čo sú platení z daní obyvateľov. My už by sme asi mohli len žiadať exhumáciu tých bielých koní, čo sa nedožili tých melónov. Či náhodou nezomreli na podchladenie vo vlastne vykopanom hrobe.
Pikoška
20.01.12,07:35
...možno je ešte stále v pivnici ...predsa len v zimnom období je trochu vlhkejšie , takže možno sa oháňa vidlami a prehadzuje bankovky , aby jej náhodou pleseň nechytili ...

...respektíve je niekde v teple a vytiahla zo skrine nejakú tú štrimfľu ....a počíta a ráta ....

...holt , Monte Carlo je Monte Carlo .....a keď aj do kasína chce ísť ....

...no a keď sa zadarí , tak bude aj na ten Dubaj ......možno sa aj dočkáme , že o štyri roky si z tej kôpky volebnú kampaň zaplatí a nahradí niekoho ....Ahoj Juraj, to vieš ! ...komu sa nelení, tomu se ZELENÍ.....:)
misoft
20.01.12,17:40
Pik:

My už by sme asi mohli len žiadať exhumáciu tých bielých koní, čo sa nedožili tých melónov.
Ťažko urobíš exhumáciu bieleho pejka, keď sa rozpustil (v kyselinke) - http://www.filmklub.sk/m/movie.php?id=16904, prípadne ho červíky spapkali (v zemi), že len koštaliky zostali.
Pikoška
20.01.12,18:06
Lubaba
20.01.12,18:26
Ako vníma exotické vtáctvo pán minister Mihál:

http://www.vieratomanova.sk/ako-daleko-siaha-socialny-cynizmus-ministra-mihala/

pekná téme, ale ak vidím vieratomanová, radšej ani nečítam, chcem mať dobrý tlak...
pepsikova
20.01.12,21:00
pekná téme, ale ak vidím vieratomanová, radšej ani nečítam, chcem mať dobrý tlak.....

..a dobre si urobila, že si nečítala...skoro ma otrepalo!...mala som ťa počúvnuť..
ilona
21.01.12,06:34
Ja tiež blahoželám ministrovi za to, že sa mu podarilo zrušiť dobrovolné nemoc. poistenie a ožobračiť ľudí, ktorí si to roky platili, platy majú nízske a v pokročilom veku keď ochorejú nebudú mať ani na prežitie, nie to ešte na lieky. Úžasne bolo od neho ako využil situáciu ohľadom problémom v zdravotníctve a podhodil na schválenie tento zákon, pričom väčšina poslancov ani nevedela za čo hlasujú.
duves
21.01.12,07:57
Pamätate si ako sa tesne po volbach tu rozhaňal, že vraj nami lomcuje závisť? A že sme sa ako on mali vzdelavať. Ze pochadza z jednoduchej rodiny , že nič mu nespadlo zadarmo a pod. Tak sa pýtam, prečo človek čo pochadza z jednoduchej rodiny hádže polena pod nohy jednoduchemu ľudu! A ako by reagovali jeho rodičia v čase, ked bol sopliakom a snažili sa uživiť rodinu, keby taky sopliak ako on uvadzal do života take super nápady!
Pikoška
21.01.12,08:26
pekná téme, ale ak vidím vieratomanová, radšej ani nečítam, chcem mať dobrý tlak...Skús zakryť vždy meno a čítať obsah. Tiež som sa to učila a ešte že som to stihla pochopiť takmer na sklonku sedemnástky.;)
Pikoška
21.01.12,08:27
Pamätate si ako sa tesne po volbach tu rozhaňal, že vraj nami lomcuje závisť? A že sme sa ako on mali vzdelavať. Ze pochadza z jednoduchej rodiny , že nič mu nespadlo zadarmo a pod. Tak sa pýtam, prečo človek čo pochadza z jednoduchej rodiny hádže polena pod nohy jednoduchemu ľudu! A ako by reagovali jeho rodičia v čase, ked bol sopliakom a snažili sa uživiť rodinu, keby taky sopliak ako on uvadzal do života take super nápady!Každý chvíľku ťahá pílku..:)
srska
21.01.12,08:33
http://www.youtube.com/watch?v=jQEojcIza3o


Bejval to chlap před kterým každej se třás
dokázal vždycky co chtěl
Zamával s každým, klidně zlámal i vaz
tomu kdo něco chtěl

Za každejch okolností dokázal svý
na nic se neohlížel
Křičel a říkal spoustu pitomostí
a ted' je v negližé

Kvílí sám nad malou penzí
Ty tam jsou úrodný dny
Nemá erární benzín
je to prapodiv-ný

Každej chvilku tahá pilku
Každej chvilku tahá pilku

Takovejm chlapům jako bejvával on
poupata neodkvetly
co místo argumentů maj jen megafón
a tím vše převysvětlí

Zbrunátněj při každým slově
co nemaj ve slovníku
Každou upřímnou zpověd'
šoupnou do šuplíku

Každej chvilku tahá pilku
Každej chvilku tahá pilku

V hospodách
tohleto řeší
zásadně nebeskej mlejn
jenže
tím si mi pěší
sotva pomůžem

Každej chvilku tahá pilku
Každej chvilku tahá pilku
Každej chvilku tahá pilku
Každej chvilku tahá pilku

Zas šlapu po schodech
ke kanceláři
A když sem tam pocit mám
že jsou jen jiná čísla
v kalendáři

