morky
21.01.12,14:41
Ahojte. Pred obedom som si vyšiel na bicykel. Na križovatke na Štefánikovej (Hodžovom nám. V BA) som odbočil doprava na Palisády smerom na hrad. Zastavila ma hliadka dopravnej polície, že som prešiel na červenú. Tvrdil som, že na oranžovú. J Zapísali si moje údaje a chceli 150 €. Keď som im povedal, že nemám vypísali zloženku a chceli podpísať nejaké tlačivo zrejme záznam o priestupku. To som odmietol podpísať. Na to teda vypísali ďaľšie tlačivo zrejme oznámenie na správny orgán o priestupku a chceli aby som ho opäť podpísal. To som opäť odmietol a opýtal som sa či majú o tom, že som prešiel na červenú nejaký záznam. To ich zrejme trochu rozčúlilo, povedali , že potom ma musia predviesť na okrsok a pozrieť sa na záznam z kamery. Na Hodžovom námestí sú zrejme umiestnené kamery. Povedal som, že teda poďme, len odložím bicykel. Keď som prišiel a zazvonil už sa so mnou viacej nechceli baviť , že majú všetky moje údaje čo potrebujú a že to postupujú na správny orgán. Chcel som sa len opýtať či sa niekomu nestalo niečo podobné. Či na základe záznamu z kamery je možná identifikácia a či na zázname musí byť vidno aj farbu svetla na semafóre. Ešte mi stihli povedať , že ma to môže vyjsť až do 600 €. Nič som im nepodpísal, ale nemám z toho dobrý pocit. V prípade , že mi ukážu záznam cyklistu prechádzajúceho na červené svetlo na semafóre v termíne akom urobili so mnou záznam o dopr. priestupku stačí to ako dôkaz? Ak máte niekto podobnú skúsenosť budem vďačný za info. Pekný deň.
:confused:
pepsikova
21.01.12,13:59
..a povedali ti aj, podľa akého zákona im vyšlo tých 600€?..lebo ak nie a nemajú pravdu, tak by som im vysvetlila, že je to zastrašovanie a to je trestné...a trvala by som na tom, aby mi ukázali záznam ako dôkazový materiál...alebo fotku, ,ak bude treba!...ak ju neuvidíš, prípadne nebude tam čas v ktorom ťa chytili na červenej, tak majú problém oni..a áno, na základe záznamu ťa musia identifikovať...deň, čas, osoba, miesto činu,-semafory...
mattto
21.01.12,14:00
blbé :confused: nikto ti nepovie, ako bude prebiehať správne konanie. Prídeš na prejednanie a uvidíš, či je nejaký videozáznam a ak hej, čo je na ňom vidieť.

