OPS
20.01.12,06:06
Dobrý deň poradaci. Ja viem ze to tu bolo riesene uz niekolkokrat ale aj tak si stale nie som isty a tak popisem moj konkretny pripad. Nasa firma zabezpecuje i dodavku tepla. Kurici maju 10 hodinove pracovne smeny pocas 24 hodin. V priebehu 24 hodin, kedy ma jeden kuric sluzbu chodi kontrolovat prevadzku kotla a za to mu po dohode pocitam 10 odpracovanych hodin, pricom sa striadaju kazde dva dni. Kuricom som rozvrhol pracovny cas tak aby v priebehu mesiaca mali odrobene tolko kolko je na daný mesiac fond pracovneho casu. Ak to prekrocia tak v nasledujucom mesiaci maju o to menej sluzieb, cize si akoze cerpaju nahradne volno.

A teraz moja otazka:
Znamena to ze kedze nemaju pracu nadcas (rsp. si za nu cerpaju nahradne volno) tak nemaju narok na priplatok za pracu v sobotu a nedelu a ani za pracu vo sviatok, ak im na tieto dni pripadne sluzba? A teda jediny priplatok na ktorý maju narok je za pracu v noci?
Pochopil som to spravne?

Prosim poradte mi, pretoze ich nechcem o nic na co maju narok ukratit ale zasa ak na to narok nemaju tak im to, vzhladom na zlu financnu situaciu vo firme, dat nemozem.

Dakujem.