Alenka30
19.01.12,22:35
Chcem sa opýtať , či by ste mi mohli poradiť ? Manžel je zamestnaný a jeho mzda bola vo výške zhruba 600 eur . Má dve exekúcie a zamestnankyňa firmy na pozícii ekonomky mu z danej mzdy bez nášho vedomia zrazila čiastku exekúcii v sume 300eur . Ja som nezamestnaná a máme jedno školopovinné dieťa , zvyšok zo mzdy nam ostal cca 300 eur , z kt. musíme hradiť nájomné v sume 220eur. Tak sa Vás chcem opýtať, či je možné , aby manželovi ekonomka mohla stiahnuť zo mzdy na uhradenie exekucie takú veľku čiastku? Hoci som ja nezamestnaná a máme jedno dieťa a exekučný prikaz bol dohodnutý na hradenie 1/3 z celej mzdy. Myslím si že výka úhrady , t.j. 300 eur je privysoká na naše pomery a presahuje výšku 1/3 z manželovho platu. Ako mám riešiť situáciu tak, aby nám sťahovali menšie čiasty ako 300eur z platu na uhradenie danej exekúcie ? Za odppoveď vopred Ďakujem .
tictac7
19.01.12,21:43
Chcem sa opýtať , či by ste mi mohli poradiť ? Manžel je zamestnaný a jeho mzda bola vo výške zhruba 600 eur . Má dve exekúcie a zamestnankyňa firmy na pozícii ekonomky mu z danej mzdy bez nášho vedomia zrazila čiastku exekúcii v sume 300eur . Ja som nezamestnaná a máme jedno školopovinné dieťa , zvyšok zo mzdy nam ostal cca 300 eur , z kt. musíme hradiť nájomné v sume 220eur. Tak sa Vás chcem opýtať, či je možné , aby manželovi ekonomka mohla stiahnuť zo mzdy na uhradenie exekucie takú veľku čiastku? Hoci som ja nezamestnaná a máme jedno dieťa a exekučný prikaz bol dohodnutý na hradenie 1/3 z celej mzdy. Myslím si že výka úhrady , t.j. 300 eur je privysoká na naše pomery a presahuje výšku 1/3 z manželovho platu. Ako mám riešiť situáciu tak, aby nám sťahovali menšie čiasty ako 300eur z platu na uhradenie danej exekúcie ? Za odppoveď vopred Ďakujem .

...neviem, o čo Ti ide....
...píšeš: "...Má dve exekúcie a zamestnankyňa firmy na pozícii ekonomky mu z danej mzdy bez nášho vedomia zrazila čiastku exekúcii v sume 300eur..."
...a zároveň píšeš: ..."a exekučný prikaz bol dohodnutý na hradenie 1/3 z celej mzdy..."


... a vôbec, úplne neúplné info...nedá sa odpovedať...
...jediné, čo Ti viem povedať, je, že pri exekúcii sa neprihliada na to, či manžel/manželka má príjem alebo nie, prihliada sa len na počet vyživovaných osôb...
Alenka30
19.01.12,22:42
no ja som vedela že máme exekúciu , len som nevedela že nám ju budú sťahovať v čiastke kt. je polovica manželovho platu a pri tom manžel živí mňa a syna. Je to neúplné info , pretože sa vôbec nevyznám v takýchto veciach , ale tak ma to trápi pretože ak mi stiahnu exekútori 300 eur mesačne a vyplatím nájom 220 eur tak mi ostane 80 eur na živobytie s dieťaťom do budúceho mesiaca a to sa zvládnuť nedá. Preto chcem zistiť ako mám dosiahnuť to , aby mi ekonomka sťahovala exekučné poplatky v menšej čiastke.
hubatá
19.01.12,23:36
Ja som na opačnom konci - ja som oprávnená. A na takých ako si ty mám strašne ťažké srdce, lebo viete že ste dlžní peniaze, ale kým nepríde exekútor tak sa nechcete dohodnúť na splátkach. Ten exekútor je na tomto najdrahší, nie samotné splácanie dlhu. To si neuvedomuješ? Oprávnený dostáva minimálne mesačné zrážky z manželovho platu, takmer všetko zožerie exekútor.
Alenka30
19.01.12,23:47
ja by som sa aj dohodla na splátkach.. aj som sa o to pokúsila.. žiaľ bohu môj finančný stav nieje taký , aby som mohla hradiť všetko.. a aj keď sme boli dohodnutí na splátkach.. dohoda nebola dodržaná , pretože nám stiahli z platu vyššiu sumu na akej sme sa s exekútorom písomne dohodli.
tictac7
19.01.12,23:50
no ja som vedela že máme exekúciu , len som nevedela že nám ju budú sťahovať v čiastke kt. je polovica manželovho platu a pri tom manžel živí mňa a syna. Je to neúplné info , pretože sa vôbec nevyznám v takýchto veciach , ale tak ma to trápi pretože ak mi stiahnu exekútori 300 eur mesačne a vyplatím nájom 220 eur tak mi ostane 80 eur na živobytie s dieťaťom do budúceho mesiaca a to sa zvládnuť nedá. Preto chcem zistiť ako mám dosiahnuť to , aby mi ekonomka sťahovala exekučné poplatky v menšej čiastke.