A on tam sedí dál
A on tam sedí dál
A on tam sedí dál
Pikoška
21.01.12,09:42
Jano24
21.01.12,10:58
http://www.sme.sk/c/2703888/nova-strana-nadej-da-na-kampan-15-milionov.html
Mihál ako som sa dočítal dal na kampaň strany Nádej 500 000 Sk zo svojich peňazí. Chválil sa že neplatil žiadne odvody do sociálnej poisťovne, ani minimálne, iba platil minimálne zdravotné odvody, ale platiť stranu Nádej neľutoval.Pamätám si ako tu na porade VIP Poraďaci horlivo propagovali stranu Nádej, pchali sa p. Mihálovi doslova do zadku a potom s dozvieme kto za stranou Nádej stál.Spomína sa tam Malchárek /v Gorile vystupuje často/ a ANO, Novotná a spol.Dobre si to pamätám ako sa na Porade propagovala strana Nádej, potom ako dostala asi 0.7 % či koľko, téma o strane Nádej bola na Porade vymazaná. Tieto veci si pamätám.Niektorí asi majú už kratšiu pamäť...
Pikoška
21.01.12,16:42
Pamätáme veru, pamätáme.:confused::)
fem
21.01.12,17:15
dúfajme, že si to do marcových volieb bude pamätať aj väčšina voličov, nie len tí, čo čítajú Poradu...;) či zasa príde nová politická strana, s nejakým úžasným volebným programom, napr. pripoistiť sa dobrovoľne/nasilu trebárs aj na zmenu počasia...:)
Pikoška
22.01.12,05:56
dúfajme, že si to do marcových volieb bude pamätať aj väčšina voličov, nie len tí, čo čítajú Poradu...;) či zasa príde nová politická strana, s nejakým úžasným volebným programom, napr. pripoistiť sa dobrovoľne/nasilu trebárs aj na zmenu počasia...:)Najdôležitejšie je, aby na to pamäteli tí mladší. Nám odrasteným vystavili aspoň žobračenky, ale im hrozí, že budú len žobrať, ak nevyplienia burinu.
KoxXxo
22.01.12,06:48
Ale budú môcť slobodne cestovať..
pepsikova
22.01.12,07:05
..no tykokso!..slobodne cestovať- s batôžkom makových buchiet na pleci a peškom...to je terno!..
pavol54
22.01.12,07:12
To terno(SLOBODNÉ CESTOVANIE) bolo lákadlo zhromaždenie v uliciach v novembri 89, čo vyláka dnes ľudí do ulíc?
alabut
22.01.12,07:58
Gulas a pivo zadarmo. :-)
fem
22.01.12,11:57
to by vyšlo draho.... nestačí pár pekných letáčikov s fotečkami " najvyšších" ?;)
sito
22.01.12,12:03
Pikoška
22.01.12,12:13
Takže strana SaS má spis Gorila od roku 2010. Pán minister Mihál, ani ste o tom nedýchol na Vašej milovanej Porade. O tých gauneroch nie, ale o chorých, o sociálne odkázaných meliete dookola o zneužívaní systému. Systému, ktorí ste zneužili v prvom rade Vy, všetci pri korytách.
P.S. Chápam Vás, ak by ste sa čo i len slovíčkom zmienili o tejto prehnitej spoločnosti, o korupčníkoch a zákerných gorilách, na Porade by šampanské netieklo. Páni politici začínajú koktať. Pán Kaliňák ma dnes aj trošku rozosmial. Od neho to bolo dvakrát úsmevné, keďže si s Gorilou potykal ešte pred Vami:): Vraj, už nie argumentácia silou ale sila argumentov bude dôležitá. Teším sa!
pavol54
22.01.12,12:26
Prečo sa po každých voľbách menia najvyšší policajní funkcionári? Asi menia nezávislých od politickej moci za ešte nezávislejších. výber nerobí politický nominant vládnej strany ale kúzelník s papagájom ARA a jeho klobúkom. Ten Dzurinda aj s Miklošom ma úprimne rozosmiali. Ja keby som bol nadporučík vyšetrovateľ tak by som napísal takú správu aby som prežil na funkcii lebo v odvolaní sa nikdy neuvádza pre ktorú správu sa odvoláva ale vždy pre neschopnosť vykonávať danú funkciu. Schopnosť je determinovaná vyrobením takých správ aké budú vyhovovať ich schvaľovateľovi. Apropo tí skorumpovaní a neskorumpovateľní politici a policajti sú len v amerických filmoch.
ondrejvla
22.01.12,18:12
Priznám sa, zabudla som sa poďakovať úctivo, že nám dôchodcom bolo vyplatené vianočné vo výške 50,-€, ale zároveň sa priznávam, že sa hanbím pozrieť do zrkadla za to, že som bola taká dôverčivá a verila, že človek, ktorý radí obyčajným ľuďom, ako platiť čo najmenej, to z nich vytrasie po voľbách, ale najviac sa hanbím, že som dala svoj hlas a presvedčila celú svoju rodinu aj všetkých priateľov, že toto bude to správne pre národ, že práve toto meno majú zakrúžkovať na volebnom lístku... Hanbím sa sama pred sebou za to, že vo svojom veku som stále naivná, že som zabudla, že ak nastavíme chrbát pre spravodlivosť, bude naň naložené...
A práve preto som sa rozhodla, že už viac nenaletím, aj keď ktovie... - ale k volebným urnám už určite nepôjdem, sklamanie tlačí na ubolené telo a to už nepomôže ani - konská masť.
verkaz
22.01.12,18:13
Môžeme cestovať - veď sme aj docestovali:D:---:mad:
Pikoška
22.01.12,18:18
Goriláci a ich prisluhovači naložili na chrbát nám, a možno sa podarí ten batoh prehodiť na tie ich hrby. 27. januára im možno vystavia demonštranti prvý účet. Ale v ich koži by som nechcela byť. Je to jeden posero väčší, ako druhý.;)
srska
23.01.12,05:46
pepsikova
23.01.12,06:16
Priznám sa, zabudla som sa poďakovať úctivo, že nám dôchodcom bolo vyplatené vianočné vo výške 50,-€, ale zároveň sa priznávam, že sa hanbím pozrieť do zrkadla za to, že som bola taká dôverčivá a verila, že človek, ktorý radí obyčajným ľuďom, ako platiť čo najmenej, to z nich vytrasie po voľbách, ale najviac sa hanbím, že som dala svoj hlas a presvedčila celú svoju rodinu aj všetkých priateľov, že toto bude to správne pre národ, že práve toto meno majú zakrúžkovať na volebnom lístku... Hanbím sa sama pred sebou za to, že vo svojom veku som stále naivná, že som zabudla, že ak nastavíme chrbát pre spravodlivosť, bude naň naložené...
A práve preto som sa rozhodla, že už viac nenaletím, aj keď ktovie... - ale k volebným urnám už určite nepôjdem, sklamanie tlačí na ubolené telo a to už nepomôže ani - konská masť...

...ale mojík, nehanbi sa..ty sa predsa nemáš za čo...chvalabohu môžeš žiť s čistým štítom, spokojne spať a nikto ti nemá prečo nadávať...a že si uverila slovám ?..no, prežijeme, je nás takých viac, čo si myslia, že ten, čo slubuje, to myslí vážne...vždy treba niekde upratať a poväčšine sa len väčší bordel vyrobí...ale za to predsa nebudeme strkať hlavu do piesku, premysli si, či tvoj hlas, ktorý necháš doma na kredenci nenarobí viac škody, ako keby si ho dala niekomu, kto aspoň trochu menej klamal...ja viem, výber je ťažký, ale mooožno nájdeš..
duves
23.01.12,06:29
Nemali by to jeho ministerstvo premenovať na ministerstvo nezamestnanosti?
Nezamestnanosť sa blíži k 400–tisíchttp://profesia.pravda.sk/zamestnanie/clanok/19670-nezamestnanost-sa-blizi-k-400-e2-80-93tisic/
Pikoška
23.01.12,10:33
;)Keď niekomu hrabe, tak je jedno, kto to objaví.
pavol54
23.01.12,11:33
ondruša nemusím ale:http://branoondrus.blog.sme.sk/c/286310/Brutalne-dedicstvo-ministra-Mihala.html
neviem ale dúfam že to účtovníctvo robím správne, ale pridelené dotácie sa v účtovníctve javia ako zisk takže dvojnásobný zisk ona si tá krava nebeská myslí že ten invalid vie robiť takým tempom ako zabehnutý zdravý zamestnanec. potom je lepšie nebiť ziskový a zamestnávať len zdravých.
srska
23.02.12,13:50
misoft
23.02.12,16:59
Najviac sa mi tam "páči" toto:

