Rubrika
20.01.12,10:06
Takže od 1.1.2012 zas budeme zverejňovať všetky zmluvy, faktúry a objednávky bez rozlíšenia výšky sumy?
timejka200
22.01.12,13:52
vyzerá to tak .....:(
mcinga
23.01.12,19:20
MŃa z toho už porazí...:eek: Všetky tie malé, drobné faktúry zverejňovať...
Vlastuša
30.01.12,06:05
Ja mám trošku chaos, je tam napísané, že aj zjednodušená faktúra z registračnej pokladne. To akože všetky bločky čo nakupujeme či ako mám tomu rozumieť. Pre mňa je to úplná novinka, takže ďalší horor.
Vlastuša
30.01.12,06:36
prosím vás ľudkovia moji dajte mi nejaký postup ako toto realizovať, lebo nech to študujem ako chcem som z toho vedľa :confused: Máme vlastnú webovú stránku, takže to budem skenovať a uverejňovať priamo tam? Alebo ako? Ďakujem vopred za vaše rady.
mcinga
30.01.12,06:50
Nemusíš skenovať každú faktúru, objednávku... Je možné zverejňovať údaje v štruktúrovanej forme, napr. tabuľke. Skús pozrieť
http://portal.egov.sk/sk/content/povinne-zverejnovanie-od-1-1-2012
Vlastuša
30.01.12,07:44
Dík, takže to dám do tabuľky a tú zverejním? Ale čo tie bločky z registračnej pokladne, čo nakupujeme kancelárske potreby a také drobnosti. Aj to treba?
eva7
31.01.12,17:31
Ahoj. Prečo by si zverejňovala pokladničné bločky? Veď to nie je faktúra! Jedná sa len o zverejnenie prišlých faktúr, vystavených objednávok a uzavretých zmlúv. Neviem, v akom programe robíš. Ja mám WINIEBU a tu je perfektná zostava na zverejňovanie, ktorá vygeneruje tabuľku z faktúr a objednávok so všetkými povinnými údajmi - IČO, adresu, sumu, DPH, popis tovaru-služby, odkaz na číslo zmluvy alebo obj. Zadám tlač za celý mesiac, vyexportujem do pdf, ktoré potom prilepím na našu webovú stránku. Skenujem len zmluvy, prípadne, ak ju mám poslanú elektronicky, tak ju len prevediem na web.
ZUZIKLES
31.01.12,17:34
Ja to dávam do excelu a to dátum prijatia FA, dodávateľ, suma, splatnosť, účtovný doklad, text - čoho sa týka, aj objednávky, zmluvy: číslo zmluvy, suma, obdobie, klient, pokladňu nie. A všetko aj keď je to centík.
Vlastuša
31.01.12,18:36
No mňa trošku zmiatlo, že v pokynoch je uvedené, že treba zverejňovať aj zjednodušené faktúry vystavené registračnou pokladňou. Pre mňa je to fakt úplne nové, už sa v poslednej dobe cítim ako taký debilko, ktorý nič nevie. Inak robím v iSpine. Nejakú tabuľku nám poslali v pokynoch tak asi použijem to. Takže to stačí keď to dám raz za mesiac?
Inak, veľmi vám ďakujem za rady :)
anika
03.02.12,08:01
Vlastuša, teraz prosím o radu ja. Akú tabuľku ste dostali na zverejňovanie faktúr? Je to v ISPINE od ASSECO SOLUTION?
Ďakujem
Vlastuša
04.02.12,06:22
ahoj, nie nie je to v ispine, je to excelovská tabuľka, takže údaje musím do nej vpisovať, poslali nám to len v prílohe ako dokument. Ešte mám jednu otázku. Týka sa to zverejňovanie aj faktúr z jedálne? Lebo pozerala som inej škole čo zverejnili a mali tam len školské faktúry. No každopádne som rada, že sa to nemusí skenovať :)
anika
06.02.12,07:14
My podnikateľskú činnosť nedávame a tá tabuľka je z ISPINU?
Vlastuša
06.02.12,08:27
Písala som už aj vyššie, nie je z ISPINU. Nemyslím podnikateľskú činnost, ale faktúry, čo chodia za potraviny do našej jedálne.
palmaria
27.02.12,08:52
Prepáčte moju neznalosť, ako dlho musí byť zverejnená zmluva na webe? My sme dodávateľ služieb pre povinnú osobu a rada by som vedela, či ju napr. po mesiaci stiahnu. Alebo po vyfakturovaní služby? Ide o rámcovú zmluvu, nie jednorazovú. Ďakujem za odpoveď.
eva7
28.02.12,09:32
Ahoj, viem že faktúry a objednávky sa musia držať na webe po dobu 5 rokov, či sa to týka aj zmlúv neviem. Skús si naštudovať zákon 211/2000 a novelu 382/2011
1gabika1
16.05.12,07:08
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či je potrebné zverejňovať faktúry, zmluvy, objednávky zo ŠJ za potraviny?
Irona
16.05.12,10:12
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či je potrebné zverejňovať faktúry, zmluvy, objednávky zo ŠJ za potraviny?

Áno, zverejňovanie sa týka aj školských jedální zriadených pri ZŠ.
Letko
21.01.14,05:20
Musia byť zmluvy s podpismi a pečiatkami?
monka111
20.03.15,06:54
Tak toto by zaujímalo aj mňa, vie niekto poradiť? ďakujem,
Letko
20.03.15,07:08
Bez podpisov. My ich dávame tlačiť z wordu do pdf a takto ich zavesíme na net. Takže nedávame ani pečiatky.
monka111
20.03.15,08:13
Ďakujem pekne, my máme vätšinu došlú poštou, a preto sme dávali do pdf aj s podpismi, až do dnešného dňa, keď nám protistrana povedala, že si nepraje zverejniť podpis..:)