petrus19711
20.01.12,17:27
Dobry deň! Chcel by som Vás opytať lebo som volakde tu videl a teraz to neviem najst skratka chcem odpisat na danovom priznani pouzivanie auta na zaklade knihe jazd ale bez blockov .Som SZčO a denno denne jazdim do BA cca 100+100 km auto mam nahlasene na danovom urade . Vsade pocujem ze len s blockami ale ja som cital ze sa da odpisat aj pausalne podla knihu jazd po zaplateni cestnej dane.Ked mi vie volakto aj prislusni zakon pridat tomu aj dopredu dvakrat dakujem
draik
20.01.12,20:52
Môžte si uplatniť 80% na základe bločkov bez knihy jázd alebo 100 % (podľa spotreby) a s knihou jázd. Ak však BA, do ktorej cestujete, je pravidelným miestom výkonu činnosti, výdavky na túto cestu nie sú daňovo uznateľné (nie je to pracovná cesta).
veronikasad
20.01.12,20:57
Petrus, máš auto zaradené v obchodnom majetku, alebo na podnikanie používaš súkr.mot.vozidlo ?

Máš splnenú oznamovaciu povinnosť na daňovom úrade ?
petrus19711
21.01.12,06:24
Neviem ci mam auto zapisane na podnikanie ale asi nie(v technickom neni pisane na firmu len na seba) ale pred dvoma rokmi som to nahlasil na danovom urade a minuli rok som zaplatil aj cestnu dan tento rok este nie.
petrus19711
23.01.12,14:25
Takže asi nikto mi nevie pomoct ale aj za toto vam dakujem