lussula
22.01.12,18:56
Milí poraďáci,
ochádzam pracovne do zahraničia na dobu minimálne 2 roky a stále mám v hlave otázky, co vsetko musim "obehať" skôr ako odídem. Doteraz som bola evidovaná na Úrade práce, kde som uz odovzdala novu pracovnu zmluvu. Od 23.1. som teda vyradena z evidencie. V socialnej poistovni mi povedali, ze u nich nemusim nic nahlasovat, no viac ma zaujima zdravotna poistovna... Zmluvu mam platnú od 23.1. (aj ked este neodchádzam a cakam na vybavenie viz). K danemu datumu mam v Unione odovzdat karticku poistenca a oni ma vyradia z evidencie, no co ak sa mi napriklad buduci tyzden stane úraz a budem potrebovat osetrenie? A co ak sa o pol roka vratim na dovolenku domov? Pocas pobytu na Slovensku nebudem vobec poistena a teda nemozem ist k zubarovi a ani k obvodnemu doktorovi?!
Ani v zdravotnej poistovi mi nevedia seriozne poradit ako postupovat!
Dakujem za kazdu radu!
arizona
22.01.12,18:30
ZP poistovna ta vyradi z evidencie iba ak donesies potvrdenie, ze si platis v inom state.Niekedy vyzaduju aj prac. zmluvu.
Ak chces,mozes si vybavit EU karticku, na ktoru ta osetria na SK-je rovnaka ako mas teraz, iba v rohu ma oznacenie EU
formulare najdes TU :
http://www.eures.sk/mnu/83-1-na-co-nezabudnut-pri-odchode-do-zahranicia-a-po-navrate-na-slovensko.html

Vsetko by ti mala vysvetlit aj pracovnicka ZP,ak je "mimo" tak sa spyytaj inej, pri vedlajsom oknicku /vlastna skusenost :mad:/
pivko
22.01.12,18:33
Tak určite sa nezabudni vrátiť a dať sa pochovať do rodnej matičky. Šťastnú cestu.
Mila123
22.01.12,18:34
Tak určite sa nezabudni vrátiť a dať sa pochovať do rodnej matičky. Šťastnú cestu.

jasne, veď kto bude platiť štátny dlh????:D
lussula
22.01.12,19:02
Idem mimo EÚ, mala som to napisat hned :) Takze ZP mi vezme aj europsku zdravotnu karticku.
arizona
22.01.12,20:55
Idem mimo EÚ, mala som to napisat hned :) Takze ZP mi vezme aj europsku zdravotnu karticku.
Tu musis odovzdat,ked sa odhlasis zo ZP.