na druhej strane hlavu hore, nič strašné sa nestalo, nikoho si nezabil ani nezmrzačil. Pozri na takú Rolincovú alebo Jakubiskovú, tie by si to veľmi radi s tebou vymenili a riešili iba prejdenie červenej na bicykli :D
Xanti
21.01.12,14:04
Tak Mattto za tieto povzdbudzujúce slová si zaslúžiš pochvalu ... a ešte šťastie že sa to nestalo tebe abo tvojmu decku pán dokonalý.
220870
21.01.12,14:04
Ktorá farba svietila na semafore sa dá vypočítať nemusí byť vidieť priamo farba svetla.Policajt vás musí najskôr upozorniť aký paragraf ste porušili až potom môže chcieť pokutu.Keď ste si istý že ste neporušili pravidlá cestnej premávky tak sa nemáte čoho obávať.Inak pravidlá sú na to aby sa dodržiavali.
Vyšší policajný "Orgán" vám môže aj nemusí udeliť pokutu.
duves
21.01.12,14:07
Niekde som videl, nejaky rozkaz poliacajneho riaditela, kde su plany pre okrskarov a musia mesačne odchytiť určity počet priestupkov a "vinníkov/ pokutovať. Inak nedostanu premie. Neviem kde to bolo, na nejakom fore, alebo na FB.
lujza.j
21.01.12,14:09
Ahojte. Pred obedom som si vyšiel na bicykel. Na križovatke na Štefánikovej (Hodžovom nám. V BA) som odbočil doprava na Palisády smerom na hrad. Zastavila ma hliadka dopravnej polície, že som prešiel na červenú. Tvrdil som, že na oranžovú. J Zapísali si moje údaje a chceli 150 €. Keď som im povedal, že nemám vypísali zloženku a chceli podpísať nejaké tlačivo zrejme záznam o priestupku. To som odmietol podpísať. Na to teda vypísali ďaľšie tlačivo zrejme oznámenie na správny orgán o priestupku a chceli aby som ho opäť podpísal. To som opäť odmietol a opýtal som sa či majú o tom, že som prešiel na červenú nejaký záznam. To ich zrejme trochu rozčúlilo, povedali , že potom ma musia predviesť na okrsok a pozrieť sa na záznam z kamery. Na Hodžovom námestí sú zrejme umiestnené kamery. Povedal som, že teda poďme, len odložím bicykel. Keď som prišiel a zazvonil už sa so mnou viacej nechceli baviť , že majú všetky moje údaje čo potrebujú a že to postupujú na správny orgán. Chcel som sa len opýtať či sa niekomu nestalo niečo podobné. Či na základe záznamu z kamery je možná identifikácia a či na zázname musí byť vidno aj farbu svetla na semafóre. Ešte mi stihli povedať , že ma to môže vyjsť až do 600 €. Nič som im nepodpísal, ale nemám z toho dobrý pocit. V prípade , že mi ukážu záznam cyklistu prechádzajúceho na červené svetlo na semafóre v termíne akom urobili so mnou záznam o dopr. priestupku stačí to ako dôkaz? Ak máte niekto podobnú skúsenosť budem vďačný za info. Pekný deň.
:confused:
sú, a hodne....ved ich krásne vidieť...
day
21.01.12,14:10
takyto pristup je typicky, prejdes sa po meste, vidis desiatky priestupkov, drahe auta krizom krazom a policajti zastavia najvacsieho zlocinca na bicykli a najlepsie potrestat ho pokutou 600€
lujza.j
21.01.12,14:12
Niekde som videl, nejaky rozkaz poliacajneho riaditela, kde su plany pre okrskarov a musia mesačne odchytiť určity počet priestupkov a "vinníkov/ pokutovať. Inak nedostanu premie. Neviem kde to bolo, na nejakom fore, alebo na FB.

a nie len pre nich. vždy boli.... aj budú...
morky
21.01.12,14:37
Ste skveli. Vdaka Vam vsetkym za info. Prave som si to bol obzriet-vsetky tie kamery co su na Hodzovom. Maju to tam celkom sikovne - jedna je zboku prezidentskeho a ta krasne vidi na celu krizovatku a svetla semaforov zhora Stefanikovej. Tiez tam je taka polgulovita (asi nejaka parabolicka ) co "vidi" zrejme pred cely prezidentsky. A este su tam nejake "sukromne" . Uvidim ako to dopadne , mohla ma "vidiet" len ta na prezidentskom a to len od chrbta, pokial ma ta parabolicka nevidela aj spredu :-(. Za priestupky treba pykat. No ak mi to dokazu na cyklistu sa mi ta pokuta zda vysoka. Prajem vsetkym prijemny vecer.
mattto
21.01.12,14:40
Ste skveli. Vdaka Vam vsetkym za info. Prave som si to bol obzriet-vsetky tie kamery co su na Hodzovom. Maju to tam celkom sikovne - jedna je zboku prezidentskeho a ta krasne vidi na celu krizovatku a svetla semaforov zhora Stefanikovej. Tiez tam je taka polgulovita (asi nejaka parabolicka ) co "vidi" zrejme pred cely prezidentsky. A este su tam nejake "sukromne" . Uvidim ako to dopadne , mohla ma "vidiet" len ta na prezidentskom a to len od chrbta, pokial ma ta parabolicka nevidela aj spredu :-(. Za priestupky treba pykat. No ak mi to dokazu na cyklistu sa mi ta pokuta zda vysoka. Prajem vsetkym prijemny vecer.

