lbdent
31.01.06,08:41
Milí poraďáci, robím prvý krát daňové priznanie JÚ Alfa a na výstupoch mi sedia výdaje v Prehľade príjmov a výdavkov aj v Peňažnom denníku a nezhodujú sa mi s Výkazom príjmov a výdavkov. Jedná sa konkrétne o prevádzkovú réžiu a platby do fondov. Všetky ostatné položky sedia vo všetkých troch výstupoch. Máte niekto tip, ako hľadať chybu? Odkiaľ naťahuje údaje Výkaz o príjmoch a výdavkoch?Predpokladám, že z Peň. denníka a nechápem ten rozdiel
Napr.
Odvody do fondov : Prehľad Peň. denník Výkaz
175140 175140 177928

Prev. réžia: 529576 529576 531493



Prosím, poraďte :)
Marianna01
31.01.06,14:53
No, ťažko povedať, kde hľadať chybu. Asi by som začala od najľahšieho - možno dokladovou inventúrou zistíš, kde Ti chyba vyskakuje. T.z. skontroluješ správnosť každého dokladu, resp. správnosť zaúčtovania dokladu. Prípadne spočítaj platby do fondov a porovnaj s výsledkami na výkazoch a v PD. Ale dokladovú inventúru musíš urobiť aj tak:o
Zuziana
31.01.06,16:07
Najprv skús urobiť kontrolu programom, skontroluj si vykázané chyby.
lbdent
31.01.06,20:21
Program mi hlási, že nenašiel žiadne chyby:confused: . Dnes som volala aj do Krosu, povedali, aby som im poslala mailom software, lenže som sa k tomu poobede kôli maličkej nedostala a večer tam nie sú:) . Asi mi zostane len dokladová inventúra:D . Dnes som si dala pohov, lebo včera som pri tom trčala do druhej v noci, cez deň sa od malej ťažko pohnem, tak som polomŕtva. Snáď budem zajtra múdrejšia, ďakujem vám za rady
Marianna01
01.02.06,14:43
Byť polomŕtva od roboty a cez deň sa starať o deti, účtovať niekoľko firiem - áno, to poznám :D. Ja mám deti dve - 5 a 2 ročné. A nezávidím Ti hľadať chybu v Krose -ja som sa toho programu konečne zbavila, vôbec mi nesedel. A poslať software do Krosu - taký výsledok porady s technickou podporou som tiež mala. Až na to, že ak oni nájdu chybu a zistia, že si to "spôsobila Ty" - neviem, ako dokážu, dajú Ti k náhrade 800,- za každú hodinu, ktorú strávili pri opravovaní "Tvojej" chyby... Milé...:cool:
slimak
01.02.06,16:26
Vykaz o prijmoch a vydavkoch sa tvori z pen.dennika.Neviem co je prehlad o P a V.
Ked robim kontroly ja napr. DPH v podv. uct. A nesedi mi ucet 343 z daneho stvrtroku a vypocitane DPH(dan. priznanie) robene z knihy dan. dokladov. Tak si chybu najlahsie najdem. Ak obdobia rozdelim na obdobia.
Najdem mesiac v ktorom je chyba a ten rozdelim na dalsie casti. Je to rychle, a usetrim papier, cas. Ako by som mal tlacit cele databazy.
robim to ked je vela zapisov. Musim ale povedat, ze kotrola podla dokladov je spravnejsia.
U teba by som rozdelil tak isto ak sa to da tiez rok na polrok a porovnal pen.dennik a vykaz. Mam MRP a tam som zatial neprisiel ako urobit pen.dennik 0101 do 3006. Ale v datalocku to ide.(nepoznam kros)

V datalocku sa lahsie a lepsie pracuje z databazami a hlavne sa da precislovavat.
lbdent
02.02.06,19:31
Marianna01 - to mas este hektickejsie ako ja, moja ma len 6 mesiacov:) Software som nakoniec do Krosu neposlala, snazim sa to najst sama.

Slimak - postupujem podla tvojho navodu, rozclenila som si jednotlive mesiace a kontrolujem zauctovanie. uz v januari mi na prevadzkovej rezii vyskakuje rozdiel medzi PD a Vykazom o PaV 79,56 Sk a vsetky doklady som presla niekolko krat, bez toho, aby som objavila nejaky zadrhel!
Nechapem jednu vec - ked zauctujem do PD, tak Vykaz by to mal prebrat, ci je to zauctovane dobre, alebo zle, nie? Dokladovu inventuru robim, aby som sama prisla na to, ci mam nejake chyby, ak program pri kontrole ziadne nenajde. Odkial si Vykaz natiahne inu sumu ako je zauctovana v denniku?:D Uz to kontrolujem zo vsetkych stran a som z toho vedla. Keby som si urobila Vykaz rucne, ved mi to zase nebude sediet s udajmi v software. :mee:
Maya1
02.02.06,19:41
mám Alfu, aj 18 mes. dcéru, - ahoj. tak rozmýšľam, či si platiteľ. Lebo keď si neplatiteľ a v programe pri reg. si sa nastavila ako platce, mohlo sa stať, že pri účtovaní si sem tam hodila aj DPH učto. A je chyba na svete. No to je len moja rýchla odpoveď, ale budem rozmýšľať.

ešte by som prešla dátumy.
MIRKA
02.02.06,20:23
ja mám pocit, že v alfe vo výkaze príjmov a výdavkov, napr. aj v riadku prevádzkovej réžie, spočíta niekoľko vecí/riadkov z prehľadu p. a v. (nielen samotný riadok PR). skús pozrieť, aký ti to robí rozdiel a skontrolovať iné riadky prehľadu... dúfam, že ma chápeš.

ja som ešte tento rok nekontrolovala výkaz, ale mám taký pocit, že to tak je... nemám ani u seba papiere, tak sa nemôžem pozrieť.
lbdent
02.02.06,20:45
Wow, dievcata, ste suprove, som platca a idem si pozriet ostatne riadky, takato moznost by ma nenapadla, uvidime:)
lbdent
02.02.06,20:51
BOZE, MIRKA :) :) je to ono, pripocitava tam aj iny odpocitatelny od zakladu dane!!!!! To odkial mam vediet ja trubka:mad: ????? Dnes sa ti bude urcite vyborne spinkat!!!! DAKUJEM

Este ma caka aj prva uzavierka v Omege, to bude asi dobre silne kafe:(
MIRKA
02.02.06,21:02
veľmi rada :-)))

inak tiež mám 17 mesačného malého a robím po nociach... len tak, že maminy si musia pomáhať :-))))))))))))))))