ali8
20.01.12,12:42
Dobry den prajem, chcela bysom sa opytat taku vec, ak podnikatel FO kupi od znameho, nepodnikatela, nieco do svojej firmy,/pouzivanu vec/ na zaklade coho si to moze alebo ci vobec moze dat do vydavkov? treba ktomu vypracovat nejaku kupno-predajnu zmluvu a kotmu vypisat len VPD? a co sa tyka toho nepodnikatela, nemusi on ztoho platit nejaku dan z toho prijmu ktory mu vyplati ten podnikatel? vie niekto poradit?
ewita888
20.01.12,12:01
Dobry den prajem, chcela bysom sa opytat taku vec, ak podnikatel FO kupi od znameho, nepodnikatela, nieco do svojej firmy,/pouzivanu vec/ na zaklade coho si to moze alebo ci vobec moze dat do vydavkov? treba ktomu vypracovat nejaku kupno-predajnu zmluvu a kotmu vypisat len VPD? áno a co sa tyka toho nepodnikatela, nemusi on ztoho platit nejaku dan z toho prijmu ktory mu vyplati ten podnikatel? nie, ak sa jedná o hnuteľnú vec, ktorá nebola zaradená v majetku firmy..vie niekto poradit?
v texte
ali8
20.01.12,12:11
Este jedna otazocka by ma zaujimala ohladom toho ak kupi pouzivanu vec ktora presiahne 1700€ tak to si musim dat do odpisov alebo pouzivanu vec mozem kludne rovno dat do vydavkov. dakujem
ewita888
20.01.12,12:13
treba odpisovať..
ewita888
20.01.12,12:18
zabudla som doplniť - odpisovať, ak jeho životnosť je viac, ako rok
ali8
27.03.12,07:37
Dobry den potrebovala by som surne poradit ak ja ako nepodnikatel predam nejaku vec podniakatelovi v sume cca 1700€ musim ztoho ja podat danove priznanie: prosim poradte.
Mila123
27.03.12,07:42
čo to konkrétne je ? pozemok? byt ? dom ? auto ? alebo čo ?
nebolo to nikdy zaradené ako obchodný majetok?
ali8
27.03.12,07:55
čo to konkrétne je ? pozemok? byt ? dom ? auto ? alebo čo ?
nebolo to nikdy zaradené ako obchodný majetok?

je to hnutelna vec, nebolo to nikdy predtym v podnikani, takze nemusi z toho odvadzat dan vsak? je to prijem oslobodeny od dani .