ferdik20
19.01.12,18:49
Dobrý deň,

chcem dať u svojho terajšieho zamestnávateľa výpoveď, pretože som si našiel inú prácu. Nový zamestnávateľ chce aby som už nastúpil o 2 týždne, avšak keď som to oznámil môjmu terajšiemu zamestnávateľovi, oznámil mi, že ma pustí až po uplynutí mesačnej výpovednej lehoty.

Potrebujem od Vás radu, či je možné ukončiť pracovný pomer dohodou bez toho aby plynula táto výpovedná lehota, a čo sa stane ak túto výpovednú lehotu nedodržím a nastúpim k novému zamestnávateľovi. V pracovnej zmluve mám totiž doložku o sankcii pri nedodržaní výpovednej lehoty, avšak v novom zákonníku práce je tento paragraf už vyškrtnutý. Preto sa chcem opýtať či táto doložka platí v mojom prípade, ak som pracovnú zmluvu uzatvoril vo februári 2011.

vopred ďakujem za odpovede
veronikasad
19.01.12,17:52
Dobrý deň,

chcem dať u svojho terajšieho zamestnávateľa výpoveď, pretože som si našiel inú prácu. Nový zamestnávateľ chce aby som už nastúpil o 2 týždne, avšak keď som to oznámil môjmu terajšiemu zamestnávateľovi, oznámil mi, že ma pustí až po uplynutí mesačnej výpovednej lehoty.

Potrebujem od Vás radu, či je možné ukončiť pracovný pomer dohodou bez toho aby plynula táto výpovedná lehota, a čo sa stane ak túto výpovednú lehotu nedodržím a nastúpim k novému zamestnávateľovi. V pracovnej zmluve mám totiž doložku o sankcii pri nedodržaní výpovednej lehoty, avšak v novom zákonníku práce je tento paragraf už vyškrtnutý. Preto sa chcem opýtať či táto doložka platí v mojom prípade, ak som pracovnú zmluvu uzatvoril vo februári 2011.

vopred ďakujem za odpovede

Naozaj ?

(8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
veronikasad
19.01.12,18:02
Ja som si všimol iba že je to vyškrtnuté, ale v bode 8 to je, a je nejaká možnosť ukončiť pracovný pomer bez výpovednej lehoty

(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
Ak zamestnávatel nebude súhlasiť s ukončením prac.pomeru dohodou a do práce nenastúpiš, pôjde o hrubé porušenie prac.disciplíny. zamestnávatel môže ukončiť s vami prac.pomer okamžitým zrušením, čo nebude dobrá vizitka u nového zamestnávatela.