roman29
20.01.12,09:42
ahoj,
mame uzky dvor, so susedom nas deli pomerne nizky murik (nieco cez meter a pol ... robil ho sused)
nam by sa ziadalo predsa len viac sukromia a preto rozmyslame nad vysadenim ziveho plota.

mal by splnat nasledovne parametre :)
- aby on sam nezaberal vela miesta, aby tym padom este viac nezuzil dvor - ale zaroven aby splnal funkciu = nepriehladnost
- idealne nieco rychlo rastuce
- mozno nieco kde tvarovanim pocas rokov sa da docielit to, ze v tej spodnej casti (meter, meter a pol) bude len kmen, a len vyssie bude samotna "koruna" (?)
- alebo radsej zvolit nejake popinave rastliny a teda vytvorit tam nejaku konstrukciu po ktorej sa bude tahat ? (najskor brectan ?)

dik za kazdy tip, prip. obrazky atd.
arizona
20.01.12,08:48
Zadaj hore do vyhladavaca "zivy plot",najdes stovky prispevkov ;)
roman29
21.01.12,08:19
dik, aj to je odpoved :o
KEJKA
21.01.12,08:29
všetky alternatívy sú riešiteľné, treba sa rozhodnúť. Ja somnapr. videla úzke vysoké tuje, ale ako rýchlo rastú netuším.
skutočne sadá veľa vygugliť, treba len veľaveľa čítať.
už aj pod touto témou sa ukazujú podobné témy - spolu vidím 5 tém spolu cca 100 príspevkov.
Rozhodnúť sa treba podľa vlastného vkusu.
Mne by napr. vyhovoval z rôznych tu prečítaných dôvodov hrab, ale pravdupovediac - nepáči sa mi, tak som živý plot zatiaľ neriešila.
roman29
21.01.12,08:34
objavil som aj nieco taketo: http://www.zivyplot.cz/fotogalerie-12.html
tak to je celkom fascinujuce ak by to malo tak rychlo rast. To by malo u nas asi vacsiu prioritu ako ci je to menej ci viac pekne od dacoho ineho.
Valcake
22.01.12,00:05
Mňa to tiež zaujíma..
...to myslia vážne, že tak rýchlo rastie? Koľko ks treba vysadiť na 10m úsek?
...ale páči sa mi hlohyňa..;)
roman29
22.01.12,08:20
no zrejme naozaj ano, rastie to tak rychlo. aj tu na porade je uz tema pojednavajuca cisto o tom breste. a ludia tam pisu svoje skusenosti.