Poisťovňa podľa tohto odpočtu zlepšila svoj kontakt s klientmi, keď napríklad jej pobočky sú od začiatku apríla svojim klientom k dispozícii každý pracovný deň v týždni.
Kua - ale šak je to ich psou povinnosťou!
Pikoška
23.02.12,17:31
šľak ma ide trafiť: http://ekonomika.sme.sk/c/6271559/mihal-navrhol-pre-lopatku-odmenu-55-tisic-eur.htmlSociálny Mihál sa nezaprie. Ani slovíčko FUJ dostatočne nevystihuje túto osobnosť!
Odmena na protiobčianskej ustanovizni vo výške, ktorú smrteľník zarobí za 10 rokov, aj to pri veľkom šťastí. Dúfam, že už nikdy sa nepostaví pred kamery, lebo až to je na šľak trafenie.
misoft
23.02.12,17:49
Ak sa objaví, vypni telku, alebo prepni kanál.
trisestri
23.02.12,17:49
je dost blbych aj tu,ktory ho budu dalej volit
sito
23.02.12,20:45
šľak ma ide trafiť: http://ekonomika.sme.sk/c/6271559/mihal-navrhol-pre-lopatku-odmenu-55-tisic-eur.html

srska, a prečo Teba? Čo je to za šľak? :);)
Darina1234
23.02.12,21:01
Nerozumiem, vsak za svoju pracu dostaval plat okolo 4000EUR mesacne, tak zaco este taku vysoku odmenu, pricom, keby chybal v praci 2 mesiace, nic by sa nestalo, tak ako to je, pritom SP zije z nas danovych poplatnikov.
Melnick
23.02.12,22:27
"Úspešnosť výberu poistného dosahuje od začiatku roka 2011 čiastky presahujúce 100 %, úspešnosť výberu poistného za rok 2011 je 104,89 %," uvádza sa v materiáli. Aj v oblasti investičného rozvoja sa podľa materiálu podarilo naplniť ciele, ktoré sú stanovené v stratégii Sociálnej poisťovne.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6271559/mihal-navrhol-pre-lopatku-odmenu-55-tisic-eur.html#ixzz1nFEIqLqk

Keby radšej pracovníčky SP dostali lepšie vybavenie - napr. výkonnejšie PC.

A nebojte sa, dnes už bezhlavo nikto nebude voliť. Teda aspoň ja nie. Dnes som riešila matku, invalidku s troma deťmi , v máji ovdovelú a nemá ani na jogurty pre deti. Tá bezmocnosť, že som jej nemohla pomôcť dostať sa aspoň k DB ( nie mojou vinou ho nemá , iba som sa jej bezodplatne ponúkla urobiť DP, lebo .... ) ma zožierala celý deň a tá informácia na záver dňa, ma teda dorazila.

Takže, doprajme všetkým, (vyvoleným) ktorí si zodpovedne plnia povinnosti, miliónové odmeny. Slovensko na to má. A treba rozdať to málo, čo ešte ostalo na rozdávanie, ktovie či sa po voľbách bude ešte dať, takto odmeňovať statočných pracovníkov.

Výsmech obyčajným ľuďom. Ináč to neviem pomenovať.


mimotemy: keď sme kedysi doma spratávali uhlie, vždy som chcela veľkú lopatu , ale ako vidím, aj na lopatku sa dá veľa naložiť.:D
Pikoška
24.02.12,05:26
Vraj mala prísť slušná strana SaS. Vidiac Mihála a čítajúc Mihála na Porade bolo nad slnko jasnejšie, že nastupuje Alibaba a xy lúpežníkov. Pozerala som večer video, ako dojednáva politické obchody Sulík s Kočnerom. Počula aj videla. Tu už nás nebude opíjať rohlíkom nikto, že nič ešte nie je preukázané. Šabujú z nášho. Tak ako ten ďalší zdierač s tou odmenou. A to je obyčajná krádež. Za takéto svinstvá už mali byť minimálne v putách. Alebo obchodovanie s funkciou premiéra a generálneho prokurátora za tristo litrov nie je trestný čin. Je to možné. Čo je dané bohovi, nie je dané volovi. No a kde sa podeli tí vyznavači Saskárov, čo tu opľuli každého, kto neuveril ich predvolebným drístom? Sedia v kúte a opľúvajú Smerákov. Aj tak sa dá. Akoby sme neboli všetci v jednej riti, do ktorej nás zakliesnili títo hazardéri a hraboši poľní.
Antea
24.02.12,06:03
Sociálny Mihál sa nezaprie. Ani slovíčko FUJ dostatočne nevystihuje túto osobnosť!
Odmena na protiobčianskej ustanovizni vo výške, ktorú smrteľník zarobí za 10 rokov, aj to pri veľkom šťastí. Dúfam, že už nikdy sa nepostaví pred kamery, lebo až to je na šľak trafenie.

Akurát som to tu chcela prilepiť z Pravdy..... ó aký výsmech mladým rodinám, dôchodcom a ľuďom, ktorí celú smenu stoja pri linke za 3 eurový plat na hodinu. Len tak ďalej a bude sa nám dariť.
Antea
24.02.12,06:21
Toto mi došlo ešte v lete e-mailom prikladám:


Subject: Kto vykrada dochodky zo Socialnej poistovne.

"Máme toho dosť," odkazuje Únia mužov Slovenska - Hnutie pre rodiny

Občania nevidia dôvod, aby vláda kryla vykrádanie Sociálnej
poisťovne, zdravotnej poisťovne a štátneho rozpočtu a ako?

1. Podnikateľ si zriadi firmu a prihlási sa do II. piliera a aj jeho
zamestnanci sa prihlásia do druhého piliera.

2. Do Sociálnej poisťovne posiela iba výkazy za seba na najvyšší
základ pre odvody, ale eurá neodvádza, ani za seba ani za
zamestnancov.

3. Po 2 - 3 rokoch si založí novú firmu na ktorú prenesie majetok
starej firmy a dlhy nechá na starej firme, ktorú dá do konkurzu. Pre
opatrnosť majetok prenesú cez 4 až 5 nastrčených firiem tak, že
nakoniec majetok skončí v jeho novej firme.

4. Sociálna poisťovňa z výkazu povinne odvedie do DSS 9 % za
majiteľa aj zamestnancov. Takže majiteľ aj jeho zamestnanci si sporia
do súkromného II. piliera aj keď reálne neposlal do Sociálnej
poisťovne ani 1 euro.

5. Sociálna poisťovňa eurá nevymôže, lebo firma nemá žiaden
majetok z ktorej by ich vymohla.

6. Podnikateľ a zamestnanci idú do dôchodku a Sociálna poisťovňa a
DSS im vyplácajú vysoké dôchodky.
Z čoho jemu a zamestnancom vypláca dôchodky? No predsa zoberie tým,
čo platia a výsledok je taký, že dôchodky máme na úrovni
životného minima.

Otázka: Ako to má vyriešené EÚ?
Odpoveď: Majú zákon o hmotnej zodpovednosti právnických osôb a
osoby, ktoré zbankrotovali nemôžu podnikať 10 rokov. Právnické
osoby musia ručiť majetkom svojim a svojich manažérov ako aj ich
rodinných príslušníkov, čiže dobre si rozmyslia robiť takéto
zlodejstvá.

Otázka pre poslancov a ich šéfa Sulíka: Dokedy budete okrádať
dôchodcov a chorých zlodejskými zákonmi?

Ako je možné, že Sociálna poisťovňa musí povinne odoslať do DSS
polovicu t. j. 9 % z vymeriavacieho základu aj keď jej eurá vôbec
neprídu na účet. DSS si pritom vyberá od prispievateľov aj poplatky
za vedenie účtu, pričom náklady na vymáhanie nemá žiadne a tak
len kasa Sociálnej poisťovne ostáva prázdna.