žijeme v "slobode", oko veľkého brata sleduje :) veľa šťastia pri riešení, zbytočne nestresuj, rieš až konkrétne veci, keď ťa predvolajú
roxo
21.01.12,14:54
No kamo, nezavidim Ti danu situaciu.Ta kamera, ktoru nazyvas parabolicka, je to rotacna kamera , ktora sa zvacsa toci sama, alebo ju otaca pracovnik dispecingu MsP.Cize je s veeeelkou pravdepodobnostou mozne, ze prave ta kamera ta nenasnimala.Viacej by som sa bal tych statickych kamier nasmerovanych na krizovatku.Co sa tyka pokuty, je lepsie to riesit na spravnom organe ako na ulici, spravny organ musi mat dokaz.Ak maju zaznam z kamery, tak smola.Ale vies co? Je to priestupok, nechce sa mi velmi verit, zeby sa sprtali v zaznamoch kamier kvoli priestupku.Ale budis...No je pravdou, ze spravny organ ti moze naparit sakra vyssiu pokutu, ale ty trvaj na svojom, ak to tak je, ze si isiel na oranzovu.ved nie si snad blbec, co na bicykli pojde na cervenu na krizovatku :))) to by si musel by veeelmi rychly.
Jednosucho, ked ta predvolaju, isiel si na oranzovu a nech ti oni dokazuju, ze to tak nebolo.Vela stastia.
duves
21.01.12,15:04
Ste skveli. Vdaka Vam vsetkym za info. Prave som si to bol obzriet-vsetky tie kamery co su na Hodzovom. Maju to tam celkom sikovne - jedna je zboku prezidentskeho a ta krasne vidi na celu krizovatku a svetla semaforov zhora Stefanikovej. Tiez tam je taka polgulovita (asi nejaka parabolicka ) co "vidi" zrejme pred cely prezidentsky. A este su tam nejake "sukromne" . Uvidim ako to dopadne , mohla ma "vidiet" len ta na prezidentskom a to len od chrbta, pokial ma ta parabolicka nevidela aj spredu :-(. Za priestupky treba pykat. No ak mi to dokazu na cyklistu sa mi ta pokuta zda vysoka. Prajem vsetkym prijemny vecer.

Ja som kedysi vela bicykloval a robil som cestnu cyklistiku. No byvam v BA-Rača, takže to som mal dobre lokalizovane a raz-dva som bol na vypadovke smer PK, alebo Vajnory a Senec. No vždy som nechapal, ked som videl inych jazdcov, ako bezmyšlenkovite prechadzali na červenu. Dokonca, raz som odmietol presjt na červenu s nejakou partiou. Divili sa, ako keby som padol z mesiaca.
Tak takym by som naparil pokutu ako brno. Teda...verim, že to nebol tvoj prípad.;)
srska
21.01.12,15:21
§ 9, zákon č. 8/2009 Z.z.:

