lilitela
22.01.12,18:53
Dobry den. V r. 2011 som odpracovala 6 mesiacov, od jula som na materskej. Pred par dnami som pisomne poziadala zamestnavatela o vykonanie rocneho zuct. preddavkov na dan za r. 2011. Otazka: ak by som chcela poukazat 2% neziskovej organizacii, staci mi o to taktiez poziadat pisomne zamestnavatela, aby to zabezpecil? Bezne sa to tusim riesi vyhlasenim, ktore je sucastou tlaciva danoveho priznania; to by som sa musela dostavit do prace, co mi momentalne nevyhovuje. Vdaka vopred za radu.
ewita888
22.01.12,18:02
V žiadosti o RZD požiadaš zamestnávateľa o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane..
potom si už sama vyplníš Vyhlásenie o poukázaní dane a pošleš aj s tlačivkom od zamestnávateľa na DÚ
karpis
22.01.12,18:08
Zamestnávateľ ti spraví ročné zúčtovanie preddavkov ale 2 % musíš riešiť sama zamestnávateľ ti vydá Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti a ty potom vypíšeš tlačivko
V Y H L Á S E N I E o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby
a odnesieš na DU
Mila123
22.01.12,18:21
termín na zaslanie tlačiva na 2% dane na DU je 30 04 2012
a podiel zaplatenej dane FO podľa § 50 ZDP je 3.32 €....
t.j. tvoja daňová povinnosť musí byť 166 €, inak DU neziskovej org. neodvedie nič, zbytočne sa prebehneš......