Týmto spôsobom sa vykrádajú aj zdravotné poisťovne - zdravotné
odvody a štátnu kasu - dane.
Okrádajú nás všetkých a beztrestne - legálne. Čo na to pán
Mikloš (mik-lož), ktorý dvíha neúmerne daňové zaťaženie
strednej vrstvy a vôbec ľudí čo žijú z platu. Naozaj to nevidí
alebo nechce vidieť a drísta len o zlom hospodárení Sociálnej
poisťovne. Naozaj niet inej cesty?
Pozn. Na tento typ zlodejstva o. i. navádzal firmy p. Mihál vo svojich
"preslávených" seminároch pre podnikateľov. Dnes sa táto osoba
stala ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny za SaS. Na tento rok
zrušil valorizáciu dôchodkov, všetci dôchodcovia dostanú
paušálne len 2,5 eura, čo pri zdražovaní, teda inflácii 6%, ktorú
úmyselne rozbehla táto vláda v 2. polroku 2010, znamená reálne
zníženie dôchodkov vo všetkých kategóriách. Mihál je človek,
ktorý svojim neľudským bezohľadným a doslova asociálnym prístupom
k ľuďom predčí aj doteraz najväčšieho asociála Kaníka.
srska
24.02.12,06:32
som len zvedavý, koľko trtne pred odchodom tej nosatej tajomníčke
Marian386
24.02.12,06:52
Socialny netvor 2,uzas co vystraja,to je neskutocne.Dufam ze sa SAS uz nedostane do parlamentu.A prajem mu len to aby zil s tych par eur ako vacsina ludi na Slovensku a nosatej tajomnicke tiez.
Melnick
24.02.12,06:53
Vraj mala prísť slušná strana SaS. Vidiac Mihála a čítajúc Mihála na Porade bolo nad slnko jasnejšie, že nastupuje Alibaba a xy lúpežníkov. Pozerala som večer video, ako dojednáva politické obchody Sulík s Kočnerom. Počula aj videla. Tu už nás nebude opíjať rohlíkom nikto, že nič ešte nie je preukázané. Šabujú z nášho. Tak ako ten ďalší zdierač s tou odmenou. A to je obyčajná krádež. Za takéto svinstvá už mali byť minimálne v putách. Alebo obchodovanie s funkciou premiéra a generálneho prokurátora za tristo litrov nie je trestný čin. Je to možné. Čo je dané bohovi, nie je dané volovi. No a kde sa podeli tí vyznavači Saskárov, čo tu opľuli každého, kto neuveril ich predvolebným drístom? Sedia v kúte a opľúvajú Smerákov. Aj tak sa dá. Akoby sme neboli všetci v jednej riti, do ktorej nás zakliesnili títo hazardéri a hraboši poľní.
.

http://zabava.sme.sk/data/10/10001.jpg (http://javascript:window.close())




PIKOŠKA, TAKÉTO ZAKLIESNENIE MÁŠ NA MYSLI ??????
pavol54
24.02.12,06:58
Sociálny Mihál sa nezaprie. Ani slovíčko FUJ dostatočne nevystihuje túto osobnosť!
Odmena na protiobčianskej ustanovizni vo výške, ktorú smrteľník zarobí za 10 rokov, aj to pri veľkom šťastí. Dúfam, že už nikdy sa nepostaví pred kamery, lebo až to je na šľak trafenie.
A si predstav že z toho všetkého bude mať odvod cca 7000 ak to bude súčasťou mzdy, až 19% daň veď to je až cca9000€ tak neviem čo mu všetci závidíte on dostane len necelých 39000€ a z toho môže vyžiť? Taký roboš z minimálnej mzdy tento štát ochudobní o dane tak neviem čo tým lepšie zarábajúcim závidíte. On prispeje zo sumy 55000 na daň sumou 9000 ale ten robotník ničím zo sumy 55000 ak bude brať minimálnu mzdu. A to budme radi že podľa mikloša to neriadil ako sro-čka potom by už nezaplatil žiadne dane.(Lebo tak sa vyjadril že ak má niekto vyšší príjem tak bude činnosť vykonávať ako sro.čka alebo zisk prevedie do cudziny
účtovník 007
24.02.12,07:01
Neviem či už načisto niekto stratil rozum, ale povedať niekomu, po 30 rokoch práce a ukončenej Strednej zdravotníckej škole, že nie je sestra.....len preto, lebo pracuje v DSS. Prečo je automechanik automechanikom celý život? Politik politikom celý život, len zdravotná sestra po 4 rokoch štúdia je nič. Musí ďaľších 5 rokov študovať, aby bola diplomovaná a pritom utiera zadky a vynáša bažanty tak ako sa to robilo pred dvadsitimi rokmi. Vtedy nikomu nevadilo, že sestra študovala 4 roky. Záležalo, či je dobrá, empatická ako dokáže šikovne pichať injekcie , brať krv...a pacienti ju mali radi. Takú dehonestáciu profesie nezažil tuším nikto. Prečo naši politici sa nemusia pravidelne vzdelávať, školiť? Potrebovali by to a to súrne.
srska
24.02.12,07:09
Prečo naši politici sa nemusia pravidelne vzdelávať, školiť? Potrebovali by to a to súrne.len to nie - to by bolo zas tunelov cez školiace firmyčky ......
verkaz
24.02.12,07:20
Pavol - píšeš o robotníkovi, ktorý neodvádza nič a nemyslíš, že keby mal viac, tak by rád odvádzal.
Teraz si predstav, že po voľbách sa bude riaditeľ meniť a tak dostane ešte krásne odstupné, z ktorého bude môcť slušne žiť aj niekoľko rokov. To nehovorím, o tom, že keď pôjde do dôchodku, tak určite nebude mať dôchodok 400 €, z ktorého musí vyžiť dnes väčšina dôchodcov.
Takže z nášho poraďáka p. Mihála sa vyklulo pekné kvietko. Aj na jeho prípade sa ukázalo čo je pravdy v románe Mňačka " Ako chutí moc".
To, čo sa deje v poslednom období, tak už nemá obdobu. Slušní ľudia sú na smiech a každý sa len hrnie za mamonom.
Len aby neprišlo na Sibyline proroctvá a nedošlo k nejakej vojne alebo nebodaj aj nastal koniec sveta.
Marian386
24.02.12,07:24
Este chce pomoct kamaratovi kym sa da,ved on mu to v buducnosti nejako vrati.Vsetci si na lukrativne posty dosadzuju svojich kamaratov a pre vsetkych je to vyhodny biznis.Ludom diktuju uskromnovat sa a oni sa maju ako krali.Drzim palce protestujucim z GORILY,treba toto vsetko zmenit.
pavol54
24.02.12,07:26
Pavol - píšeš o robotníkovi, ktorý neodvádza nič a nemyslíš, že keby mal viac, tak by rád odvádzal.
Teraz si predstav, že po voľbách sa bude riaditeľ meniť a tak dostane ešte krásne odstupné, z ktorého bude môcť slušne žiť aj niekoľko rokov. To nehovorím, o tom, že keď pôjde do dôchodku, tak určite nebude mať dôchodok 400 €, z ktorého musí vyžiť dnes väčšina dôchodcov.
Takže z nášho poraďáka p. Mihála sa vyklulo pekné kvietko. Aj na jeho prípade sa ukázalo čo je pravdy v románe Mňačka " Ako chutí moc".
To, čo sa deje v poslednom období, tak už nemá obdobu. Slušní ľudia sú na smiech a každý sa len hrnie za mamonom.
Len aby neprišlo na Sibyline proroctvá a nedošlo k nejakej vojne alebo nebodaj aj nastal koniec sveta.
jaj čo ma nepoznáš z diskusie že som toho chudáka obhajoval" ..." A to si predstav že sú rodiny kde robia dvaja a Lopatka možno robí sám a ako taký chudák samoživiteľ to má zvládnuť tak mu treba pomôcť.
Halli
24.02.12,07:43
Neviem, či plačete na správnom mieste.

