Katka01
21.01.12,16:14
Ahojte. V minulom roku som dosť inzerovala na Facebooku. Tam si môžem vygenerovať sama faktúry, ibaže moja účtovníčka vraví, že to nie je daňový doklad, keďže tam nie je podpis ani pečiatka. Že mi to musia poslať všetko opečiatkované. Ibaže to je firma sídliaca v Írsku a nedostanem sa k žiadnemu kontaktu na nich, ani mail ani telefon nezverejňujú a okrem toho si myslím, že aj keby som ich o to požiadala tak mi to nepošlú. Ako to riešite vy, akým spôsobom sa to dá dať do účtovníctva? Vďaka!
OlgaM
21.01.12,15:30
Pečiatka a podpis nie je povinná náležitosť daňového dokladu.
Tweety
21.01.12,15:31
Pečiatka a podpis nie je povinná náležitosť daňového dokladu. A dodám, že už zákon nepozná ani pojem daňový doklad.
Katka01
21.01.12,17:38
No to mi nehovorte, to mam potom co za uctovnicku? Tvari sa jak profesionalka a je aj dost draha :(
blavaciko
21.01.12,20:52
peciatka je zaklad s ktorym sa ja osobne velmi rad hadam asi na kazdom urade... vyhadal som si svoje nepouzivanie peciatky na socialke, na zdravotnej, dokonca raz ju po mne chceli aj na danovom priznani :D a ja len ze wtf? ktory zakon mi to prikazuje?
PECIATKA NIE JE PRE NIKOHO POVINNA (ak neratame samozrejme samospravy, notarov, sudnych znalcov, policajtov,...) z hladiska uctovnictva to je vsak jedno.
tictac7
21.01.12,20:55
peciatka je zaklad s ktorym sa ja osobne velmi rad hadam asi na kazdom urade... vyhadal som si svoje nepouzivanie peciatky na socialke, na zdravotnej, dokonca raz ju po mne chceli aj na danovom priznani :D a ja len ze wtf? ktory zakon mi to prikazuje?
PECIATKA NIE JE PRE NIKOHO POVINNA (ak neratame samozrejme samospravy, notarov, sudnych znalcov, policajtov,...) z hladiska uctovnictva to je vsak jedno.

...ja osobne robím účto jednej sro-čke, vznikla v 2007 majú x zmlúv xy faktúr vystavených, xyz podaných výkazov do SP a ZP a DP na DÚ - do dnešného dňa sú bez pečiatky....fungujú....
blavaciko
21.01.12,22:56
...ja osobne robím účto jednej sro-čke, vznikla v 2007 majú x zmlúv xy faktúr vystavených, xyz podaných výkazov do SP a ZP a DP na DÚ - do dnešného dňa sú bez pečiatky....fungujú....

presne tak, mna dozeru vzdy tie damy za prepazkou na vszp ktore mi vehementne tvrdili, ze mi ten vykaz nemozu zobrat bez peciatky, ved tam mam na to kolonku, tak tam predsa musi byt :))
Economic
23.01.12,20:32
Jasné že netreba k podnikaniu žiadna pečiatka.... /pečiatok sa dá vyrobiť plné vedro a k čomu by boli ?/ To je pozostalá chorá myseľ úradníkov, iné ma ani nenapadá v tejto chvíli. Tiež mám pár zážitkov kde pýtali pečiatku...
gabesfun
13.02.12,05:46
Asi je to podobne ako pri google adsense.Tam si vystavíte faktúru a pošlete na ich adresu.Niekde som to na porade čítal.
Opravte ma ak sa pletiem.


K pečiatke - pečiatku si dáte vyrobiť za 10-20 eur a nemusíte sa hádať.
Elfka17
11.03.12,14:09
Ahoj,

chcela by som sa spýtať, ako to dopadlo u tvojej účtovníčky s FA vytlačenými z Facebooku, nakoľko aj ja sa chystám v blízkej budúcnosti inzerovať na facebooku a rada by som sa vopred vyhla prípadným problémom. Veľmi pekne vopred ďakujem za odpoveď.
tictac7
17.03.12,18:36
to gabesfun: K pečiatke - pečiatku si dáte vyrobiť za 10-20 eur a nemusíte sa hádať.[/QUOTE]

....a povedz mi jediný pádny dôvod, prečo si ju mám dať vyrobiť. Ja viem, koľko stojí a netvrdím, že na ňu nemám, len chcem vedieť prečo by som mala za niečo, čo k svojmu životu nepotrebujem, vyhadzovať peniaze?! Áno, k prežitiu svojho druhu ani kino nepotrebujem, ani posedenie s kamoškami nepotrebujem, ale to na rozdiel od pečiatky aspoň chcem - teda mám dôvod vyhodiť na to peniaze...a vôbec sa netráp nad tým, že za posedenia s kamoškami môžem mať x pečiatok ročne....