karacenka
23.01.12,08:35
Zdravím, mám faktúru za reklamné predmety (spolu za 910 EUR+182 EUR DPH). Mám nárok na odpočet DPH z fa ?????
Tweety
23.01.12,07:36
Zdravím, mám faktúru za reklamné predmety (spolu za 910 EUR+182 EUR DPH). Mám nárok na odpočet DPH z fa ????? Neviem, takto je to ťažké určiť, keď si nenapísala, za koľko predmetov. Podstatná je hodnota jedného predmetu, ak je max. vo výške 16,60 €, tak áno.
mondes
01.07.12,22:00
Neviem, takto je to ťažké určiť, keď si nenapísala, za koľko predmetov. Podstatná je hodnota jedného predmetu, ak je max. vo výške 16,60 €, tak áno.

Prosím Vás, kde v zákone nájdem, že odpočet DPH si môžem uplatniť len z rekl. predmetov do výšky 16,60 eur?

Totižto mám jednu faktúru za služby pevnej siete, predošlá účtovníčka mi povedala, že to je nejaká reklama Profil Kontakty v sume 8,30 a mám tam poznámku, že nie je nárok na odpočet DPH.
KEJKA
02.07.12,07:59
ale...faktúru za služby pevnej siete...nie je reklamný predmet.
Tweety
02.07.12,08:05
Prosím Vás, kde v zákone nájdem, že odpočet DPH si môžem uplatniť len z rekl. predmetov do výšky 16,60 eur?

Totižto mám jednu faktúru za služby pevnej siete, predošlá účtovníčka mi povedala, že to je nejaká reklama Profil Kontakty v sume 8,30 a mám tam poznámku, že nie je nárok na odpočet DPH.
Treba rozlíšiť pojmy reklama a reklamný predmet. V nich je podstatný rozdiel. AK máš v službách aj reklamu, do služieb 518SE-reklama s nárokom na odpočet dph. Prečítaj si ešte raz môj príspevok.
mondes
02.07.12,16:00
OK, vlastne ani neviem, čo sú to tie Profil Kontakty. Je to vôbec nejaká reklama? Faktúra je od Slovak Telekom. A mám na nej poznámku, že do N ide bez DPH, nie je nárok na odpočet.

Takže môžem uplatniť odpočet? Vďaka.
KEJKA
02.07.12,16:40
OK, vlastne ani neviem, čo sú to tie Profil Kontakty. Je to vôbec nejaká reklama? Faktúra je od Slovak Telekom. A mám na nej poznámku, že do N ide bez DPH, nie je nárok na odpočet.

Takže môžem uplatniť odpočet? Vďaka. zvýraznené sa bije. Ak je nárok na odpočet, do N ide ZD bez DPH.
Ak nie je nárok na odpočet, do N ide celá suma s DPH.
mondes
03.07.12,17:11
Ok. Len ešte stále neviem, či sú tie Profil Kontakty reklama, či nie. Či si môžem uplatniť odpočet DPH, alebo nie. Skúsim ešte raz.
Mám pred sebou faktúru od Slovak Telekom v sume 4,80 Eur s popisom Pravidelné poplatky - Profil Kontakty. Je tam vyčíslená DPH. Môžem si tú DPH uplatniť? Vďaka.
avalik
03.07.12,17:26
Ok. Len ešte stále neviem, či sú tie Profil Kontakty reklama, či nie. Či si môžem uplatniť odpočet DPH, alebo nie. Skúsim ešte raz.
Mám pred sebou faktúru od Slovak Telekom v sume 4,80 Eur s popisom Pravidelné poplatky - Profil Kontakty. Je tam vyčíslená DPH. Môžem si tú DPH uplatniť? Vďaka.

Informačné služby poskytujú kontakty na firmy desiatkam tisícov zákazníkom denne. Prinášame vám možnosť zverejniť alebo rozšíriť informácie a kontakty poskytované zákazníkom o vašej firme formou profilu Kontakty, alebo podporiť predaj vašich produktov a služieb pomocou profilu Zľavový kupón.


Profil Kontakty,
Za 4,00 € (4,80 € s DPH) mesačne môžete zverejniť na hlasovej službe 1181 a webovej stránke www.telefonnyzoznam.sk (http://www.telefonnyzoznam.sk/):


Názov spoločnosti a jej adresu
3 x číslo telefónnej prípojky verejnej telefónnej siete a 2x mobilné číslo
1x číslo VOIP ( Smart, Skype, Icq - služby hlasovej komunikácie cez internet)
2x kategóriu ( predmet činnosti) a 1x adresu www stránky
1x adresu elektronickej pošty ( e-mailovú adresu

zdroj: http://www.telekom.sk/biznis/telefonovanie/pevna-linka/ine-sluzby/firemne-profily/

- je Profil Kontakt reklamny predmet?
Adiks
04.07.12,12:34
Nie je to reklamný predmet, je to reklamná služba.