SMartina
21.01.12,14:20
Ahojte. Viete mi poradiť ako mám postupovať, ak živnostník prijal zálohu na zákazku, ktorá ešte nie je dokončená. Zálohu prijal na nákup materiálu, aby mal z čoho nakupovať materiál. Keď zákazku dokončí, bude doplatená celá suma. K tejto prijatej zálohe má vystaviť aj ostrú faktúru k prijatej platbe? Alebo stačí až keď dokončí zákazku a urobí faktúru na celú sumu a odpočíta prijatú zálohu?

Ďakujem. :)
Tweety
21.01.12,13:21
Ahojte. Viete mi poradiť ako mám postupovať, ak živnostník prijal zálohu na zákazku, ktorá ešte nie je dokončená. Zálohu prijal na nákup materiálu, aby mal z čoho nakupovať materiál. Keď zákazku dokončí, bude doplatená celá suma. K tejto prijatej zálohe má vystaviť aj ostrú faktúru k prijatej platbe? Alebo stačí až keď dokončí zákazku a urobí faktúru na celú sumu a odpočíta prijatú zálohu?

Ďakujem. :) Prijatá záloha je POZD. A to, či má vystaviť faktúru k prijatej platbe závisí od toho, či je, alebo nie je platiteľom dph.
SMartina
21.01.12,13:24
Je Q-platca DPH.
SMartina
21.01.12,13:26
Tak v tom prípade by mal vystaviť ostrú faktúru k prijatej platbe v ten den ako prijal zálohu? Tak by to bolo správne?

On uvažoval, že chce vystaviť ostrú faktúru až keď bude celá zákazka ukončená a vystavý faktúru na celkovú sumu.
Tweety
21.01.12,13:26
Je Q-platca DPH. Tak potom jednoznačná povinnosť do 15 dní od prijatia platby vyhotoviť faktúru k prijatej platbe. Konečnú môže vystaviť až po ukončení prác na zákazke, ale túto musí vystaviť tak, ako som napísala.
SMartina
21.01.12,13:29
Ďakujem.

Ešte by som si chcela upresniť. Má čas vystaviť do 15 dní od zaplatenia zálohy. Dátum zdan. plnenia bude v ten deň keď prijal peniaze. A dátum vystavenia môže byť aj o 15 dní neskôr. Správne?
Tweety
21.01.12,13:33
Ďakujem.

Ešte by som si chcela upresniť. Má čas vystaviť do 15 dní od zaplatenia zálohy. Dátum zdan. plnenia bude v ten deň keď prijal peniaze. A dátum vystavenia môže byť aj o 15 dní neskôr. Správne? Napr. Prijatá záloha 3.1.- dátum dodania. Faktúra dňa 18.1.
SMartina
21.01.12,13:34
Ďakujem veľmi pekne. Prajem pekny deň.