Ja sa vratim ešte k tejto otázke...Neviem , nebola som tu od začiatku Porady, ani som nepotrebovala byť účastná rôznych diskusií a následne stretnutí s p. Mihálom. Čiže neviem či som to správne pochopila, ale toto je to správne miesto, kde pán Mihál učil ako Vám pomáhať ?..a vycvičil sa TU na tomto "správnom mieste" a teraz Vám aj nám aj mne vracia všetko "aj s úrokmi" za Vašu, našu, moju dôveru?:rolleyes:
srska
24.02.12,07:48
jaj čo ma nepoznáš z diskusie že som toho chudáka obhajoval" ..." A to si predstav že sú rodiny kde robia dvaja a Lopatka možno robí sám a ako taký chudák samoživiteľ to má zvládnuť tak mu treba pomôcť.robí???:D to nemyslíš vážne
srska
24.02.12,07:51
ten hore: gule váloš, ten na sp: gule váloš kámoš, sekretárka toho v sp: gule váloš kámoš kámoška, - robia len tí dole:)
Deganova
24.02.12,07:53
... tiež som nebola na Porade od jej vzniku...ale pred poslednými voľbami som sa pre p. Miháľa takmer povadila so sestrou, ktorá ho volila a aj veľmi obdivovala práve za rady ako radil "chudobným"... a dnes je aj ona sklamaná ako to celé otočil práve voči tým najzraniteľnejším...takže p. Miháľ ďakujeme ...
pavol54
24.02.12,07:54
robí???:D to nemyslíš vážne

Vtip dňa: Príde Lopatka domov, odovzdá žene výplatu (svojich 4000) Ona mu na to prosím ťa čo mám s tými peniazmi robiť skrine plné, aj záchod je už 500 - vkami vytapetovaný, a on nato " A to si predstav že poznám rodiny kde robia obaja"
Iši
24.02.12,07:59
Jožovi dajte pokoj , musí robiť to čo mu nadiriguje Miklóóóóš ako aj každému ministrovi a už ste zabudli koľkým ľuďom tu pomohol?

Preboha, to snáď nemyslíš vážne. Z jeho múdrej(pre seba) hlavy vyšli oveľa horšie návrhy, len mu ich neschválili. Teraz vidím, že od začiatku mne bola SaS veľmi nesympatická strana. Ako môže ten, čo minie 5000,- Eur mesačne súcítiť s tými, čo musia prežiť s menej, ako 300 Eur?
optimistka
24.02.12,08:02
pred poslednými voľbami som do niektorej z tém napísala, že ľudia vstupujú do politiky výlučne zo zištných dôvodov, na to sa mi dostalo od pana M. odpovede, ze no prosím ...
srska
24.02.12,08:04
Melnick
24.02.12,08:05
Ja sa vratim ešte k tejto otázke...Neviem , nebola som tu od začiatku Porady, ani som nepotrebovala byť účastná rôznych diskusií a následne stretnutí s p. Mihálom. Čiže neviem či som to správne pochopila, ale toto je to správne miesto, kde pán Mihál učil ako Vám pomáhať ?..a vycvičil sa TU na tomto "správnom mieste" a teraz Vám aj nám aj mne vracia všetko "aj s úrokmi" za Vašu, našu, moju dôveru?:rolleyes:

A vari tu nie je veľa takých, čo denne radia aj naďalej, za vatikánsku menu ? A odborná časť "Drak" je tu už dávno spoplatnená a nezvýhodňuje ani tých ,čo sem denne lejú svoj mozog. Nebol sám, čo radil. :eek:
KatarinaNR
24.02.12,08:25
toto je už naozaj silná káva, taká odmena????? za to, že to funguje? veď preto ho tam dávali aby to fungovalo, ok 5000€keby bola odmena, ale toto a nehanbia sa, alebo ešte pred voľbami chcú rozdeliť čo sa dá a idú 50:50 aj to je dosť možné.
podľa mňa je "dnes" dosť ťažká doba, ľudia prichádzajú o prácu, v rodinnom rozpočte nie sú na nule ale v mínuse a ťahá a nabaľuje sa to každým mesiacom viac a viac....
a hociktorá pani upratovačka, predavačka, robotník na stavbe, ktorí odvádzajú svoju robotu na 120% si odmenu nezaslúžia? a to majú mnohokrát minimálnu mzdu.......
toto je už naozaj veľa
Melnick
24.02.12,10:53
misoft
24.02.12,13:01
No ci pána beka! Veď zo Slovenska sa pomaly, ale isto stáva Centraleuropean ZOO. Už sme mali akciu Jastrab, aféru Gorila a Sasanka, za chvíľu možno vyskočí Veľryba, Krt, Rys, Kamzík, Syseľ, Netopier a kdejaká zverina. Už len plot okolo hraníc, informačné tabuľky s popisom a vyberať vstupné - kua - ale zarobíme!
Marian386
24.02.12,13:39
Kludne mu moze za jeho perfektnu pracu kupit malu zeleznu,, lopatku,,aby ho ocenil,a usetrene peniaze nech rozdeli najchudobnejsim co to najviac potrebuju.Takto ho mozu nasledovat aj dalsi jeho kolegovia co si veselo rozdeluju zo štátneho.
srska
25.02.12,04:16
minister sa nechal počuť - dohodári mu pijú krv (http://hnonline.sk/ekonomika/c1-54835700-pribudne-praca-ak-sa-zvysia-dane)
Halli
25.02.12,13:36
mne pijú krv úplne iné pijavice v tomto štáte...
Pikoška
25.02.12,13:40
mne pijú krv úplne iné pijavice v tomto štáte...Tak prezraď, ktoré ešte lepšia vedia vyciciavať:)
Halli
25.02.12,13:50
Tak prezraď, ktoré ešte lepšia vedia vyciciavať:) Júúj pikošenka moja, to by som sa od PC nepohla týždeň :D
pavol54
25.02.12,14:21
Júúj pikošenka moja, to by som sa od PC nepohla týždeň :D
však nie všetkých po mene stačí ak upresníš množinu
misoft
25.02.12,16:33
Pali - kukni na Vodný vrch - tam je pijavíc - ajajajaj!
Jano24
25.02.12,17:00
http://www.ta3.com/clanok/10278/tb-po-sneme-strany-slobodne-slovo-nory-mojsejovej.html
Z Nory sa aj dá zasmiať, ale niektoré problémy pomenováva trefne
pavol54
25.02.12,19:06
Pali - kukni na Vodný vrch - tam je pijavíc - ajajajaj!
No veď hej ale toľko novinárov nič nevysliedi len Nicholson007 všetko objaví ale nič konkrétne Napríklad keby napísali koľko si ktorá pijavica naúčtovala na volebnú kampaň
Že by to mali v náplni práce robiť volebnú kampaň a brať plat. Ja by som to svojmu zamestnancovi nedovolil .
Ľubomír
25.02.12,19:28
No ci pána beka! Veď zo Slovenska sa pomaly, ale isto stáva Centraleuropean ZOO. Už sme mali akciu Jastrab, aféru Gorila a Sasanka, za chvíľu možno vyskočí Veľryba, Krt, Rys, Kamzík, Syseľ, Netopier a kdejaká zverina. Už len plot okolo hraníc, informačné tabuľky s popisom a vyberať vstupné - kua - ale zarobíme!
NÓóóóó, trefné. Ale čo čakáš, v banánovej republike už nemáme ani tie banány,bo všetky vyžrali naše gorily. A nán ostáva len dúfať, že teraz podochnú aj od hladu......ale či sa urodia druhé po voľbách, no neviem.......
Ľubomír
26.02.12,06:29
V tomto dlhodobo hektickom čase pre Slovensko a Slovákov ste dokázali takmer nemožné. Zvýšiť môj dôchodok o 3,3 % a potešiť ma deviatimi Eurami. Dovoľte mi z celého môjho srdca Vám úprimne poďakovať. Na konci budúceho roka sa chystám na jachtu do Monaca:), a dúfam, že mi ešte niečo aj ostane. Potešila som sa Vašej zelenej. Na šál mi veľa nezostane, lebo budem šetriť, ale nádej v tej zelenej ma uisťuje, že o rok to už budú 3,4 % a možno sa dostanem aj do Dubaja.;) V mojom podvedomí už budete navždy. Na večné časy, a nikdy inak. Želám Vám neprekonateľný volebný úspech.

