lenka0975
22.01.12,13:10
Ahojte, prosím Vás o pomoc v nasledujúcom probléme.

Manžel je drobný živnostník v oblasti zváračstva. Do minulého roka viedol svoj podnikateľský účet, ktorý zrušil a jeho platby za faktúry ako aj platby za telefón a odvody do poisťovní sa uskutočňujú z môjho
účtu vedeného na moje meno. Doteraz uplatňoval 60% výdavky ale je možné že tohto roku by chcel uplatňovať skutočné výdavky. Nebude vadiť ak zdokladujeme príjmi a úhrady kópiami z môjho účtu aj keď je na moje meno?

Ďakujem veľmi pekne.:)
Mila123
22.01.12,12:13
bude vadiť....ty si podnikateľka či manžel?????
lenka0975
22.01.12,12:22
V pohode, bola som asi nepresná. Manžel je podnikateľ a on zrušil podn.účet tak jeho platby sú uskutočňované z môjho osobného účtu. Ja nie som živnostníčka.

Ďakujem.
Xanti
22.01.12,12:23
Tvoj manžel nahlásil zmenu účtu na danový úrad? Kedže zrušil svoj pôvodný, čo ho naháňajú exe že to rieši cez tvoj účet? Ved môže mať vlastný aj ked osobný účet.
Nella_2
22.01.12,12:24
a nahlásil manžel tento účet na DÚ?
lenka0975
22.01.12,12:27
Práveže nemôže./súkromné problémy/ Preto to vyriešil takto.Na daňový úrad to nehlásil a minulý rok mu robila účtovníctvo účtovníčka, ktorá dokladovala úhrady fa kópiami z môjho účtu a vraj to môže byť.
Mne sa to ale nezdá. Chcem vedieť či je to možné, lebo teraz by som mu daňové urobila aj ja.
lenka0975
22.01.12,12:30
Nie nebol nahlásený.
Nella_2
22.01.12,12:30
Práveže nemôže./súkromné problémy/ Preto to vyriešil takto.Na daňový úrad to nehlásil a minulý rok mu robila účtovníctvo účtovníčka, ktorá dokladovala úhrady fa kópiami z môjho účtu a vraj to môže byť.
Mne sa to ale nezdá. Chcem vedieť či je to možné, lebo teraz by som mu daňové urobila aj ja.
Bez nahlásenie na DÚ to nepôjde
lenka0975
22.01.12,12:32
Prepáčte, ale aby bolo jasno. Ten účet nebol na daňovom úrade ani nahlásený a preto ani odhlásený. Pri zakladaní živnosti si proste otvoril podnikat.účet v banke.

Ešte raz sa ospravedlňujem ale som začiatočník.
Atomer.sk
22.01.12,12:33
lenka0975: vsak nech si vytvori zadarmo podnikatelsky ucet vo Fio.sk a hotovo. Naco to komplikovat s Tvojim osobnym uctom?
Xanti
22.01.12,12:34
Atomer
jej manžel má zrejme problémy s exe, a tak by každý jeho účet zablokoval preto to riešia cez jej , zdá sa a to správne nie je.
ewita888
22.01.12,12:34
urob si kópie výpisov a na každú platbu-výpis urob výdavkový pokl. doklad na manželku..
pri každej platbe poistného je variabilný symbol, ktorý ti vydala poisťovna, takže by tom malo byť uznateľné..
Zita5
22.01.12,12:34
Bez nahlásenie na DÚ to nepôjde

Pôjde to, s tým že berie na seba riziko........ hrozí mu pokuta, ak mu tieto roky zrovna budú kontrolovať .Pokutu pripúšťam, ale kľudne mu DP môže robiť manželka .
Nella_2
22.01.12,12:35
Prepáčte, ale aby bolo jasno. Ten účet nebol na daňovom úrade ani nahlásený a preto ani odhlásený. Pri zakladaní živnosti si proste otvoril podnikat.účet v banke.

Ešte raz sa ospravedlňujem ale som začiatočník.
Pri založení živnosti bol povinný nahlásiť nejaký účet na DÚ - hocijaký, ktorý plánoval používať na podnikanie (môže to byť aj osobný)
lenka0975
22.01.12,12:38
No hej, teraz už s tým problém nemám, ale sa to týka minulého roka za ktorý budem podávať daňové priznanie. Tak môžem to zdokladovať tými kópiami?
Mila123
22.01.12,12:39
Lenka, prečo ste to tak riešili???? exekútor dobiedza????

mal si nechať vyplatiť na tvoj účet príjem a všetky výdavky mal platiť cez poštu, popr. bankovým vkladom a pod........

takto by zrejme nemal problém, nakoľko sa k príjmu priznal a výdavky sú na jeho meno (nie na meno manželky).......môj názor......
Zita5
22.01.12,12:54
Lenka, prečo ste to tak riešili???? exekútor dobiedza????

mal si nechať vyplatiť na tvoj účet príjem a všetky výdavky mal platiť cez poštu, popr. bankovým vkladom a pod........

takto by zrejme nemal problém, nakoľko sa k príjmu priznal a výdavky sú na jeho meno (nie na meno manželky).......môj názor......

Milka i napriek tomu, že príjem prizná ...tak zákon hovorí o oznamovacej povinnosti - nahlasovať okrem iného bežný účet , na ktorom sa zhromažďujú fin.prostriedky z podnikania .Takže priznanie príjmu nie je poľahčujúca okolnosť .Už sú na Porade niekde príspevky, kedy za nenahlásenie BU dostali pokutu cca 333 eur.
Mila123
22.01.12,13:19
Milka i napriek tomu, že príjem prizná ...tak zákon hovorí o oznamovacej povinnosti - nahlasovať okrem iného bežný účet , na ktorom sa zhromažďujú fin.prostriedky z podnikania .Takže priznanie príjmu nie je poľahčujúca okolnosť .Už sú na Porade niekde príspevky, kedy za nenahlásenie BU dostali pokutu cca 333 eur.
ja to beriem.......oznámenie zmeny účtu.......