evicka003
19.01.12,23:12
Ahojte poradáci,
prvý krát ma čaká DP DzMV a mám problém aby som ho správne vyplnila:
mám s.r.o, kde figurujem ako konateľ jednoosobovej s.r.o. bez odmeny a súkromné auto používam na služobné cesty, kúpené ešte pred vznikom s.r.o. ale moj problém nastáva auto mám napísané na seba v mieste trvalého bydliska /BA/ a sídlo s.r.o. mám v Banskobystrickom kraji. Auto som nenahlasovala na DU.

Moj problém s vyplnanim:
10. obec / adresu firmy alebo trvaleho bydliska? /
II oddiel: som statutarny zasupca alebo spravca?
Vyplnam DIČ alebo moje udaje , adresu trvaleho pobytu alebo adresu firmy?

Ostatne mi je jasne :-D aspon dufam

Vopred ďakujem za rady.

Eva
avalik
19.01.12,22:37
dan plati sro ... cize zadavas udaje sro, obchodne meno sidlo, DIC (nie rodne cislo)

konatel je statutarny zastupca

ako konatel si brana ako zamestnanec na ucely preplacania cestovnych nahrad a teda pre teba plati:

§ 85 ods. 2 písm. a) zákona - zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec
- tento pouzijes v oddiele III. r. 07

potom v r. 10 uvedies pocet mesiacov, v ktorych si mala jazdy a preplatene cestovne
evicka003
19.01.12,22:46
Dakujem :-D
Marko222
20.01.12,20:36
Zdravím.
Mám podobnú situáciu, chcem sa iba uistiť:
Som konateľom sro, nie som zamestnancom. Ako fyzická osoba-nepodnikateľ som vlastníkom MV, ktoré používam na služobné účely v sro (sro "mi prepláca" iba cestovne nahrady). Plati teda daň z MV sro alebo ja ako občan-FO-vlastník vozidla? Podľa akého písmena v §85 je to zdaňované?
Vopred ďakujem.
Marko222
20.01.12,20:38
Zdravím.
Mám podobnú situáciu, chcem sa iba uistiť:
Som konateľom sro, nie som zamestnancom. Ako fyzická osoba-nepodnikateľ som vlastníkom MV, ktoré používam na služobné účely v sro (sro "mi prepláca" iba cestovne nahrady). Plati teda daň z MV sro alebo ja ako občan-FO-vlastník vozidla? Podľa akého písmena v §85 je to zdaňované?
Vopred ďakujem.
avalik
20.01.12,21:00
Zdravím.
Mám podobnú situáciu, chcem sa iba uistiť:
Som konateľom sro, nie som zamestnancom. Ako fyzická osoba-nepodnikateľ som vlastníkom MV, ktoré používam na služobné účely v sro (sro "mi prepláca" iba cestovne nahrady). Plati teda daň z MV sro alebo ja ako občan-FO-vlastník vozidla? Podľa akého písmena v §85 je to zdaňované?
Vopred ďakujem.

danove priznanie podava sro, ty si v tomto pripade brany ako zamestnanec ... pozri moj prisp. #2