Romana
25.05.04,11:03
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.

Zamestnanec je PN už od 11/2003, v marci 2004 dostal výpoveď podľa §63 ZP ods.1 písm. a)- sa zrušuje alebo premiesťňuje zamestnávateľ alebo jeho časť.Výpovedná doba je 2-mesačná. Kedy mu začína plynúť výpovedná doba, až po ukončení PN, alebo podľa §62 ods.2 - prvý deň kalendárneho mesiaca po doručení výpovede?
A taktiež § 64 Zákaz výpovede - ods. 3 zákaz výpovede sa nevzťahuje na výpoveď danú zamestnancovi z dôvodov ustanov. v §63 ods.1 písm. a)

prosím ak niekto niečo ohľadom toho viete, prosím poradte. ďakujem :confused:
tibor
25.05.04,12:04
výpoveď mu bola daná v marci - koľkého marca? ak to bolo 1.3. - v pondelok - tak to odvtedy plynú tie 2 mesiace - čiže 30.4. mu skončil pracovný pomer. ak si mu ju dala 2. 3 a neskôr - tak to plynie od 1.4. - čiže 31.5. mu končí pracovný pomer. je to ako popisuješ podľa §63 a 64 ods.3.
ale nemám s tým skúsenosť...vždy sa snažím dohodnúť so zamestnancom...predsa sme ľudia.
Romana
26.05.04,11:05
Ďakujem veľmi pekne za radu, nakoľko sa 31.05.2004 blíži a vôbec neviem, či mu pomer končí alebo až po ukončení PN+2 mesiace výpovedná, alebo ak súhlasí s ukončením pred začatím plynutia výpovednej doby tak mu patrí 2 mesačné odstupné. Volala som aj do poradca podnikateľa, tam mi povedali, že výpovedná začína až po ukončení pn, ale tu mi zase nedalo §64 Zákaz výpovede sa tu nevzťahuje. Zamestnávateľ tvrdí, že v Zákonníka práce to priamo napísané nieje, takže mám ho k 31.5.2004 odhlásiť zo SP, ZP.
Veva
26.05.04,16:36
Ak je zamestnanec Na PN a jeho PP nebol uzatvorený na dobu určitú nemôže mu dať
alebo poslať výpoveď na základe § 63 odst.je ,ale horšie ak chudák zamestnanec to podpísal alebo prebral.Ak by aj pokračoval má nárok na ND vyplácané zo SP .A ešte ma napadlo ak zamestnanec je vo výpovednej lehote tak tá doba ,ktorá je PN,OCR sa o to predlžovala výpovedná doba ak nerozviazal PP okamžite a dostal odstupné.
Romana
27.05.04,09:06
Ak som dobre pochopila, zamestnanec výpoveď prevzal, takže výpoveď platí, ale pracovný pomer skončí až ukončením PN?