MIKRA66
19.01.12,16:56
Chcela by som Vás poprosiť o radu ako je to teraz z dividendami, ktoré sa vyplácali osobám s majetkovou účasťou. Vyplácané boli v roku 2011 za rok 2010.
- Ak to správne chápem, odvody do zdravotnej poisťovne by sa mali platiť až v ročnom zúčtovaní za rok 2012, čiže do 31.03.2013.
- Čo odvody do Sociálnej poisťovne?
- Ako je to s daňou? Uvádzam tento príjem v ročnom zúčtovaní za rok 2011, alebo som ho mala dokonca zahrnúť do mesačného spracovania? (Ak áno, potrebujem doložiť k daňovému priznaniu nejaké potvrdenia?)

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
Tweety
19.01.12,16:00
Chcela by som Vás poprosiť o radu ako je to teraz z dividendami, ktoré sa vyplácali osobám s majetkovou účasťou. Vyplácané boli v roku 2011 za rok 2010.
- Ak to správne chápem, odvody do zdravotnej poisťovne by sa mali platiť až v ročnom zúčtovaní za rok 2012, čiže do 31.03.2013. nepodliehajú odvodom.
- Čo odvody do Sociálnej poisťovne?
- Ako je to s daňou? nezdaňuješ ich. Uvádzam tento príjem v ročnom zúčtovaní za rok 2011, alebo som ho mala dokonca zahrnúť do mesačného spracovania? (Ak áno, potrebujem doložiť k daňovému priznaniu nejaké potvrdenia?)

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď v texte