reddwarf
21.01.12,21:37
Dobrý deň,chcem sa opýtať, ako je to s platbou daní pri dovoze z PL. Momentálne som neplatcom DPH, no cca o 2 mesiace sa budem musiež zaregistrovať ako platca DPH, preto by ma zaujímali informácie o platbe v oboch prípadoch. Pokiaľ viem tak ako platca DPH nakupujem tovar v PL bez DPH, pričom DPH zaplatím na SR. Nie je mi však jasné či ho zaplatim ihneď po dovoze na SR alebo až po podaní daňového priznania. Mohol by mi to prosím niekto objasniť? Veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem :)
mariahruskovaing
21.01.12,21:09
v prípade, ak budeš plátca DPH, tak nakupuješ bez DPH a učtuješ podľa par. 11 zákona o DPH, žiadne DPH na SVK neodvádzaš,ani neplatíš...
Enyma
29.01.12,14:16
Pri dovoze tovaru z Poľska vystavenie fa bez DPH a na Slovensku samozdanenie - zaevidovanie do záväzkov ako fa EU tovar alebo služba - najprv zdanenie vystup, potom vstup - aspon v programe alfa.
Stanka 2
29.01.12,20:26
Dátumom nákupu v PL máš povinnosť vypočítať DPH na vstupe aj výstupe, kupuješ bez DPH, a DPH odvedieš až pri predaji tovaru (buď cez ERP alebo vystavenú FA)
pohodička
29.01.12,21:42
Dátumom nákupu v PL máš povinnosť vypočítať DPH na vstupe aj výstupe, kupuješ bez DPH, a DPH odvedieš až pri predaji tovaru (buď cez ERP alebo vystavenú FA)
A čo ak nakúpim náhradné diely do poľnohosp. strojov, ktoré idú priamo do spotreby (ja ich nepredám ďalej), čo vtedy s DPH? Poľská faktúra je bez DPH. Firma je platcom DPH. Ak sa zdaňuje, tak ktorá suma je DZ?
KEJKA
30.01.12,06:43
A čo ak nakúpim náhradné diely do poľnohosp. strojov, ktoré idú priamo do spotreby (ja ich nepredám ďalej), čo vtedy s DPH? Poľská faktúra je bez DPH. Firma je platcom DPH. Ak sa zdaňuje, tak ktorá suma je DZ?
nezáleží na tom, či ide tovar-teda v tvojom prípade materiál do spotreby, alebo na sklad, či sa ihned predá ďalej.
Platia predchádzajúce odpovede s dôrazom, že registrácia je podľa §4 Z_DPH.
Informácia o ZD a spôsobe výpočtu DPH je priamo uvedená v zákone, alebo v mnohých príspevkoch v príbuzných témach.