daniel.hrabko
20.01.12,23:03
Dobry vecer vospolok,
prosim o odbornu radu.
Pracoval som polroka ako zivnostnik na mandantnu zmluvu pre jednu marketingovu agenturu ako referent. Po polroku co uz som pre nich nepracoval som si nasiel pracu v inej agenture, kde ma uz zamestnali na TPP. zivnost som prerusil. Moj prvy mandatar prva marketingova agentura sa to dozvedela a zacala sa mi vyhrazat, ze som podpisal konkurencnu dolozku v mandantnej zmluve, ze po skonceni platnosti zmluvy sa tri roky nezamestnam u konkurencie, pokuty ani sankcie tam neboli uvedene a teda ani podpisane ziadne. vyhrazaju sa mi pokutou, sudom a ze poslu na mojho terajsieho zamestnavatela inspektorat prace, ze ma nemoze zamestnat ked mam nieco take podpisane s nimi.

Su v prave oni, alebo ja?

Vrela vdaka za odpoved
daniel.hrabko
20.01.12,22:22
prosim o odpoved
daniel.hrabko
21.01.12,09:54
Nikto pre mna nema fundovanu odpoved?
avalik
21.01.12,10:24
prestuduj si poriadne mandatnu zmluvu, prislusne paragrafy v zakonoch na ktore sa odvolava ... ak je to "mandatna zmluva" a nie zmluva s inym nazvom, odporucam radsej konzultaciu s pravnikom, koli tej konkurencnej dolozke
jana32
04.11.12,04:57
Dobrý deň,položila som tu na inom fóre otázku ohľadom založenia s.r.o., ale v súvislosti s tým vyvstal ešte jeden problém môjho podnikateľa. Pôjde o novú s.r.o., ktorej spoločníkmi a konateľmi sú manželia , majú v spoločenskej zmluve konkurenčnú doložku o zákaze výkonu činnosti s rovnakým predmetom podnikania ako mám s.r.o. Manžel má však súbežne aj živnosť - presne v tom istom predmete a nemôže kvôli dotácii z úradu práce túto živnosť ukončiť. Je to problém? Manželka podnikateľka nebude predsa pokutovať vlastného manžela. Manžel v zmluve s úradom práce nemá zákaz podnikať aj inou formou v daneom predmete, takže teraz ide len o to, aby nenastal nejaký problém pri zakladaní s.r.o. Vopred ďakujem