anakonda11
19.01.12,21:11
Ahojte,
učím sa účtovať v Alfe podľa manuálu a nie je mi jasné, akým spôsobom urobím úhradu výdavku z banky, ked neuhrádzam len nejaký konkrétny výdavok, ale zaplatená suma z účtu obsahuje jednak výdavok-prevádzkovú réžiu a jednak výdavok, ktorý neovplyvňuje základ dane - proste potrebujem rozčleniť jednu platbu na prevádzkovú réžiu a na výdavky neovplyvnujúce základ dane. No a neviem si rady, neviem či je to neskoršou večernou hodinou alebo čím, ale maturujem tu nad tým už dosť dlho. Prešla som celý manuál spredu dozadu a opačne, tak buď som to prehliadla, alebo mi fakt nezapína.
Prosím Vás poraďte mi,
dakujem veľmi pekne :-)
katka s.
19.01.12,20:24
Myslím, že sa to nedá. Budeš musieť zaevidovať dva riadky do peňaž. denníka. Kód účelu - účel stĺpec peňažného denníka sa dá zadať len jeden typ do jedného zápisu.
Ivana Š
19.01.12,20:26
rozdeľ si uhradenú sumu na dve položky - jednu ktorá ZD ovplyvňuje, druhú ktorá ZD neovplynňuje
a musíš zaúčtovať v peňažnom denníku v dvoch riadkoch
VOZP - je prevádzková réžia - kód je 26
VNZD - výdavky neovplyvňujúce základ dane kód 33
anakonda11
19.01.12,20:27
Tiež ma to napadlo, ale zdalo sa mi to nepravdepodobné. No dobre, ale ako je to potom s číslom dokladu - ten zápis má vo výpise len jedno číslo a ked budem musieť urobiť v programe zápis v penažnom denníku do dvoch riadkov, bude odo mna chcieť tiež asi nejaké číslo, alebo mi priradí dve čísla k jednej platbe, nie?
katka s.
19.01.12,20:38
Nie je problém ak si dáš dve čísla za sebou. Ak opravíš číslo ručne na dve rovnaké program ťa upozorní, ale môžeš to potvrdiť.
Ivana Š
19.01.12,20:40
číslovanie položiek vo výpisoch z banky máš v Alfe voliteľné, môžeš si nastaviť, ako sa ti páči alebo ako potrebuješ
no rozúčtovanie jednej sumy na viac stĺpcov peňažného denníka Alfa nespraví, musí to ísť cez viac riadkov v PD
Ivana Š
19.01.12,20:41
tiež ma to hnevá, ale nejde to
anakonda11
19.01.12,21:28
dakujem, veľmi ste mi pomohli, idem študovať dalej :)
veronikasad
19.01.12,22:46
Anakonda, čo ideš v ALFE účtovať ? Lebo niektoré prípady robím tak, že celé naúčtujem ako VOZD a cez interné doklady odúčtujem VNZD.
Zita5
20.01.12,05:18
rozdeľ si uhradenú sumu na dve položky - jednu ktorá ZD ovplyvňuje, druhú ktorá ZD neovplynňuje
a musíš zaúčtovať v peňažnom denníku v dvoch riadkoch
VOZP - je prevádzková réžia - kód je 26
VNZD - výdavky neovplyvňujúce základ dane kód 33

Už od apríla nebudeme musieť účtovať v dvoch riadkoch :)
http://www.porada.sk/t40653-p49-program-alfa.html#post1948128
Ivana Š
20.01.12,10:40
Už od apríla nebudeme musieť účtovať v dvoch riadkoch :)
http://www.porada.sk/t40653-p49-program-alfa.html#post1948128

to ma poteší :)
Zita5
20.01.12,10:52
Aj mňa o teší, že konečne už na tom pracujú....to už mohli skôr .:)