(3) Pri riadení cestnej premávky na križovatke

d) signál s plným žltým svetlom "Pozor!" znamená pre vodiča povinnosť zastaviť vozidlo pred priečnou súvislou čiarou (č. V 5a až V 5c), a kde taká čiara nie je, pred svetelným signalizačným zariadením; ak je však vozidlo pri rozsvietení tohto signálu už tak blízko, že by vodič nemohol vozidlo bezpečne zastaviť pred priečnou súvislou čiarou (č. V 5a až V 5c), a kde taká čiara nie je, pred svetelným signalizačným zariadením, smie pokračovať v jazde; ak svetlo tohto signálu svieti prerušovane, nejde o križovatku s premávkou riadenou svetelnými signálmi,
lujza.j
21.01.12,16:35
žijeme v "slobode", oko veľkého brata sleduje :) veľa šťastia pri riešení, zbytočne nestresuj, rieš až konkrétne veci, keď ťa predvolajú

kamier je ako "maku" a vidia fakt veľmi dobre:D:D:D
bubkoch
21.01.12,17:04
a co keby si prijal zodpovednost ? isiel si na cervenu ci nie ? dofrasa aj s takymi spekulantami, porusuje to zakony a potom este ma tu drzost pyskovat ci policajt ma dokaz ... videl ta, zastavil ta a riesil ta, v amerike keby si si na neho otvoril usta, v momente si na zemi s putami a riesi ta sud ...
verim ze na správnom obides este horsie, ono aj svedectvo policajta je dokaz
buchač
21.01.12,17:14
Ahojte. Pred obedom som si vyšiel na bicykel. Na križovatke na Štefánikovej (Hodžovom nám. V BA) som odbočil doprava na Palisády smerom na hrad. Zastavila ma hliadka dopravnej polície, že som prešiel na červenú. Tvrdil som, že na oranžovú. J Zapísali si moje údaje a chceli 150 €. Keď som im povedal, že nemám vypísali zloženku a chceli podpísať nejaké tlačivo zrejme záznam o priestupku. To som odmietol podpísať. Na to teda vypísali ďaľšie tlačivo zrejme oznámenie na správny orgán o priestupku a chceli aby som ho opäť podpísal. To som opäť odmietol a opýtal som sa či majú o tom, že som prešiel na červenú nejaký záznam. To ich zrejme trochu rozčúlilo, povedali , že potom ma musia predviesť na okrsok a pozrieť sa na záznam z kamery. Na Hodžovom námestí sú zrejme umiestnené kamery. Povedal som, že teda poďme, len odložím bicykel. Keď som prišiel a zazvonil už sa so mnou viacej nechceli baviť , že majú všetky moje údaje čo potrebujú a že to postupujú na správny orgán. Chcel som sa len opýtať či sa niekomu nestalo niečo podobné. Či na základe záznamu z kamery je možná identifikácia a či na zázname musí byť vidno aj farbu svetla na semafóre. Ešte mi stihli povedať , že ma to môže vyjsť až do 600 €.
...slovko môže by som vymenil za musí ...
Nič som im nepodpísal, ale nemám z toho dobrý pocit.
...a vieš , že ani ja ...???
V prípade , že mi ukážu záznam cyklistu prechádzajúceho na červené svetlo na semafóre v termíne akom urobili so mnou záznam o dopr. priestupku stačí to ako dôkaz? Ak máte niekto podobnú skúsenosť budem vďačný za info. Pekný deň.
:confused:


a co keby si prijal zodpovednost ? isiel si na cervenu ci nie ? dofrasa aj s takymi spekulantami, porusuje to zakony a potom este ma tu drzost pyskovat ci policajt ma dokaz ... videl ta, zastavil ta a riesil ta, v amerike keby si si na neho otvoril usta, v momente si na zemi s putami a riesi ta sud ...
verim ze na správnom obides este horsie, ono aj svedectvo policajta je dokaz
...a v oboch prípadoch sa tomu vraví ......že demokracia ??? ;)

...hlavne s tou druhou variantou súhlasím ...je proste neskutočné , že čo sa na cestách a chodníkoch deje ...arogancia peších a cyklistov najhrubšieho zrna...
...teraz vravím aj ako šofér ...je predsa nemysliteľné , aby bol šofér vždy v napätí , v strehu , lebo vo vyhláške je jedno čarovné slovíčko zakompované ... " predvídanie " ...
...o skejtoch a bycikloch na chodníkoch radšej pomlčím ...