remenova
31.01.06,09:06
Sme stavebná firma a pri realizácii našich prác sme spôsobili škodu inej organizácii, ktorá nám túto škodu vyfaktúrovala. Nevivem, či je to pre nás oprávnený náklad a či to môžem dať do daňových výdavkov. Poradí mi niekto? Prehľadala som celý daňový zákon, el nič som nenašla. Dik
Zita5
31.01.06,08:49
Podľa§ 19 ods.3 písm g./ zákona o dani z príjmov sú daňovým výdavkom len škody nezavinené daňovníkom a to :
1. Vzniknuté v dôsledku živelnej pohromy napr. zemetrasenia , povodne , krupobitia labíny alebo blesku .
2. spôsobené neznámym páchateľom v zdaňovacom období v ktorom bola táto skutočnosť potvrdená políciou

Ostatné vzniknuté škody sú nedaňovým nákladom . Vzniknutá škoda sa účtuje ako výdaj neovplyvňujúci základ dane .
remenova
31.01.06,10:03
Js a som myslela, že v tom § sa hovorí o škodáach ktoré boli spôsobené daňovníkovi, teda nie keď spôsobím škodu niekomu inému. Ale ďakujem.
alušik
31.01.06,10:32
Ja si myslim, ze ak ste mali zmluvne dohodnute, ze budete znasat pripadne skody, ktore svojou cinnostou sposobite, tak je to v poriadku, ze Vam to vyfakturovali. Vsak si myslim, ze vy sa mate sancu voci niecomu takemuto poistit.
remenova
31.01.06,12:46
To sme sposobili skodu nie nasmu objednavatelovi, ale niekomu uplne inemu. Polnohosp. druzstvu, cez ktore viedla kanalizacia, ktoru sme robili, ale robili sme to pre niekoho ineho. Takze s nimi ziadnu zmluvu nemame.Poistenie mame. Len neiviem, ci to poistovna uzna. Ale to je druha vec.Ide mi o to ci to pojde nam do danovych vydavkov alebo nie. Ale asi pravdepodobne nie, a ked nam to poistovna preplati, tak to zase pojde do nezdanitelnych prijmov.:confused: