silvia
10.09.04,09:06
Prosím Vás,

potrebujeme zamestnať študenta VŠ na tri mesiace (administratívne práce, tlmočenie...) asi 15 hodín týždenne. Môžeme s ním uzatvoriť DoBPŠ?
bea
10.09.04,09:19
Môžete. Ak by ste chceli k tomu vedieť viac, pozrite sa na poradu http://www.porada.sk/showthread.php?t=1805&highlight=%B9tudent
silvia
10.09.04,10:07
Dakujem za odpoved.

Pytala som sa prave kvoli tym 100 hodinam, tiez som pocula, ze student nesmie odpracovat viac ako 100 hod. v kal. roku u jedneho zamestnavatela. Ale v Zakonniku prace som toto obmedzenie nenasla.
Co vy na to?
bea
10.09.04,10:24
V zákonníku práce ozaj také niečo nie je napísané. Je tam len to, čo som už uviedla v horeuvedenej porade, ktorú ste zrejme čítali. Je to asi zle interpretovaný text zákonníka práce - § 227 os. 1. I keď ja tiež nerozumiem, čo tým chceli zákonodarcovia povedať? Možno len to, že aj keď ide o úplne krátkodobú činnosť, môže to byť dohoda o brigádnickej brigádnickej činnosti študenta?