Aké krásne poďakovanie za celých 9€. Vieš si predstaviť šéfa SP ako mu bude ďakovať za 55 000€.:D
nika.sum
26.02.12,06:52
Jožovi dajte pokoj , musí robiť to čo mu nadiriguje Miklóóóóš ako aj každému ministrovi a už ste zabudli koľkým ľuďom tu pomohol?

Aj ja som mala vdaka nemu trosku prilepsene na materskej. Ale myslim si, ze keby nesiel do politiky a pomahal vsetkym doteraz, mali by z toho ti ktori to najviac potrebuju ovela viac osohu....A statu by to aj tak neuskodilo, lebo co usetril statu tym, ze zrusil vsetky diery v zakone, z toho mali osoh len ti vyvoleni...
nika.sum
27.02.12,17:27
Poniektori dochodcovia mu vdacia za par eur navyse a pan Lopatka (riaditel SP) mu moze podakovat za navrh 55tis.odmeny. Vykrikuju ako sme na tom zle a rozdavaju taketo peniaze. Vraj si to zasluzi, usetril statu....blabla. Ved je to jeho praca a pobera za nu mesacne 4.500 eur, co si myslim, ze su pekne peniaze. A vyhovorka, ze v sukromnom sektore v takychto funkciach beru viac je dost slaba...Je mi zo vsetkych nazvracanie...
misoft
27.02.12,17:51
Poniektori dochodcovia mu vdacia za par eur navyse a pan Lopatka (riaditel SP) mu moze podakovat za navrh 55tis.odmeny. Šak z ušetreného, ušetreného dostáva. Vykrikuju ako sme na tom zle a rozdavaju taketo peniaze Sme na tom zle, oni nie. Vraj si to zasluzi, usetril statu....blabla - veru blablabla - už toho nabľabotali. Ved je to jeho praca a pobera za nu mesacne 4.500 eur, co si myslim, ze su pekne peniaze tak, tak - pre neho "praca", pre nás by to bolo lehárko - 3 krat za deň lajstro podpísať. A vyhovorka, ze v sukromnom sektore v takychto funkciach beru viac je dost slaba... každá výhovorka stojí groš, preto zoberú iným a dajú "dôverným" Je mi zo vsetkych nazvracanie... Vrecúška na vracanie nájdete v kapsičke operadla pred Vami!
.
nika.sum
27.02.12,17:57
:-)
Pikoška
28.02.12,06:00
Aké krásne poďakovanie za celých 9€. Vieš si predstaviť šéfa SP ako mu bude ďakovať za 55 000€.:DMihál je moja dlhoročná srdečná záležitosť, od neho tých 9 euráčov je vlastne zázrak zázrakov. On je pre mňa nezabudnuteľný symbol ľudskosti, odbornosti a sociálnosti až na veky.:(
nika.sum
28.02.12,10:05
Aké krásne poďakovanie za celých 9€. Vieš si predstaviť šéfa SP ako mu bude ďakovať za 55 000€.:D

Ja som si tvoj prispevok vobec nevsimla, taka som bola soknuta ze si dokazu v tejto dobe este rozdavat rychlo na poslednu chvilu odmeny a takejto sume. Niekto to tu na porade pisal, dost penazi ma stat k dispozicii len keby sa s nimi hospodarilo normalne a nerozhadzovalo, nik by nemusel utahovat opasky ale to je len rozpravka. Do politiky ked sa hocikto dostane sa meni a neviem ci sa to niekedy zmeni. Cez vikend som si pozrela na DVD jeden film "Čas" - mena neboli peniaze ale cas a ked ste si ho cely minuli tak Vam proste srdce prestalo tlct. Mala som z toho filmu dost zvlastny pocit, pretoze mi to zacalo pripominat dobu v ktorej zijeme a to kam to vsetko na svete speje...
misoft
28.02.12,16:32
Mihál je moja dlhoročná srdečná záležitosť, od neho tých 9 euráčov je vlastne zázrak zázrakov. On je pre mňa nezabudnuteľný symbol ľudskosti, odbornosti a sociálnosti až na veky.:(
No dievča, to si pohnojila - teraz zistia , že robia zázraky a preto ich stopnú. Že si si to radšej pre seba nenechala!?
Vari naozaj? Neverím! Nie je to žiadny symbol - len kreatúra, nie odbornosti, ale odpornosti, nie sociálnosti, ale nesociálnosti. A nie na veky, ale len dovtedy, kým to opäť nezmenia.
KatarinaNR
28.02.12,16:44
len pre predstavu tých, ktorí to nevedia,
dnes som bola u jedného pána docenta, robí zároveň aj vedúceho katedry, bude mať tento rok 60rokov. Prišlo mi ho fakt ľuto, bol to v pohode človek, teraz je totálne znechutený, maximálna výška mzdy docenta môže v SR dosiahnuť 1.030€ a on toľko má to je 780€ v hrubom. Voľakedy im to vykryli osobných hodnotením 300€ a pred rokom im zobrali aj to, totálna demotivácia. Toto je podľa mňa fakt smutné. A parkovisko? plné áut študentov, a to nie hocijakých niekoľkokrát lepších ako majú tí docenti. Ja keď som pred 10timi rokmi chodila na VŠ parkovisko bolo mini pre profákov. A všeobecne školstvo je žiaľ v katastrofálnom stave, naozaj, nie sú peniaze na nič, na toner, na papier, na nič. :-( je to smutné, systémy ešte ako v komunizme, všetko je na dlhé lakte........
v tejto oblasti sa dlho nič dobrého-radikálneho neurobilo, a to je škoda, ale ako vidíme keď sa chce na odmenu sa 55tis.€nájde pre jednotlivca
misoft
28.02.12,16:53
Slovenská realita!
Pikoška
28.02.12,18:09
No dievča, to si pohnojila - teraz zistia , že robia zázraky a preto ich stopnú. Že si si to radšej pre seba nenechala!?
Vari naozaj? Neverím! Nie je to žiadny symbol - len kreatúra, nie odbornosti, ale odpornosti, nie sociálnosti, ale nesociálnosti. A nie na veky, ale len dovtedy, kým to opäť nezmenia.Konečne som sa v týchto pochmúrnych predvolebných témach pobavila. pekne si to napísal. Ja som nepochybne najsamveľká obdivovateľka pána Mihála. :rolleyes:
srska
29.02.12,18:17
grosse jozef rieši na ta3 tému - opatrovateľky v sk
misoft
29.02.12,18:23
Ale šak obdivovať môžeš - toto ti nik nezoberie :D
pepsikova
29.02.12,19:22
...a musí sa mu pri tom dobre štikútať...toľké gratulácie, čo dostal v tejto téme neodďakuje, ani keď sa ee...
Pikoška
01.03.12,05:52
To misoft, len a len pre Teba!:)

Ty si alebo nepochopil moju snahu o sarkazmus a istú formu veľkej slušnosti voči nášmu pánovi ministrovi Mihálovi, alebo sa musím zdokonaliť. Ja som od roku 2005 bola na tejto našej Porade od začiatku najrazantnejším kritikom tohoto pána, a takmer som mu videla až do najtajnejších útrob jeho myšlienkových pochodov aj do budúcna. No a tak ma nechal vylúčiť ako škodnú. Tento nick som sem prepašovala, lebo tu je málokto pod jedným nickom. Ale ani som sa tým netajila, a ako Danila som sa tu niekoľkokrát aj podpísala. Vlastne som sa ani nemusela, moj rukopis je nemenný. No a keďže aj názory z ľavého spektra občianskej komunity treba prezentovať, tak sa o to snažím najslušnejšie ako len viem. Za druhé rebro odvisnúť predsa nechcem.;) Tak aj poďakovaním za 9 čertových obrázkov sa dá vyjadriť názor. Ta ne?:rolleyes:
pepsikova
01.03.12,19:47
...som nakukla...že či sa už minuli všetky gratulácie a priania...ja že by som aj ivankoviodpornému niečo tak od srdca zapriala za tie podlízavé slová, čo pluje na národ z obrazovky teraz, pred voľbami!...prajem mu, aby raz, onedlho , musel počítať každé euro od mesiaca do mesiaca a aby mu za každé klamstvo, čo od teraz vypustí z huby narástla chrasta na čele...(som odporná?..nevadí...)
Pikoška
02.03.12,09:22
Keďže predvolebný súboj o voliča bude v týchto dňoch gradovať, pán minister Mihál by bol v pokračovaní tejto témy v nevýhode. Ja ju ukončím príspevkom od pepsi, teda odkazom aj pre ivankaodporného, aby v tom antisociálnom bahne, ktoré na občanoch zanechali naši vodcovia, nebol náš pán minister Mihál osamotený. Pán minister Mihál, ďakujem Vám ešte raz. Hlavne za to, že už nikdy žiadnym ministrom nebudete. Stačí Vám, že ste PÁN.
Halli
02.03.12,09:25
on je odporný už vééééľmi dlho, ...aj na jazyku nech narastie...to onéé
srska
02.03.12,09:31
Keďže predvolebný súboj o voliča bude v týchto dňoch gradovať, pán minister Mihál by bol v pokračovaní tejto témy v nevýhode. Ja ju ukončím príspevkom od pepsi, teda odkazom aj pre ivankaodporného, aby v tom antisociálnom bahne, ktoré na občanoch zanechali naši vodcovia, nebol náš pán minister Mihál osamotený. Pán minister Mihál, ďakujem Vám ešte raz. Hlavne za to, že už nikdy žiadnym ministrom nebudete. Stačí Vám, že ste PÁN.k tomu sa pripojím. lebo čo sa zmenilo od 2010? využíval systém, ktorý mu to umožňoval pred 12.06.10 a po tomto dátume tiež z pozície postavenia
Adiks
02.03.12,09:37
Pán Mihál, dostali ste ma svojím výrokom, že kto nebude chcieť pracovať, bude mať nárok len na jedno teplé hlavné jedlo denne. Žiadne rozlišovanie medzi tým, kto sa naozaj nechce zamestnať a kto sa nevie zamestnať z dôvodu nízkeho počtu voľných pracovných miest.
Zitulda
02.03.12,09:55
Ja som na to "raz, či onedlho" tiež veľmi zvedavá ale mám obavy, že sa toho nedožijem a spolu so mnou aj mnohí...nielen dôchodcovia, ale aj mládež, mladé rodiny...všetci Tí čo si želáme konečne pokojný život bez strachu o budúcnosť (skôr lepšie povedané o zajtrajší deň!)
Jedno však nikdy nepochopím...tú ich bezhraničnú (myslím tým mnohých politikov!)drzosť a nehanebnosť, že po toľkých nespokojnostiach, opodstatnených výtkach čo sa im dostáva cielene-menovite aj nemenovite (nielen v kauze Gorila, či Sasanka) držať sa pri koryte zubami-nechtami a ešte viac sľubovať. Veď keby mali súdnosť, už dávno by sami odišli dobrovoľne preč z politiky. Ale to všetko, že tam zotrvávajú svedčí iba o tom, že sú bez chrbtovej kosti.
Oni mali byť vzorom pre nás aj pre celý svet, ale žiaľ podľa nich nás bude posudzovať celý svet a budeme každému "my Slováci" na smiech. Je mi z nich zle a z výhliadok do života našich detí, vnúčať je mi do plaču.
Ale akokoľvek budeme sa snažiť o zlepšenie, vytýkať či kričať, kritizovať,hnevať sa a plakať...budeme tak, ako aj teraz sme im iba na smiech, veď im je "hej" a bude naďalej, nielen na ďaľšie volebné obdobie.
great.zv
02.03.12,09:59
musel počítať každé €???.. a to by sa už čo muselo stať... myslím, že je "predzásobený" na dlhúúúúú dobu
Zitulda
02.03.12,10:03
.... a to jedno jedlo už majú zaistené...bezdomovci :) Splnil, čo sľúbil nie...či je och ešte málo:(:
srska
02.03.12,10:04
Ja som na to "raz, či onedlho" tiež veľmi zvedavá ale mám obavy, že sa toho nedožijem a spolu so mnou aj mnohí...nielen dôchodcovia, ale aj mládež, mladé rodiny...všetci Tí čo si želáme konečne pokojný život bez strachu o budúcnosť (skôr lepšie povedané o zajtrajší deň!)
Jedno však nikdy nepochopím...tú ich bezhraničnú (myslím tým mnohých politikov!)drzosť a nehanebnosť, že po toľkých nespokojnostiach, opodstatnených výtkach čo sa im dostáva cielene-menovite aj nemenovite (nielen v kauze Gorila, či Sasanka) držať sa pri koryte zubami-nechtami a ešte viac sľubovať. Veď keby mali súdnosť, už dávno by sami odišli dobrovoľne preč z politiky. Ale to všetko, že tam zotrvávajú svedčí iba o tom, že sú bez chrbtovej kosti.
Oni mali byť vzorom pre nás aj pre celý svet, ale žiaľ podľa nich nás bude posudzovať celý svet a budeme každému "my Slováci" na smiech. Je mi z nich zle a z výhliadok do života našich detí, vnúčať je mi do plaču.
Ale akokoľvek budeme sa snažiť o zlepšenie, vytýkať či kričať, kritizovať,hnevať sa a plakať...budeme tak, ako aj teraz sme im iba na smiech, veď im je "hej" a bude naďalej, nielen na ďaľšie volebné obdobie.vieš zitulda, áno je to smutné a oni dobre vedia, že koryto už nie je také plné ako bolo v 1990. všetkým mladým doprajem kľudnú a lepšie honorovanú prácu mimo tejto zhnitej gubernie - ja to už nejako doklepem
KatarinaNR
02.03.12,10:08
no musím to napísať,
práve je na TA3 "naživo" Fígeľ, voľakedy som si myslela, že je to slušný človek, ale v súčasnosti si myslím, že asi nie je väčšieho pokrytca ako jeho. Keby mu neprišli novinári na ten byt tak ho nikdy nikomu nedá a zároveň berie dva platy, z EÚ a zo SR a spolu s Hrušovským, ktorý je v každej druhej politickej relácií.
KDH to dokáže, čo???? veď už sú tam asi min.20rokov!!!!!!!!!!! čo dokážu, brať dva veľké platy, podľa mňa je Fígeľ človek, ktorý nemá kožu na tvári, falošný, teraz keby ste ho počuli na TA!!!!! fuj
Stanislav 1975
02.03.12,10:12
Ja som na to "raz, či onedlho" tiež veľmi zvedavá ale mám obavy, že sa toho nedožijem a spolu so mnou aj mnohí...nielen dôchodcovia, ale aj mládež, mladé rodiny...všetci Tí čo si želáme konečne pokojný život bez strachu o budúcnosť (skôr lepšie povedané o zajtrajší deň!)
Jedno však nikdy nepochopím...tú ich bezhraničnú (myslím tým mnohých politikov!)drzosť a nehanebnosť, že po toľkých nespokojnostiach, opodstatnených výtkach čo sa im dostáva cielene-menovite aj nemenovite (nielen v kauze Gorila, či Sasanka) držať sa pri koryte zubami-nechtami a ešte viac sľubovať. Veď keby mali súdnosť, už dávno by sami odišli dobrovoľne preč z politiky. Ale to všetko, že tam zotrvávajú svedčí iba o tom, že sú bez chrbtovej kosti.
Oni mali byť vzorom pre nás aj pre celý svet, ale žiaľ podľa nich nás bude posudzovať celý svet a budeme každému "my Slováci" na smiech. Je mi z nich zle a z výhliadok do života našich detí, vnúčať je mi do plaču.
Ale akokoľvek budeme sa snažiť o zlepšenie, vytýkať či kričať, kritizovať,hnevať sa a plakať...budeme tak, ako aj teraz sme im iba na smiech, veď im je "hej" a bude naďalej, nielen na ďaľšie volebné obdobie.
Dajme už za ministra vnútra teda Mikiho černáka...-on sa zdá taký vhodný kandidát, vie v tom behať...a za gener.prokurátora Voloďu Jegorova a bude pokoj...
srska
02.03.12,10:13
no musím to napísať,
práve je na TA3 "naživo" Fígeľ, voľakedy som si myslela, že je to slušný človek, ale v súčasnosti si myslím, že asi nie je väčšieho pokrytca ako jeho. Keby mu neprišli novinári na ten byt tak ho nikdy nikomu nedá a zároveň berie dva platy, z EÚ a zo SR a spolu s Hrušovským, ktorý je v každej druhej politickej relácií.
KDH to dokáže, čo???? veď už sú tam asi min.20rokov!!!!!!!!!!! čo dokážu, brať dva veľké platy, podľa mňa je Fígeľ človek, ktorý nemá kožu na tvári, falošný, teraz keby ste ho počuli na TA!!!!! fujfígeľ je v tom, že fígeľovi sa toto nič nerobenie a poberanie takéhoto platu páči už 20 rokov a medzi ním (nimi) a dlhodobo nezamestnanými vo vzťahu k práci nie je žiaden rozdiel
srska
02.03.12,10:23
Dajme už za ministra vnútra teda Mikiho černáka...-on sa zdá taký vhodný kandidát, vie v tom behať...a za gener.prokurátora Voloďu Jegorova a bude pokoj...to by nepadli ani chemické závody napr. v novákoch:D
srska
02.03.12,10:40
pani radičová odkazuje z bruselu: "Nie je to môj posledný summit, dlhé roky chodím do Bruselu ako národný expert pre sociálne veci a ďalej budem,"

