JaroSwawe
21.01.12,17:06
Nazdar, mám takýto problém:

Ked som pracoval u svojho otca, tak som si cez neho kúpil auto na leasing. On je platcom dph, tak sa chcem opýtať či sa jemu ta dphačka vrátila alebo nie. Lebo by som chcel to auto na seba prepísať a chcem vedieť či on teraz bude musieť zaplaťiť nieako aj tu daň alebo či mu to ostava. Ja nie som platca dph, som obyčajny živnotník.
Tweety
21.01.12,16:14
Nazdar, mám takýto problém:

Ked som pracoval u svojho otca, tak som si cez neho kúpil auto na leasing. On je platcom dph, tak sa chcem opýtať či sa jemu ta dphačka vrátila alebo nie. Lebo by som chcel to auto na seba prepísať a chcem vedieť či on teraz bude musieť zaplaťiť nieako aj tu daň alebo či mu to ostava. Ja nie som platca dph, som obyčajny živnotník. A lízingovka s prepisom súhlasí?
JaroSwawe
21.01.12,16:23
to ešte neviem, chcel by som to ak tak riešiť cez partersgroup. Mna zaujma ta dph
Tweety
21.01.12,16:24
to ešte neviem, chcel by som to ak tak riešiť cez partersgroup. Mna zaujma ta dph Bude musieť vrátiť časť dph.
JaroSwawe
21.01.12,16:27
Kolko percent asi ? podla čoho sa to rata. Ked mu predavali auto, tak urobili sumu bez dph...alebo zaplatil plnu sumu a dph sa mu potom vratilo ?
Tweety
21.01.12,16:28
Kolko percent asi ? podla čoho sa to rata. Ked mu predavali auto, tak urobili sumu bez dph...alebo zaplatil plnu sumu a dph sa mu potom vratilo ? AK kúpil od platiteľ, kúpil ho aj dph, a mohol si uplatniť nárok na jej odpočet.
JaroSwawe
21.01.12,16:32
Dakujem :-D ešte ma zaujma kolko asi bude musieť vrátiť ked ho preda resp prepíše s tým že peniaze nebudem davať jemu na učet ale priamo do lizingovky