Sisa
21.01.12,21:35
Od 1.2.2012 plati novy sociáílny zakon -doborvolne nemocneske akože "zanika.". Ja by som rada vedela, ako to je s tou vyni mkou: paragraf ....ods.2, čo to hovori?Ked jenapriklad osoba ktorá sa prihlasila na doborovlne NP 2.1. tohot roku, a nesplnila pod mienku 270 dni poistenoia, pokračujhe jej toto poisten oe dobrov. dalej , až 270 dni, ale tam s apiše dajaka pod mienka dvoch rokov spetne, nerozumirm tomu, a že teda poistencovi nevyplatia nemocneske davky, teda na ne nebud emat narok počS TEJ doby 270 d ni, ak by ochorel ???????Alebo ano? Viem, že po uplynuti 270 d ni už mu to zan ika, ak s aneprihlasi na cely balik v SP. Tak ako to je? Mal by ten človek narok na nemocenske , napr. z najnižšoieho VU, čo si plati, na nemo ćenske vyplatit davky, ak by v marci toho roku ochorel?????Počula som, žeked sa niekto odhlasi 30.1. z NP doborvolneho a 31. 1. sa opat prihlasi na toto poistenie, že mu nezanikne, ale: ak by ochorel napriklad 25 februára, n ema teda 270 dni nemovcneskleho zapaltenych v kuse, len par dni, bude mat narok na davky v chorobe on potom??????Vyplatia mu ich v tom pripade, lebo ak n ie, načo je to potm dobre, aby poisten ie bežalo od 31.1. t.r. dalej tych 270 d ni a potom automaticky zanikne. Dalšia otazka? Ked si napriklad platila a plato osoba staršia, nad 50 rokov, doborvolne NP do SP, a nemma peaoze na cely balik, t.j. nema 112 euro mesačne to paltit, lebo je napriklad opatorv atelka choreho člena rodiny, a ma zdravotne problemy aj, a cche byt zaistena do blizke buducnosti, že ak by sa jej stal uraz napriklad anemohla by tu opateru a pracu vykonat, a da tu oso bu in emu opatriot a sama pride o OP v sume najnižšej, 180 euro mesačne, aby mala aspon dajake nemoicenske davky na dobu choroby a zleho stavu, le bo moť´žno a ni soc. davku jej nedaju, povedia, žeprečo sa nepoistila v chorobe, na nemocensku.........Ale ona chcela byt nadalej ôpoistena, ale zakon je zrejme diskriminačny pre toeto osopby, a tak sa dalwj ani nemože doborvolne poisotvta.Lebo paltit si cely balik, za 112 euro nie je pre nu un oisne, sama zaraba denne ako opTORVTELKa LEN žIVOTNE MINIMUM.Vklastne je štat neumoižnuje sa zaistit v čSE choroby, aj ke dto ona chce........Je to diskriminačne voči tej osbe a podobnym osobam!!!!!Na takje osoby sa nemyslelo??????Tak ako je to. ???Čo by stže tzej osobe poradili?????Ta osoba ma prijme len OP mesaqčne , žuivotne minimum, a invalidny občan ju "dotuje " zo svojho prijmu......Dakujem za odpoved.
Mila123
21.01.12,20:47
ach ty môj bože.......
chcela som ti odpovedať ale tak ťažko sa číta tvoje zadanie.......
vzdávam sa.....
tictac7
21.01.12,21:08
ach ty môj bože.......
chcela som ti odpovedať ale tak ťažko sa číta tvoje zadanie.......
vzdávam sa.....

...kukla som najskôr zadanie, v polovici tretieho riadku som to vzdala....plne sa s Tebou stotožňujem....toto nie som ochotná čítať!!!!
Xanti
21.01.12,21:41
Baby,
čo ak zadávateľka trpí dysgrafiou? Potom za to nemôže, že my to nevieme čítať.

Mne tá charakteristika z http://www.ratolesti.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=45:porucha-pisania-dysgrafia&catid=7:poruchy-uenia&Itemid=11 úplne sedí na zadávateľku.
Katy a R
21.01.12,21:41
nečítala som síce- ;) .. ale určite tuto nájdeš odpoveď http://www.porada.sk/t184881-dobrovolne-poistenie.html
kopretinka
21.01.12,22:15
Baby,
čo ak zadávateľka trpí dysgrafiou? Potom za to nemôže, že my to nevieme čítať.

Mne tá charakteristika z http://www.ratolesti.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=45:porucha-pisania-dysgrafia&catid=7:poruchy-uenia&Itemid=11 úplne sedí na zadávateľku.

nemyslím,že je dysgrafik,podľa mňa je len strašne rozčúlená,a preto robí bežné preklepy,ktoré poznám,vymieňa písmenká v slabikách,aj to poznám,aj ten dĺžeň miesto mäkčeňa poznám a nie som dysgrafik......proste prsty sú rýchlejšie akoby by bolo treba :D
a tak sa ponáhľala,že si to po seba ani neskontrolovala.....otrasne sa to číta,ale dá sa to prečítať.

Sisa,keď sa ukľudníš,uprav ten Tvoj príspevok,aby sa dal čítať,vyzerá to fakt zle....ľudia Ti poradia,ale nemajú čas sa tým prekúsavať...