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6282359/radicova-by-ani-dnes-grekom-nepozicala.html#ixzz1nxUrmyEQ
Deganova
04.03.12,18:06
... trochu na odľahčenie témy...
Hovorí anglický chirurg:
- Doviezli mi chlapíka s odtrhnutou rukou, ja som ju prišil
a on teraz bravúrne hrá husľové koncerty.

Na to hovorí francúzsky chirurg:
- Ja som prišil odtrhnutú nohu chlapíkovi, ktorý teraz
víťazne preteká v alpskom slalome.

Slovenský chirurg na to:
- Doviezli mi cigána, bicykel a fúzy a ja som poskladal
ministra zahraničných vecí!... mám pocit, že ich je takých pozošívaných viac...
srska
11.03.12,14:00
na odľahčenie témy: 5,88%
amelia
11.03.12,14:13
:)) len som si prečítala pár príspevkov na adresu pána Mihála...mne to je len čudné, keď sa v posledných voľbách dostal na svoje terajšie miesto, bolo tu moooc pochlebovačov, čo sa pretekali v lichôtkach....ja som jednému priateľovi vravela, že som mala tú česť pána Mihála spoznať aj osobne a mne ako človek nie je moc po chuti, podľa mňa viac trpel sebaobdivovaním, ako je zdravé....ale vtedy sa to odomňa zdalo dosť zlomyseľné a závistlivé :))
srska
11.03.12,14:17
:)) len som si prečítala pár príspevkov na adresu pána Mihála...mne to je len čudné, keď sa v posledných voľbách dostal na svoje terajšie miesto, bolo tu moooc pochlebovačov, čo sa pretekali v lichôtkach....ja som jednému priateľovi vravela, že som mala tú česť pána Mihála spoznať aj osobne a mne ako človek nie je moc po chuti, podľa mňa viac trpel sebaobdivovaním, ako je zdravé....ale vtedy sa to odomňa zdalo dosť zlomyseľné a závistlivé :))takých je tu ešte stále fúra:)
verkaz
11.03.12,15:12
Tak teraz doministroval. Ešte nie je zverejnené, či ostane poslancom.
srska
11.03.12,15:15
Tak teraz doministroval. Ešte nie je zverejnené, či ostane poslancom.krúžky na to má - 20498 a šiesty plac
sito
11.03.12,15:19
Nič netrvá večne, ani láska ...

k národu, ktorý trpí, strpí chudobu ...
pavol54
11.03.12,15:20
takých je tu ešte stále fúra:)
zomrel kráľ, nech žije kráľ
srska
11.03.12,15:21
ale janka aj natálka dokonca aj frontman maroš sú out
Luna
11.03.12,15:50
Škoda, že tak dobrá stránka ako bola Porada sa zmenia na totálnu politickú stránku. Kde sa iba šomre, osočuje a nadáva.
srska
11.03.12,15:54
Škoda, že tak dobrá stránka ako bola Porada sa zmenia na totálnu politickú stránku. Kde sa iba šomre, osočuje a nadáva.luna, ruku na srdce - čia je to vina, komu to vyhovuje?
Luna
11.03.12,16:08
neviem skús mi povedať. Na porade som bola medzi prvými. Nikdy sa nepolitizovalo.
Pikoška
11.03.12,16:13
Škoda, že tak dobrá stránka ako bola Porada sa zmenia na totálnu politickú stránku. Kde sa iba šomre, osočuje a nadáva.To bude asi tým, že celá spoločnosť sa zmenila. A nie k lepšiemu. Ak národ chudobnie, ak národ chudobnie hlavne preto, že jeho mocipáni mu rozkradnú republiku tak sa hnevá. A tí, čo im je dobre sa hnevajú na národ. Porada má svoju reštiku, kde sa smie diskutovať. V odborných témach ste slušní, vecní a ústretoví, takže Porada je v kurze stále. Je to stále dobrá stránka. Stačí pozrieť na návštevnosť. Šesť politických tém, aktuálnych pre všetkých občanov nie je totálka. Takže Porada má do politickej totálky asi tak ďaleko ako tento národ k spokojnosti.Tému uzatváram tretím hlasom - je vyriešená.:)
sito
11.03.12,16:13
Kšeft ...