...obviňuješ ekonómku, exekútora.....a Tvoj manžel?....bez viny?
...Tvoje slová: "... Je to neúplné info , pretože sa vôbec nevyznám v takýchto veciach , ale tak ma to trápi pretože ak mi stiahnu exekútori 300 eur mesačne a vyplatím nájom 220 eur tak mi ostane 80 eur..."
...ja som chcela úplné info, kto je oprávnený, a aký je čistý príjem Tvojho muža, ja nechcem úplné info - že Ty sa v tom máš vyznať - Ty si tu obvinila ekonómku a exekútora, tak som chcela posúdiť...ale každý si tu asi hudieme o niečom inom....
...aj mňa trápi, že splácam hypotéku, služby s užívaním bytu, elektrinu, telefón, televízor, internet, leasing...mám pokračovať? Tebe ostane teraz 80, to znamená, kebyže nemá Tvoj manžel tú nešťastnú exekúciu, teda dve...radšej nedokončím....
tictac7
19.01.12,23:52
ja by som sa aj dohodla na splátkach.. aj som sa o to pokúsila.. žiaľ bohu môj finančný stav nieje taký , aby som mohla hradiť všetko.. a aj keď sme boli dohodnutí na splátkach.. dohoda nebola dodržaná , pretože nám stiahli z platu vyššiu sumu na akej sme sa s exekútorom písomne dohodli.

...z platu sa nesťahuje to, čo ste sa dohodli. Keby ste sa dohodli a dohodu dodržali.... Z platu sa sťahuje v zmysle zákona, ani viac, ani menej....
hubatá
21.01.12,12:14
Tak načo ste sa dohodli na splátkach ktoré nemôžeš dodržať, čo sa potom divíš že nastúpil exekútor a tváriš sa ako keby sa tebe ubližovalo? Skúste niečo predať a navýšiť si tak istinu, to v rámci rodiny nemáte nič hodnotné napr. pozemok, zlato ......
tinaM
21.01.12,19:40
Je pravda, že sa nedá jednoznačne odpovedať na otázku, ale som toho názoru, že aj tak bola stiahnutá vysoká čiastka.
600-113,89 -47,45 - 47,45 = 391,21. 1/3 z 391,21 = 130,40.
:cool:UOTE]
tinaM
21.01.12,20:05
Tátoo odpoveď platí v prípade, že ide o Vaše spoločné dieťa.
Alenka30
22.01.12,13:07
Ano dieta je naše spoločne. Velmi pakne vam dakujem .
freelover
31.01.12,11:51
Je pravda, že sa nedá jednoznačne odpovedať na otázku, ale som toho názoru, že aj tak bola stiahnutá vysoká čiastka.
600-113,89 -47,45 - 47,45 = 391,21. 1/3 z 391,21 = 130,40.
:cool:UOTE]


Nie som si isty ci tvoj vypocet zohladnuje odstavec 3 paragrafu 71 o exekucii.Mne sa zda ze jej zrazaju dobre - bohuzial.